Jump to content

laguna 2 kartica


maracmarta

Recommended Posts

Pocni na vrhu suprotno od kljuca. Na desnoj strani suprotno od gumba je zavojnica i tu imas 2mm, na lijevoj imas 1 mm. Kod kljuca pazi na konektore za bateriju. Na donjoj strani kod kljuca mozes izvaditi nozic skalpela i sa malim cekicem tuckati po njemu jer je tamo najjace zavareno.

63c28150a21833568f3157eb9393ca07.jpg

Ovo je od Scenica. Laguninu mogu sutra fotkati pa staviti.

Link to comment
Share on other sites

Jel mikroprekidači rikavaju na tipkama kučišta ili na tiskanoj pločici?

Jedna kartica ne otključava/zaključava (svjetli na pritisak znači baterija je ok), a može upalit auto. Toj mislim izmjenit kučište.

Link to comment
Share on other sites

Na tiskanoj plocici rikavaju, ali se uglavnom odleme. Ako nemas mikro lemilicu ne diraj. Rađe daj 50 kn u RTV servis da zaleme. Zavojnicu mozes sa lemilicom od 15-30 W.

Kad zavrsis ne lijepi odmah kuciste nicim osim selotepa na par dana. Kad se uvjeris da radi ok onda ga lijepi. Najbolje nekim laksim tipa Patafix ili Neostik. Cijanoafix izbjegavaj jer od njega ne mozes rastaviti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja sam kupio karticu na ebaju, čim sam je dobio probao sam staviti ključ u nju i ključ ispada. Ima premali onaj zub tako da je nemoguće da mi ključ stoji u kartici čime je i sama kartica beskorisna. Ima li netko kakvu ideju?

ili sam jednostavno naletio na loš primjerak? 

Link to comment
Share on other sites

ja sam kupio karticu na ebaju, čim sam je dobio probao sam staviti ključ u nju i ključ ispada. Ima premali onaj zub tako da je nemoguće da mi ključ stoji u kartici čime je i sama kartica beskorisna. Ima li netko kakvu ideju?

ili sam jednostavno naletio na loš primjerak? 

Takve su ti kineske kartice, stavi malo selotejpa oko ključa i držat će. Ja sam oprao svoju i naravno nije radila, kupio kinesku sa novom elektronikom (praznu) za cca 200kn i sam je kodirao (CLIP-om). Kartica radi, ali je domet mali (što me previše ne dira), također je zapinjala u čitaču što sam riješio brušenjem bočnih strana (nakon toga odlično sjeda u čitač). Bolje i 200 kn i te mane nego 800+ kn za originalnu.

Link to comment
Share on other sites

Meni jučer stigle dvije kartice(kućišta) iz Kine i lijepo sjedaju u čitač, nigdje ne zapinju i ključ ne ispada iz njih. Sad još moram samo prebacit elektroniku iz ove svoje i nadam se da će radit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uspio si nabasat na loše.....Iako to nije teško jer ih ima jako puno....

 

Meni su nedavno došle dvije koje nemaju onu rupicu za crvenu diodu, pa kad stišćeš prekidače nevidi se da li dioda gori ili ne....Srećom obe su bile cca 20 kuna pa se nisam previše "nasekiro"

Link to comment
Share on other sites

hmm ja nisam ni pogledao dali ima rupicu za diodu. Probat cu makar naručit još koju pa ću dati čovjeku da mi to premjesti. Već mi je prelemio ovu jednu koju sam ja otvarao nožem ali sam svu shebao..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Da ne otvaram novu temu evo nastavak na ovu iz 2016.

Frend dobio pod račun Lagunu 2 phase 1, 1,6 16V sa plinom. Auto pali na dodatni gumb ispod volana i treba držati stisnuto dok pali, naravno. A gasi ju na standardni normalni gumb za start. Ako taj isti gumb stisneš za paljenje krene kao da će upaliti, čuje se neki zvuk kao da puštaš 5V na anlaser, a ne 12, kao kad je aku pri kraju. Malo sam surfao po engl forumu i vidim da se spominju 2 releja, jedan za paljenje drugi za gašenje. Dali je to možda uzrok i da li se isti zamijeniti lagano ili je zalotan pa je zato bivši vlasnik odustao od popravka?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 25. 02. 2015. at 17:58, Limune said:

Sve je gotovo za 20 min ali  nisam u potpunosti zadovoljan...to su zamjenske kartice vjerojatno Kineske proizvodnje ...auto dobro pali ali teže otključava i zaključava, kao da je baterija slaba premda je nova (probao sam i drugu), osjetom klik pod prstom i zasvijetli led lampica ali signal hvata nekad odlično a nekada jedva ili nikako!

