Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

@Martinko, ako ti je vec jedini uvjet postao 4x4 pogon, zasto ne pogledati aute koji su savrseni u tome - Audijev Quattro.

Malo stariji auti imaju puno manje stvari za pokvariti se. Godinama sam imao Lagunu iz 2007. i doslovno mi je bila jeftinija za odrzavanje od par godina mladjeg VW-a iste klase.

Koliko sam skuzio, znas nesto i sam sarafiti, pa zasto onda ne uzeti nesto iz proslog desetljeca po cemu se i jos i moze sarafiti.

Ovako nesto, cak i 2.0 diesel nebi trebao biti toliki problem. VAG dijelovi su jeftini.

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-1.8-t-oglas-31670766

Mislim kad jednom sjednes u to, zaboravit ces i Megana i Daciu iste sekunde.

P.S.
Ne podjebavam, ozbiljan sam :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra ideja, jos moram zenu nagovoriti da idem na starije. Imao sam 2007, pa 2012 i sad 2010.
Ali do 2008. zapravo nije bilo puno visljih 4x4 auta, onda se pojavio vw Tiguan, skoda Yeti, Dacia Duster, audi Q linija, itd.
Postojao je i quattro i haldex u manjim, nizim autima, ali u visljima ne. Fauve bi bilo jednostavno sarafiti ali ih nema.
Mozda kad bi nasao stariji Caddy sa 4x4, ili Golf plus, kuzis trebam auto koji je visi i 4wd. Golf 5 tdi 4wd mi ne igra.
Steta kaj reno vise ne radi onog scenica sa 4wd. Neznam kaj bi jos islo u tu pricu. Ima niskih auta sa 4 pogona ali zadnjih 5 godina trebam vislji auto.
Buraz vozi kangoo i to mi je ok po visini. A otraga cesto nosim dosta alata.
Jedino su japanci oduvijek imali mitsubishije, nissane, mercedes i bmw svoje off roade, ali npr 2003. imaju po pol milijina km i kostaju 10000€...
Susjed ima Nissan Patrol 2.8 dizel mislim, 2002. Uglancan i utegnut, 350000 km i nece ga prodavat dok se ne raspadne.
Ak naletis na koji auto baci link.
Tnx.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Pandu 4x4, ako ništa, ženi bi se sigurno svidio :D 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ivan.martinko said:

Buraz vozi kangoo i to mi je ok po visini. A otraga cesto nosim dosta alata.

Bio je i Kangoo 4x4 😆

Link to comment
Share on other sites

Da, bili su prije u ponudi korisni renoi 4x4.
Sad samo sminka. Skupa sminka.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

jos moram zenu nagovoriti da idem na starije.

Mene moja pusti, samo da ne idem na mlađe :D

 

  • Like 4
  • Haha 9
Link to comment
Share on other sites

Solidno izgleda auto al boja valjda nikad slicnu vidio nigdje nisam.
Felge vuku kao da je auto na struju...

Link to comment
Share on other sites

ne znam dal si sjedio u nekom od tih novih suzukija, plastika nutra ravna dusteru ph1, sestra je sad iskrcala 150k kn za vitaru, kvaliteta materijala i opcenito meni u rangu dacie za vise novaca...

 

Link to comment
Share on other sites

Kod sx4 je iznimka da je svaki redizajn ili noviji model ružniji od prošlog.. punica ima sx4 mk1, auto je simpatično ružan, pokusaj Suzukija da naprave nešto sto se traži..po meni neuspješan iako ih ima podosta po cestama.

 Ovaj njihov je 1.5benzin, troši 10L a neide qurca, niti je nešto prostran, položaj sjedenja kao u školskoj klupi, i sve je jednako udobno kao u istoj..

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@laci kaj ispada Duster 4x4 prestige bolji izbor? Doduse suzuki vec ima benzinske hybride dok je dacia i dalje vrhunac na 1.5 dci.. tko zna koliko bude se jos proizvodio taj 1.5 dci.. mercedes ga navodno vise nece, tu je novi 1.7 dci sa 16v za ozbiljne aute, ak megana nebu, ovaj 1.5 ostaje za kaj, dacije i clio ili captur?

Link to comment
Share on other sites

Za Suzuki osim što je ružan i dosta jeftin u unutrašnjosti, kažu (ljudi koji se razumiju više od mene) da je tehnika fantaziija :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa evo od kolege tast uzeo vitaru... Do prvog servisa riknuo tempomat i držanje razmaka u vožnji... Nešto sa pojasom nije valjalo i još je meš reko al se nesjećam svega... Al dosta toga do prvog servisa...

Link to comment
Share on other sites

nema tu više te završne kvalitete ni kontrole. vozači testiraju svaki novi auto i sve se dotjeruje kroz reklamacije. tak je bar kod renoa. dacia vjerojatno isto.

sjećam se kad sam bio na praksi 1991-2. u kraljevićevoj da su novi swiftovi imali hrpu reklamacija, rikavale getribe, bregaste su pucale na 1.3 gti..

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, BorisL said:

Ocito preslozen karavan. Nema nitko brembo kljesta od 197/200 na tom autu. Auspuh je rijesen u stilu opel kadeta jaje. 

Link to comment
Share on other sites

Oni su preslozili Clio R.S. 18 EZ. 05.2018 je složen u nivi Clio Grandtour 1,2 75. Kompletno led presloženo, prednji, zadnji most, skupa sa KW gevindama I slično. Tako piše u opisu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.