Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

Moze se ic oko svijeta i sa 60 ks, samo je pitanje vremena. Ljudi su danas razmazeni oko auta, minimum.100 ks, turbina, sila kojekakve opreme koja cesto dekoncentrira i smanjuje paznju, pocevsi od svih vrsta ekrana osim onog ispred volana. Ljudi pipkaju po tome i rade 5 drugih stvari a u isto vrijeme voze ko da je sudnji dan.
Ne znam kud se ljudima toliko zuri?
Vozim se zg-ri 120 na sat a pored mene lete bembure, mercedesi pa i obicni auti, najcesce sluzbeni, ziher prek ogranicenja, najmanje 160-170 na sat.
Cemu, zasto, cemu takva panika? I jos je u prekrsaju konstantno.
Moj instruktor voznje mi je uvijek govorio: kad vozis, ne radi nista drugo, samo vozi. Koncentriraj se jer ti je to sad posao. Pusti sve oko sebe, samo suti i vozi i jedino to radi kad si za volanom. Bio je pametan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, macak said:

Koliko smo autoputa imali u ta vremene. Kroz dalmaciju...? Kako ti se popet uz Ravcu koju brzinu uspijes odrzavat.? 

pa nije lako, ali ako staviš u glavu da je putovanje važno, a ne što brzi dolazak na cilj, onda se usput negdje stane protegnu noge, uživa u pogledu. Ali jbg, danas je uvijek nešto kasno i hitno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, frenchkey said:

pa nije lako, ali ako staviš u glavu da je putovanje važno, a ne što brzi dolazak na cilj, onda se usput negdje stane protegnu noge, uživa u pogledu. Ali jbg, danas je uvijek nešto kasno i hitno

Je ako si na godisnjem... Ali mi uvik negdi poslom... *ebi ga nije isto sa 75ks doc od Dubrovnika do Zg i sa 150ks..Sve znas samo sam primjer uzea Ravcu...razlika je u minimum sat vremena... 

Link to comment
Share on other sites

Tu relaciju sam od 94' do 2000 odradivao par puta godisnje sa 34 ks, pa onda 4 godine s 75 ks.
Malo ranije bi krenuo ;)

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

sa 34 ks, pa onda 4 godine s 75 ks.
Malo ranije bi krenuo ;)

S ovim od 75 si morao malo ranije krenuti? 🤓

Inače sam imao clio 3 1.2 16v i jedne prilike sam njim odvezao 2.000 km za 18 sati. Nije me preteklo mnogo vozila na autocesti, a kad sam ušao u bh onda me više niko nije pretekao od Slavonskog broda do Sarajeva. 🤣

Taj motor najveću snagu ima na 5.5k okretaja a onih 100 i kusur Nm negdje oko 3-4k okretaja. Ljeto 2019 je 4 odrasle osobe vozio Sarajevo-Ohrid preko Crne gore i Albanije i odradio bez greške. Stajalo se kod svih spomena vrijednih restorana i vidikovaca i slično.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Tu relaciju sam od 94' do 2000 odradivao par puta godisnje sa 34 ks, pa onda 4 godine s 75 ks.
Malo ranije bi krenuo ;)

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

I sa kojim je bilo lakse? 

Link to comment
Share on other sites

I sa 34KS se da jako fino voziti....

Totalno drugačija filozofija vožnje.

 

Današnji kamijoni su toliko jako i dobri da ih koji put i netreba preticati. Barem ne u autu snage 34KS. Jedan problem manje. 

Ali ako ti je baš želja i čeif nije ni to neki bauk samo treba odmjeriti pravac i stisnut gas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako sam i vozio. Ili poznam cestu pa malo pustim kamion i uhvatim zalet za preticanje

Poslano sa mog koristećiTapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma stvar je i težine vectra A je bila 1050kg megane 4 danas ima oko 1300..., danas su auti puno teži... vectri je bilo dovoljno i 75 konja....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, frenchkey said:

Di smo jos do 150 ks

Poslano sa mog koristećiTapatalk
 

Pa cuj o tom i pricam danas auto ispod 140-150 ks nemos vozit normalno autoputom da ga nekoljes... Sa ovim od 75 ces isto doc ali komfor voznje i ostalo netrebamo ni pricat.. Svaka cesta ima svoje zahtjeve.. Ove udaljenosti 1 do 2 h voznje su za bilo koje auto.. Ali majkemi vozit udaljenosti vece od 3-4 h je druga prica.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macak said:

