Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Ode laguna na bubanj

Ne boj se neće ljubimica u prodaju.

Mojoj prijete da ce ju kupiti [emoji25]

Koju?

Link to comment
Share on other sites

ja na laguni nisam nikad imao problema sa strujom, 228 t km sve radi od čitaća kartice,  senzori za gume rade,nikad nije bilo lažnih upozorenja... jedini problem je bio sa osvjetljenjem unutarnjim kad otvoris vrata, a to se sredilo ledicama.

 

Došao novi ventil, pali ako mina sad :D

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam ni sa jednom Lagunom imao strujnih problema.

Istina L1 se jednom zblesirala na trajektu. Bilo je jako grmljavinsko nevrijeme skoro 2h, i nakon što smo pristali u Njemačkoj bacala je u safe mod jer "kao" nije bilo ulja u motoru. Dosla je sebi nakon odkapcanja akumulatora.

Ovu Lagunu kolega želi kupiti. Napada me vec 6mj i rekao sam mu neki dan ako želi da je njegova. Veli da jos ima kredit 2mj i da bi onda. Meni se ne prodaje jer ono sto mi se sviđa previše je novaca. Kupim li L3 nisam dobio ništa u odnosu na L2 osim par godina mlađi. Motor ovakav je teško naći, pogotovo sa ovakvom opremom i 100k km stvarnih.

Link to comment
Share on other sites

Moja Laguna isto sa strujom nikakvih problema nije imala..

Link to comment
Share on other sites

Eh... Na klimi pukle dvije žice, poslovični problem sa rasvjetom na kontroli klime, sad mi se pali na displeju problem sa punjenjem akumulatora, napon je ok, vjerojatno problem sa hladnim lemom na tabli, problem sa paljenjem svijetla u vratima... Čeka se još...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo već me počela nervirati francuska elektronika tj. lagunina, kod mene kad se zareda,zareda se... Naime u vožnji mi se upali da se auto pregrijava i odmah ugasi obavijest . Posumljam na senzor temperature i idem ja pogledati senzor, kad ono imam što vidjeti. Dvije žice koje idu na senzor uopće nemaju izolacije tj. diraju se. Pokusam to razdvojiti izolirkom kao prvu pomoc i vidim u čitavom bužiru žice koje idu prema EGR-u da je izolacija se ogulila i žice se diraju i sad mi pregara osigurac u motornom prostoru da nemogu auto upaliti nego ga moram na šlepi voziti kod električara da sve prelemi i zaštiti. Za ECT senzor da se izolacija ogulila mogu shvatiti jer blizu motora i s vremenom ode, ali da još 5 žica u bužiru može otići izolacija, ono WTF. 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno te razumijem...

Ja sam sada neki dan išao malo pročačkati EGR (periodičko čišćenje)  :darkevil:  i slična stvar se događa i kod mene.

Svi bužiri koji su bliže motoru se mrve kad ih dotakneš...

 

S time što tebi barem nisu rekli da si Pasata kupiš i da ne pričaš bez veze  :D

Link to comment
Share on other sites

izgorila je kompletna instalacija jer su se žice pregrijale  :badmood: tako se moglo i zapaliti auto, trošak šlepa i nova instalacija 800 kn.

Link to comment
Share on other sites

Žice su se pregrijale zbog slabog spoja na kontaktima. Sve u svemu, imao si i dosta sreće. 

Link to comment
Share on other sites

Sad ste i mene isprepadali, pa sam išao provjeravati instalacije. Sve je u najboljem redu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Malo čitam i zaključujem sljedeće: ne tržištu su dvije vrste laguna sa 1.9 dci motorom. Prva vrsta ima problema sa strujom i ubrizgavanjem goriva, a druga vrsta (puno rjeđa) ima samo jedan problem: turbina. Moja spada u drugu vrstu :)

Link to comment
Share on other sites

evo da i ja nesta pitam, sutra se hvatam posla na svojoj L2 pa me sad zanimaju misljenja!

 

1.ne radi mi kmh sat, pokazuje gresku ABS, pa me zanima dali je moguce a sta i sam pretpostavljam  da samo treba ocistiti dzekove, kontakte naspricati kontakt sprejom, dali postoji mogucnost oksidacije, tj hrdje na kontaktima posto je auto stajao od 10mj pa do sad? i kolika je vjerovatnost da sam ABS bude neispravan?

 

2. Izgleda da mi alternator ne puni kako treba! povremeno mi se upali na kmh satu lampica od akumulatora! dali mogu cetkice zastekat, zablokirat od hrdje?? koliko sam uspio pogledat alternator je dosta masan, vjerovatno je ulje spricalo po njemu, dali mozda to ima ulogu da ne puni kako treba?? sta napraviti u tom slucaju??

