Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

Šoderaši i raznorazni sitni prekupci kupuju vani najjeftinije primjerke modela koje zele u ponudi. Najjeftiniji stoga da ga mogu ponuditi tu u Hr po relativno ok cijeni a opet da zarade. Ne treba biti previse mudar da bi se doslo do zakljucka zasto je taj auto gore bio tako jeftin: ili je u dosta losijem stanju od drugih, ili ima pun q kilometara ili ima neke nedostatke, bilo mehanicke ili na limariji pa se to ovdje jeftino složi.

Link to comment
Share on other sites

Toliko o istini i poštenju. Bolje mi je šutiti i reći da auto ima 148 tkm, očito ću ga prije prodati nego ovako pošteno reći što je sa autom.

Dosta ti je pogledati par postova unatrag...kolega bi tvoj auto izbjegavao jer je otvaran - a auto s 1.5dci motorom godiste '03 (!!!) koji tri godine stoji kod nekog švercera i koji je u tkoznakakvom stanju mu se cini kao super prilika.

Link to comment
Share on other sites

Jeftino se mogu ponuditi i auti koji su kupljeni na kilo, tj. direktnim pregovaranjem s davaocem leasinga ili aukcijskom kucom. Ti auti su kod ovih likova sto su prodali vec par Laguna 3 na forumu. Tu je kilometraza ispravna, a i vozila su odrzavana u ovlastenim servisima. Naravno, minimalno odrzavana, ali ipak ima traga o njima u ovlastenoj mrezi.

Link to comment
Share on other sites

Na dobrom autu možeš zaraditi 500-700 eura bez problema.

Ali kod nas moraš zaraditi bar 60% na autu.

I čardak je u pravu, uvjerio se iz prve ruke

Link to comment
Share on other sites

Ovog zelenog meganea cesto vidam u hrascu,tocno ispred te birtije di je i slikan,svaki put mu se divim jer mi je prenapet.tvoj bi bio jos zesci u kombinaciji s gewindama i felgama...

Doduse vidio sam i tvoju 19-najsticu tamo.slikano u rujnu 2013.

post-12612-0-02287300-1424891089_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

To je megane od frenda koji je isto na prodaju, i ja sam mu slagao taj auto, mislim nabavljao felge i spuštao. Ima on i megane F1 2.0 dci 2008.g na prodaju i auto je super isto.

Link to comment
Share on other sites

Nedavno je moja firma (Wurth) prodala nas bivši službeni auto Laguna 2.0 dci cca 2010.g. koji je imao oko 270 tkm i bio je cijeli lakiran prije prodaje zbog par ogrebotina i da se iskoristi kasko prije prodaje. Za tjedan dana je izašao na njuškalu sa cca 80 tkm. Zamislite tog mudonju kako je hrabar, a na svakom tehničkom provjerite kilometre kad je auto iz HR

Link to comment
Share on other sites

Pod zanimljive mislis, dobre a jeftine, ili boze sta je ovo?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-1.5-dci-atraktivan-sportskog-izgleda-oglas-14063365

Neznam dali bi ovo bila smijesno ili zalosno? :(

Žalosno. Taj auto srećem na cesti ponekad tu u mojem kraju. Na mobacu sam i ne znam kolio je realan prikaz boje, ali u stvarnosti je onak fuj pink boja [emoji3]
Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo kupio Megane Grandtour sa 129tkm na satu (koliko zapravo ima ne mogu nikako saznati pa me nije ni briga), iz 2012. ako sam dobro zapamtio. Možda je i 2011. vidit ću kad ga preuzmem za par dana.

Kupio sam ga u auto kući (Gašperov), nakon što sam ga desetak minuta obilazio i napravio đir od pola sata i 30 kilometara. E da, pogledao sam i pod haubu, a i digli smo ga na dizalicu. Rekli su mi i da ima urednu servisnu knjižicu, nisam je gledao... To je prvi i jedini auto kojeg smo žena i ja uopće pogledali kad smo odlučili da moramo kupit nešto bolje. Njoj se svidjela linija i boja, i šta ćeš sad... :D

Teta Tanja iz salona mi je rekla da je auto izašao iz leasinga i došao iz Francuske, da je stvarno dobar i da ima svašta nešto od opreme. I da imam godinu dana garancije te da je napravljen veliki servis (remeni, ulje, antifriz).

 

Možda sam stvarno idiot što nisam par mjeseci proučavao oglasnike i probao desetak drugih. Ali da li bi li bio išta pametniji, bi li stvarno našao nešto "bolje"?

Jer ovaj je upicanjen da sve izgleda kao iz tvornice, motor dobro poteže i zvuči, ne dimi, ništa nije zamazano, odozdo sve izgleda odlično. U stvari, izgleda kao auto star 3 godine :D

 

Kakve sam zapravo sreće ću znati za godinu, dvije. Jer mislim da je to glavni faktor kad se kupuje polovno (a često i novo).

