Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

11 minutes ago, ivan.martinko said:

naišao na jednog scenica 1.6 benzinjara.. izgleda mi regan u 3 mjesecu i da su te tablice od tada.. po broju.

ima neku opremicu nije baš golać, ima 6 brzina..

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-oglas-26529410

 

Ph.1, auto klima, el. parkirna, nema tempomat, nema navigacije koja je ionako koma. S druge strane nema niti debilni S&S. Volan je plastika, nije presvučen kožom kao što piše, felge se ne vide dobro.

Nije loše, ali IMHO, cijena bi morala dolje.

Ja ga osobno ne bi uzeo radi šibera i nedostatka stražnjih parking senzora.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ivan.martinko said:

@Alen

 

pa kaj nije ovo ručica tempomata?

 

 

To su kontrole radia/multimedije. Tempomat je njemu na volanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isti auto na letgo..i scenic 2 je rijec

www.letgo.hr/item/2359358

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

Zgodan je al malo mi je to previse novaca za 2007. godinu.. uz sav respect. 35000 kn vrh vrhova..

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ivan.martinko said:

kolko je to, cc 7000kn?

jel se još plaća pristojba za plin na regi? ona sramota..

Košta te otprilike 7,500 kn ukupno, u iznos je uključen i obavezni atest CVH. Plaća se nešto manje od 500 kn na tehničkom, jer se ne plaća ekotest. 

Link to comment
Share on other sites

tako je, vlada zdušno podupire ekologiju i pritom nemilo žrtvuje svoju zaradu

Link to comment
Share on other sites

otišla škoda, nikad više VAG.. gdje mi je pamet bila..

pogotovo dizel, još da je benzin ajd, ali TDI? zašto uopće rade te motore? koma.. kakva kazna, trebalo bi ih zakonom zabraniti.

inače auto je sam po sebi ok, zvijer je, ali ekološka strana TDI motora je jeza..

ili sam ja bio loše sreće. ne znam. uglavnom znam da nikad više VAG u moje dvorište nebu ušo.. 

sad se vraćam renou nazad, kakav god da je, ipak je jednostavniji i jeftiniji.. bolje osmišljen..

gledao sam onog meg 3, 2010. 1.6 atmo benzinac, a nije loš, nema puno km, jedino iznutra je malo izgreban, onaj radio crni, guli se boja.. to je najbolje skroz skinut..

20181204_142207.jpg.bf7c93e485c276faf98d7511a35d26f9.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ajd drago mi je da si tako brzo rijesio auta.

Cisto sam znatizeljan, koliko dugo je bila u oglasniku? Ako sam dobro pratio postove, otisla je u tjedan dana?

Link to comment
Share on other sites

A dao ispod cijene.
Egr sustav cloggan, dpf filter ajd mogo bi ic jos, usisna grana puna garezi, bivsi vlasnik je valjda 5000 puta prekidao regeneracije. A jos kad se zbroji da vag ima najlosije rijesen sustav te recirkulacije i paljenja cadje. Nakon dizelgate fixa ubacili softver koji pokrece regeneraciju bas kad ti neces. Mozes ic do splita i nazad i nece pokrenut na ravnoj cesti nego kad se spustis u grad radi aktivnu. Patio sam se par mjesecins tim i ne ide. A posto 80% vozim kroz grad, onih 20% otvorene je milina al cim udjes u grad, regenerira svako malo. Max zna on ima tdi samo je njegov sacuvan.
Zamjena i ciscenje egr je toliko komplicirano da treba pol masine rastaviti. Odozdo recimo posto je ovaj 4x4 treba skinuti reduktor, pa dpf filter cijeli da bi pristupio egr ventilu. Strasno. Naviko sam sam odrzavati auto i odustao od dizla bilokojeg.
Samo benzin. Sad me zena nagovara na vw tsi ali cujem da su isto zlo od motora. Openito mi se vag zamjerio dosta. Renoa ima koliko hoces al 99% je dci. Postoje jos i hvaljeni hyundai i kia, neznam kakvi su opeli opcenito, kakvi su im motori? Ford kakav je, citroen, peugeot, itd. Ima tko iskustva?
Najradije bih opet renoa ma sto tko pricao jednostavni su do kraja..

Link to comment
Share on other sites

Svi su benzinci tih malih kubikaža i tehnologije s kraja 70-ih jednostavni i relativno pouzdani... Nema veze sa markom.

Palac gore za Kiu i Hyundai, tu ne možeš pogriješiti. Znam da za Prius vjv ne želiš ni čuti pa da i ja bacim jedan prijedlog:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-luna-oglas-22718728

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ni VW TSI nije za tebe. Ti s pocetka proizvodnje, u cjenovnom rangu kojeg trazis, imaju problema s lancima i ogromnom potrosnjom ulja.

Kasnije u nekoj godini 2013 ili 2014 VW se ponovno vratio na zupcasti remen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 04. 12. 2018. at 17:39, Alen said:

Ja ga osobno ne bi uzeo radi šibera i nedostatka stražnjih parking senzora.

Šiberi su loši? Meni se baš taj bijeli dopada jer ima šiber.

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Meni se bijeli scenic isto svidja..
Kaj, siber zna pustati kisu? Ili kroz njega sunce przi. Makar je dost zatamnjen pa se nebi trebalo osjetiti.
Iskreno ja taj siber nikad nebi ni koristio..
Klima i bok..

Simpa je kia.. steta kaj nije u zg...
Svi su benzinci tih malih kubikaža i tehnologije s kraja 70-ih jednostavni i relativno pouzdani... Nema veze sa markom.
Palac gore za Kiu i Hyundai, tu ne možeš pogriješiti. Znam da za Prius vjv ne želiš ni čuti pa da i ja bacim jedan prijedlog:
https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-luna-oglas-22718728
Ova boja bi se vjerojatno svidla mojoj zeni..
Link to comment
Share on other sites

Ova elektricna parkirna kocnica s pocetka linije 3 jel radi kak spada il se to kvari? Kak to radi, na sistemu elektromotora?
Znam da frendica to ima na novom golfu 7.
Ja sam di sad imao sve na sajle.
Malo me strah toga na autu starom 9 godina al valjda ima zamjenskih tih mehanizama.. ili rabljenih..

Link to comment
Share on other sites

Znači Sisak je 50min daleko od Zagreba. Nemreš bliže. :D Dam se kladit da pitaš lika, da bi došao u Zagreb, ili je tu i tamo u gradu.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod Priusa čitam da se u USA počelo masovno krasti njegovu bateriju koja je tamo negdje ispod prtljažnika, čini mi se. Zašto? Pa cijena na crnom tržištu joj je 3000$. Pitanje je kad će se lokalni lopovi dosjetiti

Link to comment
Share on other sites

Teško i da ju u ovlaštenom toliko, ali dobro. Premda se baš ne može tako jednostavno niti brzo skinuti...

Kod nas je 800-1000 eura zamjenska

Link to comment
Share on other sites

ali kompa kaj si ocekivao od tdi motora u autu sa 4x4 pogonom sa dpfom , dvomasenim i egrom .. nije to megane 1.4 da ces sam mjenjat bobine  na parkingunema majci , hoces premostiti dpf, treba i softverski i hardverski

megane 3 je dobro sklopljen auto, vozio sam vise dcija dodusei  to su solidni auti. Za benzince ne znam ali ak su oni stare konstrukcije, tu onda nema nekih vecih tj skupljih problema.

BTW sa meganom 3 dizel bi imao daleko manjih problema nego sa tom skodom nesretnom (koji ce ti  vrag 4x4 anyhow)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.