Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

Mene tu brine Molydon servisna knjizica. O njima se stvarno moze cuti svasta, a cesto negativno.
Ni DSG na toj kilometrazi vise nije neka sreca, vec tempirana bomba.
Za molydon dovoljno ti je bacit oko na filter ulja ili zraka kad vidis proizvodaca sve ce ti biti jasno. Kao servis i trgovina katastrofa ali ako su dogurali tu skodu do 450.000km s njima svaka cast.
Link to comment
Share on other sites

Ma to je molydon jednom mijenjao ulje i filter. Auto mora imat original servisnu knjigu sa svim podacima..

Link to comment
Share on other sites

A jbg,koliko ljudi piči u ovlašteni samo dok je garancija,poslije radi neki seoski majstor koji moš misliti što ispuni servisnu.

Ja je ni nemam...a ulje,filter zraka i filter goriva mijenjam na svakih 10 000km,filter kabine i goriva na svakih 20 000,promijenio čim sam auto kupio zupčasti i kanalni set... I sve tekućine odmah. I nemam servisnu,netko ju ima,a radi to na propisanom intervalu...i čiji je auto bolje održavan onaj sa servisnom ili moj?

Vidio sam nalupanih servisnih,a ništa nije obavljeno...

A kad sam auto kupovao, imao sam priliku i vidjeti servisnu...koja je ispisana istom kemijskom...i lik se hvali njom,a sve ispunjeno istom gel kemijskom...netko mu nalupao pečate.

A da budem iskren,išao sam na praksu u ovlašteni Renault servis...e koliko sam u istih filtera ulja,filtera zraka ponovo vratio...koliko sam puta označio zamjenu filtera kabine ili goriva u nalogu,a nisam ih pipnuo. Ne što nisam htio, nego nekad nemaš ga na lageru,nekad ti kaže samo piši... tako se radilo i što ti znači servisna tu? Ama baš ništa...ja kao praktikant ti čačkam po autu,pola ne napravim,majstor potpiše i ispuni se servisna...i eto...

Barem meni ne znači ništa,više mi znači netko tko se kuži dobro,da ga pregleda i mirna Bosna.



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znaci ti jer taj ovlasteni serviser pecatom potvrdjuje da je to zamijenjeno, ak nekaj ode a ti imas uredno sve u servisnoj, lakse se nadjebavat s njima...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moram priznat da prvi put vidim Sevisnu by molydon. Ajd da nisu nista napisali, samo "servisna knjiga" ili nesto, al ovak .. ko kineska guma

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znaci ti jer taj ovlasteni serviser pecatom potvrdjuje da je to zamijenjeno, ak nekaj ode a ti imas uredno sve u servisnoj, lakse se nadjebavat s njima...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk


Ma da ne zamjeni filter goriva koji se mjenja na 60k na dci pa onda sljedeci na 120k. Onda se cudi kak su injektori vrisnuli a van garancie. Lijepo. Pa nije moj frend blesav sta sve korektorom oznacava prije servisa.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hrvojexyz said:

Moram priznat da prvi put vidim Sevisnu by molydon. Ajd da nisu nista napisali, samo "servisna knjiga" ili nesto, al ovak .. ko kineska guma

https://www.njuskalo.hr/ostali-autodijelovi/servisna-knjizica-univerzalna-sva-vozila-samo-27.00-kn-oglas-20033157

Neznam jel moguće dobit ispunjenu 😁

Link to comment
Share on other sites

kod Wagena knjižica nije generička ko kod renoa, tipa broj šasije i kod radija i gotovo.

na prvoj stranici imaš sve moguće brojeve i kodove, kompletnu identifikaciju auta, kodove opreme itd itd.. onda debelo uputstvo pa na kraju 10-ak stranica za servise.. tko izgubi tu knjigu stvarno nije pametan..

 

 

IMG_4001.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lowlife said:
17 hours ago, zac7654321 said:
znaci ti jer taj ovlasteni serviser pecatom potvrdjuje da je to zamijenjeno, ak nekaj ode a ti imas uredno sve u servisnoj, lakse se nadjebavat s njima...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

Ma da ne zamjeni filter goriva koji se mjenja na 60k na dci pa onda sljedeci na 120k. Onda se cudi kak su injektori vrisnuli a van garancie. Lijepo. Pa nije moj frend blesav sta sve korektorom oznacava prije servisa.

A kako da ja to vidim kada je pumpa u pripizdini :)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Lowlife said:

Pored desnog svijetla vidi se filter ako se dobro zableji.

Koliko sam skuzio iza kotača je nazad...

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ivan.martinko said:

kod Wagena knjižica nije generička ko kod renoa, tipa broj šasije i kod radija i gotovo.

na prvoj stranici imaš sve moguće brojeve i kodove, kompletnu identifikaciju auta, kodove opreme itd itd.. onda debelo uputstvo pa na kraju 10-ak stranica za servise.. tko izgubi tu knjigu stvarno nije pametan..

 

 

IMG_4001.JPG

Sve je digitalno tako i tako, a ova naljepnica se nalazi na par mjesta u autu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao po autu ali iz ovih kodova znas kakve gaće vag nosi..