To je kao ovaj:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-110-ks-oglas-11609059

Link to comment
Share on other sites

da, ali ti si ga kupio u ovlaštenom servisu i star je 3 godine za koji je realno 120 tkm. Sad racunaj da je star 10 godina koliko bi imao km, a ti ga kupiš sa 150 tkm šatro na satu

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo kupio Megane Grandtour sa 129tkm na satu (koliko zapravo ima ne mogu nikako saznati pa me nije ni briga), iz 2012. ako sam dobro zapamtio. Možda je i 2011. vidit ću kad ga preuzmem za par dana.

Kupio sam ga u auto kući (Gašperov), nakon što sam ga desetak minuta obilazio i napravio đir od pola sata i 30 kilometara. E da, pogledao sam i pod haubu, a i digli smo ga na dizalicu. Rekli su mi i da ima urednu servisnu knjižicu, nisam je gledao... To je prvi i jedini auto kojeg smo žena i ja uopće pogledali kad smo odlučili da moramo kupit nešto bolje. Njoj se svidjela linija i boja, i šta ćeš sad... :D

Teta Tanja iz salona mi je rekla da je auto izašao iz leasinga i došao iz Francuske, da je stvarno dobar i da ima svašta nešto od opreme. I da imam godinu dana garancije te da je napravljen veliki servis (remeni, ulje, antifriz).

 

Možda sam stvarno idiot što nisam par mjeseci proučavao oglasnike i probao desetak drugih. Ali da li bi li bio išta pametniji, bi li stvarno našao nešto "bolje"?

Jer ovaj je upicanjen da sve izgleda kao iz tvornice, motor dobro poteže i zvuči, ne dimi, ništa nije zamazano, odozdo sve izgleda odlično. U stvari, izgleda kao auto star 3 godine :D

 

Kakve sam zapravo sreće ću znati za godinu, dvije. Jer mislim da je to glavni faktor kad se kupuje polovno (a često i novo).

To je kao ovaj:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-110-ks-oglas-11609059

 

Čestitam na kupovini,neka te dobro služi! Očekujem da ćeš otvorit novi topic o pili...

 

2 frenchkey: Normalno da je pouzdana ako imaš nekoga u Renaultu da ti napravi tu uslugu. A sad zamisli koliko ima ljudi što se ne kuže u aute i što ne znaju kako to mogu provjeriti. Većina ima skinutu kilometražu, ušminkaju ga maximalno i spremno za jelena kakav je kupio i ovaj moj auto prije mene i za par mjeseci bum turbina pa za dvije tisuće bum klipnjača kroz blok. Toliko o istini i poštenju. Bolje mi je šutiti i reći da auto ima 148 tkm, očito ću ga prije prodati nego ovako pošteno reći što je sa autom.

 

Upravo to...prije bi ga prodao da nisi napisao neke stvari u oglasu,takvo ti je naše tržiše i reci da je auto od babe i dide u penziji da su vozili samo dva puta mjesečno subotom grincajg kući sa placa...

 

btw. i ja sam ga gledao,ali još dok mu je cijena bila puno niža jer sam imao dijelove da ga vratim u život :buck:

 

Sretno sa prodajom!

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na kupovini,neka te dobro služi! Očekujem da ćeš otvorit novi topic o pili...

 

 

Hoću, kad ga preuzmem početkom sljedećeg tjedna :)

Link to comment
Share on other sites

I plavog f1 dci-a cesto vidam,on je perverzija...

Sto se tice kilometara,svi rabljeni golfovi 6 imaju oko 150 000km,gle cuda 5-ice koje su oko 5 godina starije imaju gle cuda isto 150tkm,pogledajmo 4-orke,od 200-220tkm,sad udemo u mobile.de i gle cuda lutrija je nac 6-icu sa 150tkm,izgleda kao da svi legalno rade a da sam odes po auto proci ces par 100eura jeftinije,ne vjerujem bas da auto uvoze đabe...skidaju se kilometri opasno...

Nema sanse da kupim auto iz uvoza ako sam ne odem po njega i kupim ga od privat covjeka,balkanci po njemackoj cuda izvode s tim autima.

Rade dam 500eura vise pa provjerim kilometre na teh. Servisiranje u ovlastenom i kupim auto na svoje oci,ali 100ljudi 100cudi!

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo kupio Megane Grandtour sa 129tkm na satu (koliko zapravo ima ne mogu nikako saznati pa me nije ni briga), iz 2012. ako sam dobro zapamtio. Možda je i 2011. vidit ću kad ga preuzmem za par dana.

