Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Idemo dalje...od nekog jutra, otkazalo poslusnost preklapanje retrovizora. Na ruku ih otvorio i ne zaustavljaju se nego mogu se otklopiti skroz kontra ako zelis...ugl, podesavanje radi, a otklapanje/zaklapanje ne radi. Ideje? Postoji li kakav osigurac iskljucivo za otk/zakl? Mozda problem u joysticku na vratima? Drugo nesto?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Problem je negdje u joystick.  Znao je koji put neotklopiti retrovizore ako brzo okreneš botun. Vratiš nazad i probaš ponovo i onda sve odradi kako treba. 

Ti si rukom otklopio i onda si još na botun ih otklopio i okrenulo ih je prema haubi?

Probaj ih rukom zaklopiti pa onda na botun. 

Jesi probao više puta okrenuti botun na vratima? 

 

Link to comment
Share on other sites

Botun se lagano izvadi i rastavi.
Klizni limici znaju oksidirati.
Ovo što je Petak rekao ako se ručno otvori "naopako" onda mehanizam preskoči.
Obicno pomaže ručno zatvaranje.

Link to comment
Share on other sites

Problem je negdje u joystick.  Znao je koji put neotklopiti retrovizore ako brzo okreneš botun. Vratiš nazad i probaš ponovo i onda sve odradi kako treba. 
Ti si rukom otklopio i onda si još na botun ih otklopio i okrenulo ih je prema haubi?
Probaj ih rukom zaklopiti pa onda na botun. 
Jesi probao više puta okrenuti botun na vratima? 
 
Ja sam navecer zaklopio, ujutro dosao, joystick vratio u gornji polozaj i nisu mrdnula. Isao sam par puta u gornji i donji polozaj i nista. Otklopio ih rucno, skuzio da nemaju granicnik kao kad su otklopljena i kad ih rucno zaklopis i otklopis natrag zaustave se na tocno predefiniranom mjestu. Od tad dok se vozim tu i tamo probam joystickom i nista. Bas je mrtav. Radi jedino podesavanje stakla oba retrovizora...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je taj joystik bio izgorio ali onda nije ništa radilo. Pomogla je jedino nabavka drugog. 

Probaj ga otvoriti pa pogledati kontakte. Kod mene taj postupak nije bio baš uspješan. 

Link to comment
Share on other sites

Citao sam negdje tu davno da je preporucljivo drzati joystick u leru kad su retrovizori otklopljeni, pa sam od tad svaki put tako i drzao, cak sam i zenu naucio na to...a ima 2g sigurno da to primjenjujemo. Znaci nikakav osigurac odvojeni nema za to?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je taj položaj uvijek u središnjem položaju kad su zrcala otvorena. A zatvaram ih svako parkiranje. 

Na laguni sam ga mijenjao, na espceu ne. 

Nesječam se da li ima poseban osigurač. Mislim da nema. 

Link to comment
Share on other sites

Netko mi rekao da kad se kupuje novi joystick da ide u kompletu sa tipkalom za prozore? Kako izvaditi joystick? Dovoljno po rubu gurati neku polugu i cupati?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prekidač za retrovizore je poseban. 

Možda ispadne jeftinije kupiti sve nego samo prekidač za retrovizore. 

Link to comment
Share on other sites

Tipkala su posebno.
Ja sam samo povukao i pomogao sa kacavidom.
Ok, bitno da nema skrivenih srafa ili neznam sta, bit ce cupatronik i novo tipkalo

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jucer iscupao van, jebao mater sta je kabel toliko kratak i ugurao novi salter unutra i opet ista stvar...rade stakla, ali se kucista i dalje ne micu...

sta bi drugo moglo bit? ima kakvih osiguraca, ali da su odvojeni za stakla i rasklapanje/zaklapanje cijelih retrovizora? mozda kontakti na samom jacku? kako do provjeriti?

Link to comment
Share on other sites

Evo ti dvije slikice elektro sheme za retorvizore

2094969988_Retrovizori-shema.thumb.jpg.5179ef4c2f4240cf1897f0d4804aa278.jpg

1536080403_kutijaosiguraa.thumb.jpg.b74e5cebad09b3449903ad49b01b1f62.jpg

 

Izvađeno iz Haynes manuala za lagunu 2.

Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro skuzio, onda po osiguracu br 15 ne bi trebalo nista od navedenog raditi, a meni radi sve osim to preklapanje :D onda nije u osiguracu, nego u zicicama...jeeji

Link to comment
Share on other sites

Dobro si skužio.

 

Imaš i osigurač F6 Ali onda ti nebi radile komande oko volana niti diplej sa strane za radio i vrata, tempomat itd.

 

Predlažem da izvučeš vani cijeli sklop sa prekidačima od podizača prozora pa malo bolje pogledaš žice i ožičenje.

 

Provjeri da li imaš napajanje na svim pinovima prema prekidaču (pin 2 i 5 prema shemi) od "auta"

I da li to isto napajanje ide od prekidača prema retorvizoru (neznam koji su pinovi za sklapanje retorvizora, ali pretpostvaljam da se radi o 1, 3 i 10 jer su zajednički za oba retrovizora)

Nekako sumnjam da su oba motorića za sklapanje crkla u isto vrijeme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cek, znaci kabeli od prekidaca su spojeni na instalaciju od podizaca prozora? znaci ne gine mi rastavljanje obloge vratiju :D 

Link to comment
Share on other sites

Da, u jednom trenu se svi kabeli spajaju u jedan "bužir" i idu prema štoku vrata.

 

Možda uspiješ i bez skidanja prekidača podizača, ali i sam si primjetio da je kabel kratak. 

Evo ti slike.P1050322.thumb.JPG.b88c78e1be911a6b7b27c9477be81022.JPG

 

A evo ti i shema iz VISU programa sa objanjenjima koji pinovi su za šta (u pdfu)

 

S142 -prekidač retrovizora.pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fala lepa gospodin metak [emoji23]

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Fala lepa gospodin metak [emoji23]

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jel netko ugrađivao kuku na karavanu?
Zanima me kako se instalacija spaja, jel ima kakav konektor ili se samo na žice spoji?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav, da li još netko vozi taj auto? 🙃

Neki dan u vožnji mi se upalila lampica i piše check abs i esp pa se ugasilo. Sad mi je ostalo upaljeno dok sam upalio auto i kako bi potegnuo ručnu tako se otegla sama (električna). Nakon par puta greška se ugasila i sve radi normalno. Što bi moglo biti? Da mi se ručna ne otegne i kad je auto ugašen 🤔

To se desilo dva dana nakon što sam potegnuo felgom u neki kamen ako to išts znači. 

Nadam se da još ima dobrih ljudi forumaša koji možda nešto znaju o tom problemu 😊

Link to comment
Share on other sites

abs/esp pumpa? senzor abs-a? prsten abs-a?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.