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da je ovaj duster realno vozilo po mojim kriterijima i u skladu sa mogucnostima.
Mozda jednog dana nesto bolje i novije. Godinu je noviji od meganea, isti motor, doduse hidraulicni servo nisam imao od 1998, plin nisam imao nikad, navodno je gore landi renco sa bocom umjesto gume. Imam alu felge za njega, sve dijelove ta mali i veliki servis, pa i iridij svjecice..
Oprema na zalost nista. Samo klima i centralno. Bitno da je 4WD a i nema puno km...
Kod nekakvog svercera je, moram ic pogledati. Kad prodam megane, gotovo da kosta isto, plus jos uloziti u njega zimske gume, servis itd..

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-1.6-16v-lpg-atestiran-plin-1-vlasnik-pogon-4x4-oglas-32021998

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ivan.martinko said:
Cini mi se da je ovaj duster realno vozilo po mojim kriterijima i u skladu sa mogucnostima.
Mozda jednog dana nesto bolje i novije. Godinu je noviji od meganea, isti motor, doduse hidraulicni servo nisam imao od 1998, plin nisam imao nikad, navodno je gore landi renco sa bocom umjesto gume. Imam alu felge za njega, sve dijelove ta mali i veliki servis, pa i iridij svjecice..
Oprema na zalost nista. Samo klima i centralno. Bitno da je 4WD a i nema puno km...
Kod nekakvog svercera je, moram ic pogledati. Kad prodam megane, gotovo da kosta isto, plus jos uloziti u njega zimske gume, servis itd..

https://www.njuskalo.hr/auti/dacia-duster-1.6-16v-lpg-atestiran-plin-1-vlasnik-pogon-4x4-oglas-32021998

Moguce sa ti je plin i tvornicka ugradnja, jedno vrijeme su se prodavali sa plinom iz tvornice... ima mi kolega sa posla istog takvog...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Link to comment
Share on other sites

Moguce, bum vidio kad didjem tam sutra.. malo je 100 ks al prezivjet cu..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ivan.martinko said:

Moguce, bum vidio kad didjem tam sutra.. malo je 100 ks al prezivjet cu..

Od kuda ti felge za 4wd dustera?

Link to comment
Share on other sites

Ako uzimaš vidi kilometre na tehničkom. I obavezno provozaj auto na plin prati kako se ponaša i onda isto na benzin. Mora raditi isto. Apsolutno isto. Naravno lampice na plinu ne smiju svijetliti

I još jedna stvar. Bilo kakva ugradnja da je. Nađi par km ravne ceste ni zavojita ni gore dolje, dakle cijelo vrijeme isti nagib. Zabetoniraj nogu na gasu na nekoj brzini i gledaj trenutnu potrošnju. Nakon recimo 1km prebaci na benzin i ne gledaj jedno 1km pa onda opet plin i opet benzin. Ako ne mices nogu sa gasa  i brzina je ista. potrošnja na kompu mora biti ista. Ako je različita znači da kompjuter korigira vremena ubrizgavanja. Najbolje je da mapa kriva, najlošije da nešto nije ok sa plinskim sistemom.

Da pojasnim teoriju. Komp računa potrošnju benzina prema tome koliko je otvoren injektor. Plinski komp uzima to vrijeme koje ECU daje i ostavlja za određeni faktor duže. Recimo 1.1x. Ako je mapa loša i faktor je recimo 2x a treba biti 1.1x onda će ECU preko lambde skuziti prebogatu smjesu i oduzeti goricot za cca pola tako da smanji koliko je injektor otvoren i putni komp će pokazati manju potrošnju za cca pola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od kuda ti felge za 4wd dustera?

Od sadasnjeg megane 3. Iste su, 16 cola.. 5x 114.3 mm 66.1 centralna.Mislim da je plin naknadno ugradjen.[mention=13967]Domba[/mention] Hvala na uputi, probat cu ga kak si rekao, makar bi napravio servis plina. U auto timu il gdje vec..

56629efd66494726a7cb600db37fd065.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Traži prometnu i vidi ime vlasnika.
Nazoveš i pitaš što je s autom. U većini slučajeva reći će istinu ako mu je šoderaš platio zašto ga je prodao i za koliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ivan.martinko said:

Od sadasnjeg megane 3. Iste su, 16 cola.. 5x 114.3 mm 66.1 centralna.

To si 100% ziher?

Edited by riceburner
Link to comment
Share on other sites

Ako neradi dobro na benzin nemora značit ništa loše. Ako je vožen minimalno na benzin poremeti se benzinska mapa i potrebno je odvest 200 km na benzin da se vrati u normalu

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš pratio događanja, ali čemu downgrade sa Megana na Dustera? Za što je potreban 4x4?

Link to comment
Share on other sites

Nemoj Ivane, ne juri. Baš je ćelava, i boja je nikakva, strpi se. Tvoj Megane je bolji auto. Ovo ima 4x4 pogon, ali downgrade je u svemu ostalome. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.