Jump to content

Board computer display podivljao


Smuchac

Recommended Posts

Vozdra! Već neko vrijeme me sexualno uznemirava BC. Zna se desit da ponekad (kao npr. danas) upalim auto a na njemu nema nikoga tj. samo osvjetljenje a slova ni mrve. Onda ugasim motor,izađem,zaključam,otključam i uđem i onda proradi ali ne svaki put... Također zadnjih dana su po njemu hijeroglifi. Znaju se izdeformirat slova i popale se svakakvi ludi segmenti pa neka slova ludo znaju izgledat pa se sve vrati u normalu... Sad sam odvozio 20km bez BC-a,stao na trafiku i u povratku sve proradilo. Sutra će opet da me *ebe... Ima li itko sličnih iskustava? Neću valjda morat skidat tablu i prelemit sve... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ti to negine.....ili je sam displej vrisnija.... Biraj šta ti je draža opcija

Link to comment
Share on other sites

Ne može biti do konektora? Ne znam za Megane 2, moj Clio ima 2 otraga.

Link to comment
Share on other sites

Ako nastavi s ovim,ide tabla van pa ćemo vidit šta dalje...

Link to comment
Share on other sites

Nemoš vjerovat!

Središnji display sa satom poblesavio i meni. Dobro, nije ni čudno obzirom koliko sam ga maltretirao lemilicom i ledicama.

Već neko vrijeme planiram to složiti kako treba, ovo je samo dodatni poguranac.

Link to comment
Share on other sites

To je neka viroza. Metnuo sam mu sumamed u kilometrazu. :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

probaj rastavit, mozda samo konektor šteka ili prelomi spojeve.... :D  daj mi reci jer bar sad potrosnja onda pala?

Link to comment
Share on other sites

Meni u zadnjih par dana, svakih 5,6 paljenja auta resetira se BC. Znaci kilometraza, prosjecna brzina, potrosnja i ostalo, upalim auto sve na 0 (osim stvarnih km naravno). Mislio sam struja je, ali ne resetira se sat i stanice na radiu, zna li netko sto bi moglo biti? Megane 2 je u pitanju isto

Link to comment
Share on other sites

probaj rastavit, mozda samo konektor šteka ili prelomi spojeve.... :D  daj mi reci jer bar sad potrosnja onda pala?

 

Nije pala. Nema je. :rotfl:

Meni u zadnjih par dana, svakih 5,6 paljenja auta resetira se BC. Znaci kilometraza, prosjecna brzina, potrosnja i ostalo, upalim auto sve na 0 (osim stvarnih km naravno). Mislio sam struja je, ali ne resetira se sat i stanice na radiu, zna li netko sto bi moglo biti? Megane 2 je u pitanju isto

Kvar je 100%. Ajd ti u servis,to je ipak malo kompleksnije. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Meni u zadnjih par dana, svakih 5,6 paljenja auta resetira se BC. Znaci kilometraza, prosjecna brzina, potrosnja i ostalo, upalim auto sve na 0 (osim stvarnih km naravno). Mislio sam struja je, ali ne resetira se sat i stanice na radiu, zna li netko sto bi moglo biti? Megane 2 je u pitanju isto

 

Koliko ti je star akumulator? Tipujem na njega.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam to htio napisat ali kad ne resetira radio,kod,podizače....

Link to comment
Share on other sites

Nije ti do akumulatora nego do kontakta između samog display-a i table. Sam display nije direktno zalemljen na tablu niti je povezan flat kabelom nego ima fiksne ubodne pinove na sebi koji ga fizicki odvajaju od table da bi ispod njega mogle stati LED diode za osvjetljenje. Display je potrebno izvaditi i te ubodne pinove kvalitetno ocistiti, nema potrebe za lemljenjem istih jer je ovo dugotrajno rjesenje. Nisi ni prvi ni zadnji kojem se to desava, rjesavao sam ovaj problem na nekoliko megana do sada.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ti je star akumulator? Tipujem na njega.