Pa cuj o tom i pricam danas auto ispod 140-150 ks nemos vozit normalno autoputom da ga nekoljes... Sa ovim od 75 ces isto doc ali komfor voznje i ostalo netrebamo ni pricat.. Svaka cesta ima svoje zahtjeve.. Ove udaljenosti 1 do 2 h voznje su za bilo koje auto.. Ali majkemi vozit udaljenosti vece od 3-4 h je druga prica.. 

Evo danas odvalio 600km sa samo 115ks. Sve bez problem. Lagano 140-150 oko 4000 okretaja. Ja dobro auto dobro svi sretni i zadovoljni. Radi se o njemačkom autoputu tako da nisam bio u prekršaju. Ne kužim što će mi još 45ks da bude udobno. Istu brzinu održavam i sa 184ks samo na manjim okretajima. Istina morao sam nekoliko puta potegnuti za mjenjačem i staviti u četvrtu poslije radova ili ako sam zaglibio iza kamiona dok su u lijevom traci vozili sigurno 200+ i razvrtiti preko 5000okretaja.

I najjači su mi vozaci, kaže ima 170ks ide super vozi ga 2185okretaja, auto u životu nije proizveo više od 34ks.

Tko ne zna voziti auto i kome treba za normalan auto i brzine do 130kmh preko 100ks dakle zakonom dozvoljene brzine onda se propitajte vožnji ili kupiti automatik.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan.martinko said:

Moze se ic oko svijeta i sa 60 ks, samo je pitanje vremena. Ljudi su danas razmazeni oko auta, minimum.100 ks, turbina, sila kojekakve opreme koja cesto dekoncentrira i smanjuje paznju, pocevsi od svih vrsta ekrana osim onog ispred volana. Ljudi pipkaju po tome i rade 5 drugih stvari a u isto vrijeme voze ko da je sudnji dan.
Ne znam kud se ljudima toliko zuri?
Vozim se zg-ri 120 na sat a pored mene lete bembure, mercedesi pa i obicni auti, najcesce sluzbeni, ziher prek ogranicenja, najmanje 160-170 na sat.
Cemu, zasto, cemu takva panika? I jos je u prekrsaju konstantno.
Moj instruktor voznje mi je uvijek govorio: kad vozis, ne radi nista drugo, samo vozi. Koncentriraj se jer ti je to sad posao. Pusti sve oko sebe, samo suti i vozi i jedino to radi kad si za volanom. Bio je pametan.

Nemoj krivo shvatiti ali kad budeš za volanom takvoga auta shvatit ces, njima je 160 kao tebi 120 mir,tišina,uživancija samo te policija j**e

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Evo danas odvalio 600km sa samo 115ks. Sve bez problem. Lagano 140-150 oko 4000 okretaja. Ja dobro auto dobro svi sretni i zadovoljni. Radi se o njemačkom autoputu tako da nisam bio u prekršaju. Ne kužim što će mi još 45ks da bude udobno. Istu brzinu održavam i sa 184ks samo na manjim okretajima. Istina morao sam nekoliko puta potegnuti za mjenjačem i staviti u četvrtu poslije radova ili ako sam zaglibio iza kamiona dok su u lijevom traci vozili sigurno 200+ i razvrtiti preko 5000okretaja.

I najjači su mi vozaci, kaže ima 170ks ide super vozi ga 2185okretaja, auto u životu nije proizveo više od 34ks.

Tko ne zna voziti auto i kome treba za normalan auto i brzine do 130kmh preko 100ks dakle zakonom dozvoljene brzine onda se propitajte vožnji ili kupiti automatik.

A *ebi ga kolega moj je na tim brzinama na 3000rpm...Razumin ja tebe a i ti mene to moje 140-150ks je odokativno.... Za AUTOPUT u Dalmaciji od Ploča do Sv roka je to optimum. Za Slavoniju i 110 je ok... Zato i kazem svaka dionica ima svoje potrebe.... 

