Jump to content

Hidro podizači / zamašnjak


Blashyrkh

Recommended Posts

Drugovi i drugarice,

 

 

1. pitanje -  Laguna 3, 2.0 16V 103 kW. Motor je od nissana. 

Da li ima ili nema hidro podizače? naime, na servisu su rekli da ima i da nema potrebe ručno štelati zazore. 

 

prethodni vlasnik tvrdi da nema i da je vidio vlastitim ocima i meni sad nije jasno tko tu koga...

moj serviser je dobio potvrdu kako ima hidro podizace od baotica i starkelja. 

 

Prethodni vlasnik tvrdi isto tako da je pitao u ovlastenim servisima i da su mu rekli kako nema. 

 

 

2. pitanje - kada zamašnjak vrisne ili je pri kraju (istrošen), da li se to osjeti prilikom paljenja automobila , da li ispusta nekakve zvukove ili sto? jer zna mi se dogoditi pri prvom paljenju da vergla malo duze kao da ga gusi nesto i onda upali. tu bi mozda mogli biti i injektori (sto bi znacilo da ih trebam dati na ciscenje sto je trosak od 400 kn) ili je mozda do servisa plina zadnji je radjen prije cca 13 ili 14000 km.

 

skoro sve sto se tice prednjeg dijela automobila je promijenjeno (i dio straznjeg odnosno diskovi i plocice). trosak do sada 7800 kn.

 

 

probati cu snimiti danas kada auto dodje sa kemijskog ciscenja da se tocno vidi sto se dogadja jer nekada to zna napraviti sa paljenjem a nekada ne.

 

pozdrav

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo.

post-13892-0-81602300-1424944292_thumb.p

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

Ma moj pajdo od kojeg sam kupil lagunu veli da su ga rastavljali i da nisu vidjeli hidraulicbe podizace zato sam postavio pitanje a dobio odgovor kao sto si mi i ti napisao. Onda su ga lijepo izmuljali.

Link to comment
Share on other sites

2. Da. Skripuce, ispusta zvuk prilikom polaska na uzbrdici kao dva metala koja se taru jedan o drugi.

Moze da zatrese i zalupa prilikom gasenja, prilikom paljenja teze.

Renault je pozmat po tome da nema probleme sa plivajucim zamajcem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hm ok ajmo ovako. 

 

hans, da li Vam pomaze broj sasije?

 

VF1BT1F0640757873 

2008 godina

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.