Ako netko ima iskustva sa tim zamijenskiom karticama neka napiše to s one sa zelenim ključem

Kineske kartice imaju slab domet. Ja imam 2 komada koje sam kupio na ebayu i sam kodirao i teško se razočarao. Tek nakon kupnje ruske kartice koju imam preko 4 godine sam potpuno zadovoljan (prazna originalna kartica kojoj je promijenjen PCF čip). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Malo da dignem temu, naime imam karticu sa 3 tipke original renault (laguna 2)od kada je auto proizveden. Imam problem da ne mogu zaključati i otključati auto. Promijenio sam bateriju, lampica svijetli kad se od bilo koje tri tipke pritisne, ali ne reagira. Kod ove kartice se nalaze nekakvi limići umjesto mikroprekidača. Nakon puno puta pritiskanja jednom u deset puta otključa ili zaključa auto. U čemu bi moglo biti problem, znali li itko ima li neka "kvaka" da se nešto napravi i da radi? Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Ako reagira lampica na pritisak prekidaca onda su oni ispravni a zavojnica se odlemila.

 

20160604_182006.thumb.jpg.628fb7880ca38280c9b6bcfe5678e1f8.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dado99 said:

Malo da dignem temu, naime imam karticu sa 3 tipke original renault (laguna 2)od kada je auto proizveden. Imam problem da ne mogu zaključati i otključati auto. Promijenio sam bateriju, lampica svijetli kad se od bilo koje tri tipke pritisne, ali ne reagira. Kod ove kartice se nalaze nekakvi limići umjesto mikroprekidača. Nakon puno puta pritiskanja jednom u deset puta otključa ili zaključa auto. U čemu bi moglo biti problem, znali li itko ima li neka "kvaka" da se nešto napravi i da radi? Hvala unaprijed!

Probaj stisnuti karticu(prstima sa obje strane) malo iznad baterije( nekih 2 cm) ako onda otključava  odlemila se zavojnica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto normalno pali bez ikakvih problema, zar ta zavojnica koja se unutra nalazi ima veze sa zaključavanjem i otključavanjem auta?

Bio sam uvjeren da je ona samo zadužena za paljenje auta. Btw postoji u samoj kartici još jedna baterija veća od glavne koja je njezina uloga?

 

Edited by Dado99
Link to comment
Share on other sites

Preko nje ide signal za zakljucavanje.

Fotku koju sam okačio je od L2 kojoj sam zalemio zavojnicu i radilo je zakljucavanje poslije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo otvorio sam karticu sve mi izgleda odlično zalemljeno, ali ništa probat ću je prelemit. Netko je već prije otvarao karticu, vidim crni slikon kao da je sikom lijepio kućište, netko prije.

Ali bez zavojnice ne može auto ni upalit, jeli tako? Zanimljivo sad sam pokušao, otključavanje radi nakon svakog 2/3 pritiska ali zaključavanje i tipka lock+auto ne reagira nikako nema kako nisam pokušao pritisnut, samo lampica svijetli. Zna li itko čemu služi druga veća baterija u samoj kartici?

IMG_20231012_205851.jpg

Edited by Dado99
Link to comment
Share on other sites

Update, prelemio sam kontakte i opet ništa, 0 bodova. Može li još nešto biti?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja imam isti problem kao @Dado99. Kartica s 3 tipke ne radi zaključavanje. Druga kartica koja ima 2 tipke radi bez problema (mislim da je to zamjenska napravljena). Zna li netko koliko sad košta kopitanje kartice? Vidio sam da na aliexpressu ima kartica za čipovima, da li netko ima iskusta s tim karticama? (vidio sam da ste spominjali ebay.) Ima li netko neki link od provjerenog prodavača? Hvala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.