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj konfiguraciju Fulda Ulm i nazad. Kažem ti nije se Focus nigdje mučio. A niti mene izmučio.

Link to comment
Share on other sites

skoda 2.0 tdi sa samo 110 ks bez ikakvog napora svladala put zg-st i to po zimi. ne treba joj 140ks, makar bi dobro došlo. izlazile su varijante i sa 170ks. 

sa renoom 1.6 16v vozim se slično samo malo bučnije jer umjesto na 2500, mtor se vrti na 4000 okr na 120km/h.

radije sporije pa sigurno. individualno je to, kad pređem 150km/h ubilokojem autu, opada mi brzina reakcije i koncentracija a raste umor.

kad sam bio mlad, po autocesti sam svako auto vozio pun gas koliko ide (nisam imao jake aute), danas sa 46 kvrgi na leđima sam se smirio, ne vozim iznad 130 nikad, osim kad moram zaobić neki kamion i slično

1 hour ago, exfreerider said:

Nemoj krivo shvatiti ali kad budeš za volanom takvoga auta shvatit ces, njima je 160 kao tebi 120 mir,tišina,uživancija samo te policija j**e

a ponovim, vozeći se brzo, smanjuje mi se brzina reakcije i koncentracija a povećava umor, zato ne vozim iznad 120-130. a i taj limit nije izmišljen bezveze.. 130km/h je zakonom propisano upravo zat jer čovjeku pada brzina reakcije u vožnji sa povećanjem brzine i manjuje se vidno polje. još ak nosiš naočale...

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Domba said:

Pogledaj konfiguraciju Fulda Ulm i nazad. Kažem ti nije se Focus nigdje mučio. A niti mene izmučio.

Kolega ukljucim se na auto put  u Plocama... Presaltam do 6 tempomat na 130-140 presaltam u 5 kad se pocmem pet prema Sv Roku i onda 6 do Zg.. To je 150ks i 2000ccm dizel.. Kolega je reka da je 75 ks dosta na to se referiram... Brate nije... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

ja vozio istu rutu sa puntom 1.2 8v i 60 ks i stigao doma, samo sat vremena kasnije. jel kužiš poantu.

išo frend sa smartom također. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivan.martinko said:

ja vozio istu rutu sa puntom 1.2 8v i 60 ks i stigao doma, samo sat vremena kasnije. jel kužiš poantu.

išo frend sa smartom također. 

Aha i koliku si brzinu uspio razvit uz Ravču... I odrzavat uz tih 5km uspona preko 7%...Da ne spominjem druge uzbrdice od Ploca do Sv roka.... Sat kasnije..?? 

Link to comment
Share on other sites

Kolega ukljucim se na auto put  u Plocama... Presaltam do 6 tempomat na 130-140 presaltam u 5 kad se pocmem pet prema Sv Roku i onda 6 do Zg.. To je 150ks i 2000ccm dizel.. Kolega je reka da je 75 ks dosta na to se referiram... Brate nije... 

Prema Sv. Roku Laguna sa 173 ks bez problema ide u 6-oj i ubrzava.
Može se sav taj put prevaliti i sa 55ks samo je pitanje u kojem vremenskom roku, koliko je opterećenje motora, vozača i putnika i koliko je sve to ugodno?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mata73 said:


Prema Sv. Roku Laguna sa 173 ks bez problema ide u 6-oj i ubrzava.
Može se sav taj put prevaliti i sa 55ks samo je pitanje u kojem vremenskom roku, koliko je opterećenje motora, vozača i putnika i koliko je sve to ugodno?

Jep kolega moze i sa 150ks samo je nevolim drzat tako nisko ima ona jedna okuka di je ogranicenje 80kmh eto tu ide 5.Moze i sa 55ks samo....Razumis poantu price... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Razumijem apsolutno i ne uživam kad moram sa 1.6 HDi i 90ks dalje od grada.
Svako pretjecanje je kalkulacija, trigonometrija i stres.
Svi smo se nekad vozili sa 45-60ks jer za bolje nismo znali /imali.
Kad se navikneš na bolje teško se vratiti na početke.

Link to comment
Share on other sites

Pih, svi zurite negdje. Ja bi volio uzet daciu spring, ionako iznad 110 se ne vozim

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.