Kupio sam ga u auto kući (Gašperov), nakon što sam ga desetak minuta obilazio i napravio đir od pola sata i 30 kilometara. E da, pogledao sam i pod haubu, a i digli smo ga na dizalicu. Rekli su mi i da ima urednu servisnu knjižicu, nisam je gledao... To je prvi i jedini auto kojeg smo žena i ja uopće pogledali kad smo odlučili da moramo kupit nešto bolje. Njoj se svidjela linija i boja, i šta ćeš sad... :D

Teta Tanja iz salona mi je rekla da je auto izašao iz leasinga i došao iz Francuske, da je stvarno dobar i da ima svašta nešto od opreme. I da imam godinu dana garancije te da je napravljen veliki servis (remeni, ulje, antifriz).

 

Možda sam stvarno idiot što nisam par mjeseci proučavao oglasnike i probao desetak drugih. Ali da li bi li bio išta pametniji, bi li stvarno našao nešto "bolje"?

Jer ovaj je upicanjen da sve izgleda kao iz tvornice, motor dobro poteže i zvuči, ne dimi, ništa nije zamazano, odozdo sve izgleda odlično. U stvari, izgleda kao auto star 3 godine :D

 

Kakve sam zapravo sreće ću znati za godinu, dvije. Jer mislim da je to glavni faktor kad se kupuje polovno (a često i novo).

To je kao ovaj:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.5-dci-110-ks-oglas-11609059

došao iz francuske a proizveden za talijansko tržište

Link to comment
Share on other sites

Po kodovima na b stupu,ono sto ja sa slika vidim je da mu ne stima razmak iznad i ispod zadnjeg lijevog svjetla i djeluje mi kao da je premali zazor izmedu boka i zadnjih lijevih vrata.posudi od nekog mjerac debljine farbe i sve budes znao.

Edited by dario radić
Link to comment
Share on other sites

Ne moramo odmah ulaziti u teorije zavjere, renault novi iz tvornice izađe često takav. MOguće je da je i zbog kuta slikanja.

Link to comment
Share on other sites

Zato kazem mjerac debljine laka,cak i da luftovi nisu dobri,gepek nije popigan na donjem rubu i nema cjelom duzinom drugaciji luft,baci oko...

Link to comment
Share on other sites

Ma ovaj iz oglasa nije taj kojeg sam kupio. Cijena i oprema jesu, samo je auto drugi.

Oglasi im nisu ažurirani.

Edited by filiplolic
Link to comment
Share on other sites

Svaki auto koji je iz uvoza je bio na skidanju kilometraže, zato i odlaze motori i turbine.

Vidim da ste neupućeni dosta bez obzira što ste na forumu često jer očito nemate što pametno za pročitati osim topica Koje ulje da stavim u auto?

 

1.9 dci je puno bolji motor od 1.5 dci (da sad ne objašnjavam zbog čega). Jedina stvar koja se mora napraviti na 1.9 dci-u je promjeniti leteće ležajeve do plafon 200 tkm i ulje mijenjati do PLAFON 15 tkm zbog letećih samih i turbine. To ljudi ne rade i zato se dešava to da na tržištu ne možete uopće naći više 1.9 dci rabljeni. I šta onda sa rabljenim, opet njemu promjeni leteće, zubčasti, pumpa vode i sve ostalo što ga ide.

 

Nije mi jasno kako netko može vjerovati u nedirnuti rabljeni motor nego u motor koji je složen na novo KAKO SPADA, a ne kao neki fušeri što slažu.

 

Baš zbog tog vašeg ne diranja u te motore isti odlaze u 3 pm

 

Btw, svi stari dijelovi su doma pa se možete uvjeriti da je sve promjenjeno, ili ga vozite kome želite na kotrolu.

Prednje diskovi su ATE i pločice ferodo. Toliko o tome koliko šparam na dijelovima, a mogao sam staviti sve TQ i nebi qrca skužili

 

Ako ti je neka utjeha, ja bih radije uzeo tvoj nego neki , naoko, nedirani.Jer sam svjestan da ce taj nediratni , ak je iz uvoza ili nesigurnih povijesti biti diran u skorijoj buducnosti.Leteči su a must have, i na 1.5 isto..

Meni se bas svidio taj tvoj, krivo sam pretpostavio da si ga uzeo za daljnu prodaju po tablicama i jos nekim sitnicama, nebitno, vjerujem da ce se auto prodati uz korektnu cijenu..velim ionak moram u VG jedan dan pa se mozda javim..

 

Link to comment
Share on other sites

Onda moje isprike,ali onaj sa slike je vrlo vjerojatno lupit u zadnji lijevi dio.

Inace lijep autic sa pristojnom opremom za korektne novce...

Nego,kaj bus s klitacem?

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno kako netko može vjerovati u nedirnuti rabljeni motor nego u motor koji je složen na novo KAKO SPADA, a ne kao neki fušeri što slažu.

 

Zato jer ne znaju da je auto složen kako spada... a kako će i znati? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Nije uništen auto...treba ti jedno poslijepodne za dovesti ga u normalu.

 

Tocno to...sam pragove i ruzne nastavke branika maknut!

 

 A buy the way...mentalitet hrvata.....radje nesto iz uvoza nego kupit u HR

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.