Provjerio sam napone na akumulatoru, ugasen preko 13, u trenutku paljenja pade na 11, i odmah se digne na 13.. Provjerili smo spojeve malo dotegnuli, mislili smo alternator je, i evo ne resetira se dva dana. Vidjeti cemo kroz koji dan opet

Link to comment
Share on other sites

Nije ti do akumulatora nego do kontakta između samog display-a i table. Sam display nije direktno zalemljen na tablu niti je povezan flat kabelom nego ima fiksne ubodne pinove na sebi koji ga fizicki odvajaju od table da bi ispod njega mogle stati LED diode za osvjetljenje. Display je potrebno izvaditi i te ubodne pinove kvalitetno ocistiti, nema potrebe za lemljenjem istih jer je ovo dugotrajno rjesenje. Nisi ni prvi ni zadnji kojem se to desava, rjesavao sam ovaj problem na nekoliko megana do sada.

Evala ti! Ako se opet desi,vadim mu đigericu. Otkad sam započeo ovu temu,valjda je skužio šta mu se sprema pa je proradio i više ne zeza. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Meni na mom Meganeu prolupao displej od klime i onaj ispod stakla za radio....pol brojki/slova fali. Na klima displeju se ne vidi zadnja brojka i jedan segment za ventilator. Ne znam jel do nekih konektora ili su baš oba displeja zviznula.

 

Također žena kaže da joj se par puta u vožnji upalilo Check injection i upali se onaj servisni ključ.

 

Imam onu kinesku Clip dijagnostiku pa bih molio ako ima tko da ima kakvog iskustva s tim da me uputi kako se to radi s tim, znam da trebam instalirat na lap i spojit na auto...šta dalje, gdje naći greške itd?

Link to comment
Share on other sites

Meni u zadnjih par dana, svakih 5,6 paljenja auta resetira se BC. Znaci kilometraza, prosjecna brzina, potrosnja i ostalo, upalim auto sve na 0 (osim stvarnih km naravno). Mislio sam struja je, ali ne resetira se sat i stanice na radiu, zna li netko sto bi moglo biti? Megane 2 je u pitanju isto

Akumulator 100%.

Link to comment
Share on other sites

Meni u zadnjih par dana, svakih 5,6 paljenja auta resetira se BC. Znaci kilometraza, prosjecna brzina, potrosnja i ostalo, upalim auto sve na 0 (osim stvarnih km naravno). Mislio sam struja je, ali ne resetira se sat i stanice na radiu, zna li netko sto bi moglo biti? Megane 2 je u pitanju isto

 

Ovo znači da je UCH ostao bez struje. Može biti od pada napona zbog slabog akumulatora kako se već reklo.

Link to comment
Share on other sites

E ovako, a što ako displej radi, ali po rubovima je počeo crniti ? Je li se to mijenja displej ili ? Pokušao sam ga površinski očistiti, ali nije do toga. Moguće da je dotrajao. 

Link to comment
Share on other sites

Evo nakon nekoliko dana (da sad ne vadim kad sam pisao), opet ista pisma. Danas je doduše gore jer mi od tri popodne na ekranu nema ničega. Napomenut ću da se je dosad ovo dešavalo kad bi auto bio na jakom suncu i to ne svaki put i to samo u najekstremnijim uvjetima tj. nekad ljeti kad ga krvnički uprži. Čak je znalo i upržit kako treba a da ne crkne. Danas je također bio od 7 do 15 na istom parkingu kao i svaki dan i nije bilo 40 stupnjeva koliko je nekad bilo dovoljno da poblesavi već je bilo manje od 20 ali sunčano. I sad sam po hladu i nakon dužeg vremena stajanja otišao s autom van a ekran ne radi i dalje... Izgleda da će morat van i on i tabla ovih dana...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.