Link to comment
Share on other sites

Pa od toga kreni, rastavi i našpricaj kontakt sprejom. što se tiče km/h. Za ABS 99% jedan od senzora, stara priča, probaj sa search opcijom. Ima tema o tome.

Za aku i alternator, moguće je sve. S time se čeka zadnje, i kod mene napravljena reparacija i izmjena remenice na moje inzistiranje. Tek kad je sve skinuo meh vidio i potvrdio da je remenica bila zrela za izmjenu. U tvom slučaju je moguće da  zbog kombinacije ulja i prašine četkice štekaju pri većim obrtajima. Pogotovo ako još nikad nije ništa dirano. Već su istrošene, opruge oslabile itd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eto mene i mojih problema OPET!

nesta sam rijesio nesta ne, ali nedam se idemo dalje!

muci me jedna stvar. kada hocu malo stisnut auto malo se muci dok ne probije, tj dok ne povuce! e tu onda nastaje problrm!

kad povuce zaljepi za sic, fino zadimi i upale mi se dvije zute lampice u sredini kmh sata! sad me zanima ako nezko zna zasto se to desava??

ugasim auto, upalim ga ponovo lampice ne svijetle! sve dok ga opet ne stisnem...

Link to comment
Share on other sites

eto mene i mojih problema OPET!

nesta sam rijesio nesta ne, ali nedam se idemo dalje!

muci me jedna stvar. kada hocu malo stisnut auto malo se muci dok ne probije, tj dok ne povuce! e tu onda nastaje problrm!

kad povuce zaljepi za sic, fino zadimi i upale mi se dvije zute lampice u sredini kmh sata! sad me zanima ako nezko zna zasto se to desava??

ugasim auto, upalim ga ponovo lampice ne svijetle! sve dok ga opet ne stisnem...

Pogledaj temu "check injection" malo ispod ove... Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Recimo da treba ocistit EGR ventil, dali mi moze netko reci gdje on stoji?

dali ga je problem sam skinut i ocistit ili da se nosi mehanicaru??

 

Druga stvar, izgleda da mi je rikno senzor abs-a! sad mi je majstor pregledo ozicenje i kontakte i sve je ok, sad jedino ostaje sami senzor! kako to rijesit, polovno? novo? gdje i koga pitati??

Link to comment
Share on other sites

Recimo da treba ocistit EGR ventil, dali mi moze netko reci gdje on stoji?

dali ga je problem sam skinut i ocistit ili da se nosi mehanicaru??

 

Druga stvar, izgleda da mi je rikno senzor abs-a! sad mi je majstor pregledo ozicenje i kontakte i sve je ok, sad jedino ostaje sami senzor! kako to rijesit, polovno? novo? gdje i koga pitati??

 

za EGR: http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=126865

a za ABS, po čemu si zaključio, svijetli lampica?

Link to comment
Share on other sites

a za ABS, po čemu si zaključio, svijetli lampica?

 

Da, prestao mi je radit kmh sat i upalile se 2 lampice! od rucne kocnice i abs - a!

vec su mi kolege napomenuli da bi mogo bit senzor... sad je samo pitanje koji...

 

 

Dali je na 1.9dci i na 2.2dci EGR na istom mjestu?

Edited by Vlado SK
Link to comment
Share on other sites

Da, prestao mi je radit kmh sat i upalile se 2 lampice! od rucne kocnice i abs - a!

vec su mi kolege napomenuli da bi mogo bit senzor... sad je samo pitanje koji...

 

 

Dali je na 1.9dci i na 2.2dci EGR na istom mjestu?

Nije.

post-11381-0-96087300-1432013258_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Da, prestao mi je radit kmh sat i upalile se 2 lampice! od rucne kocnice i abs - a!

vec su mi kolege napomenuli da bi mogo bit senzor... sad je samo pitanje koji...

 

Onaj na prednjem lijevom kolu.

Nemora biti problem u senzoru. Možda je pukao prsten sa zupcima koje senzor očitava.

Link to comment
Share on other sites

Onaj na prednjem lijevom kolu.

Nemora biti problem u senzoru. Možda je pukao prsten sa zupcima koje senzor očitava.

Nije to Clio iz 2000, laguna je "uber" auto. :D  Šalu na stranu, Laguna 2 koristi magnetne prstene (Hallov efekt), a ne "nazubljenje" s referentnim "zubom" koji su znali pucati.

Link to comment
Share on other sites

Nema lag taj prsten, u ležaju je sve.

 

dali se moze senzor promijeniti posebno ili mora ic komplet sa lezajem? ili u cem vec je??

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.