Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

@macan
A nije bas tako crno. Kad trazis nekakav model na mobile.de preskoci onih prvih par najjeftinijih, onda "for export only" & "für Gewerbe" i da se naci sasvim OK ponuda. Jednostavno trziste od 80 mil ljudi samo sebe izregulira.

Ovo da "ono sto nesto vrijedi onda i kosta" je najobicnija floskula prodavaca koji debelo precjenjuju realnu vrijednost svojih auta i ne mogu se pomiriti padom vrijednosti.

Svi mi ovdje na auto forumu natprosjecno dobro odrzavamo aute, inace nebi bili tu i obicno nama nasi auti onda vrijede vise. Surova je realnost da ce, recimo osiguranje u slucaju totalne stete obicno vlasnika supustiti na zemlju sa svojom vizijom trenutne trzisne cijene tog istog auta. Iskusio na vlastitoj kozi prije par godina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To sto osiguranja nude je ispod svake trzisne i normalne vrijednosti. Treba se s tim pomiriti da je sve to da zarada bude na strani osiguranja. A zna se sta se jedino prodaje u hr. Njemacki auti; vw, opel, bmw..pa za njih i ima neka vrijednost.

Link to comment
Share on other sites



...Kad trazis nekakav model na mobile.de preskoci onih prvih par najjeftinijih, onda "for export only" & "für Gewerbe" i da se naci sasvim OK ponuda...


Da odgovorim sam sebi, isto tako izbjegavati "Verkauf im Kundenauftrag".
U tom slucaju trgovac isto ne mora dati bas nikakvu garanciju. Ne mora biti nista lose s autom, ali vjerovatno je trgovac vec nanjusio moguce probleme, pa se zeli zastiti.

Sad sam bas naletio na tu informaciju, pa mozda nekog spasi glavobolje. Nisam to do sada znao.
Link to comment
Share on other sites

Ma šta pričate pobogu..  bili saloni iz De  200 komentara ocjena 4.9.. auto iljadu eura ispod cjene što i nije razlika neka jer su 18 bili negdje kad sam svog gledao svi umfall frei -provjerom svi udareni... Di ce to pisat samo za izvoz... Kod najveceg šoderaša... Riješavaju se smecha... ne drkaju po kilometraži ali zato sve drugo pod upitnikom... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Teško ti je pratit text

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ili.... Ej pratit teško it tekst

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobro jel bas toliko kljucno da je auto bio udaren ? Pa svaki je bio udaren koji je u prometu, nije da smo u Petom elementu pa plovimo nebom

Cifre su ogromne jer se popravlja na kasko , i pise se cijena popravka sa satnicom koja se vani placa ovlastenom servisu, a to su paprene cifre.

 

PA nije moguce pobogu da je bas svaki totaliran.

ok to je moje misljenje, svatko nek po svom radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije, to su oni sa malo km do 2 godine starosti, ovi "normalni neopižđeni" svi su imali preko 100 iljada unutar 2 godine... neznam meni je to puno ja toliko ne napravim u 5 godina... šta sam htio reć... ma neznam više ni sam :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, riceburner said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.6-16v-prvi-vlasnik-67000-tkm-kao-nov-oglas-32330318

snimam malo situaciju i naletim na ovoga, bome su neke opake droge u igri :rotfl:

Snimaš situaciju za Scenic ili Megane? Ovaj dosta traži s obzirom da je benzin i godište 2007.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vladek said:

Snimaš situaciju za Scenic ili Megane? Ovaj dosta traži s obzirom da je benzin i godište 2007.

Scenic, ma ovaj nije uzeo lijekove, kakvih 37000 kn, ja ako dobijem 20k kn za svojeg budem skakao od veselja...

moja sjedala koja su jednom kemijski ciscena u 13 godina i zgledaju bolje od ovih iz oglasa...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riceburner said:

Scenic, ma ovaj nije uzeo lijekove, kakvih 37000 kn, ja ako dobijem 20k kn za svojeg budem skakao od veselja...

moja sjedala koja su jednom kemijski ciscena u 13 godina i zgledaju bolje od ovih iz oglasa...

Javi mi ako se odlučiš na PM ili mob. Još uvijek tražim drugi auto za ženu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li možda netko nekoga tko bi mogao dovesti auto iz njemačke i srediti papire do registracije?

Kontaktirao sam 6 različitih tvrtki koje se time bave i nitko mi se nije javio.

Link to comment
Share on other sites

Imam onoga koji je meni dovezao auto i špeditera koji riješi sve osim homologacije i registracije jer se to radi u STP

Link to comment
Share on other sites

On 03. 09. 2020. at 12:04, macan said:

pa ta slika sa ta 2 auta... di sam to vidio? jel to neki forumaš ovdje... 100 procentno sam to već vidio negdje... prije par mjeseci...

To ti je po oglasu isti koji je prodavo coupea "GT Line" ili "GT"...znaci fake GT ko zna upoznat je dobro

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, outbreak said:

Zna li možda netko nekoga tko bi mogao dovesti auto iz njemačke i srediti papire do registracije?

Kontaktirao sam 6 različitih tvrtki koje se time bave i nitko mi se nije javio.

Teo otpremništvo. Carinarnica Žitnjak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-kadjar-dci-130-88tkm-servisna-prvi-vlasn-navi-alu-pdc-bose-oglas-32374013

Pozdrav! Brat je išao gledati ovog Kadjara, provjerio ga je u ovlaštenom servisu po broju šasije, čini se sve OK. Zadnji servis u Njemačkoj je bio u 9. mjesecu na skoro istoj kilometraži tako da vjerujemo da kilometraža stvarna. Odvezao bi ga još negdje ne pregled za svaki slučaj. 

Imate li neki savjet ili napomenu za ovaj model/motor? Na što bi trebalo još obratiti posebnu pažnju? Vidim da je i kolega @cardak uzeo nešto slično, već sam ga preporučio bratu za buduće održavanje :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sule99 said:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-kadjar-dci-130-88tkm-servisna-prvi-vlasn-navi-alu-pdc-bose-oglas-32374013

Pozdrav! Brat je išao gledati ovog Kadjara, provjerio ga je u ovlaštenom servisu po broju šasije, čini se sve OK. Zadnji servis u Njemačkoj je bio u 9. mjesecu na skoro istoj kilometraži tako da vjerujemo da kilometraža stvarna. Odvezao bi ga još negdje ne pregled za svaki slučaj. 

Imate li neki savjet ili napomenu za ovaj model/motor? Na što bi trebalo još obratiti posebnu pažnju? Vidim da je i kolega @cardak uzeo nešto slično, već sam ga preporučio bratu za buduće održavanje :)

Upisi km odgovaraju ovome što piše u servisnoj? Ovaj šoder kad vidim i naplatnu kučicu :)

Link to comment
Share on other sites

Da, provjereno je i sve se poklapa. Meni je isto loše kad vidim tu kombinaciju :D , zato smo i jako jako oprezni. Teško je naći da nije uvoz ovo godište i motorizaciju nažalost.

 

Eh da, provjeren je i na carvertical-u i tamo je sve čisto.

Edited by sule99
Link to comment
Share on other sites

I na mojem je sve bilo čisto, servisna paše sa ovlaštenim i provjera na 5 tih online vin chekera, na kraju ne samo da je bio kresnut već i km su upitni jer na 35000 km potrošene pločice prednje, neznam na koju foru muvaju al ne znači da je sve u redu samo zato što tako izgleda.... I prepodavači su se uzdigli na viši nivo :)

Link to comment
Share on other sites

E pa taj dio nas zanima. Kako si skužio da je bio kresnut? Ako ga odvezemo na detaljni pregled, valjda će se to skužit?

Link to comment
Share on other sites

Ma nemaš tu šta skužit, jer dilera neš zajebat, ak nije kresnut može bit da su se igrali sa km ili ima neki skriveni kvar, gle ja možda pretjerujem jer sam se opekao, doduše imam hrpu mojih prijatelja koji su uzimali od dilera i uvijek je bio nekakav zajeb, jednostavno najbolje izbjegavat ih.... a taj auto je mislim bio oko 250 iljada kuna novi, da za 4 godine ide po toj cijeni sa 80 iljada km.... tu bi ja pogledao stanje pločica i diskova, one će puno reći o km sad bi negdje trebale biti za zamjenu ili svježe zamjenjene, a i diskovi ne bi trebali bit previše potrošeni... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.