Jump to content

Laguna 2 problemi


Tanatos

Recommended Posts

Ekipa pitanje, kakva je procedura kod izmjene manžete kod getribe sa vozačeve strane? Tu mi neko ulje kaplje, jel moguće da unutra stoji ulje umjesto masti? ima netko iskustva s tim?

Link to comment
Share on other sites

moguće, samo jel moguće da kod te manžete pušta? to mi je nekako sumnjivo...Gdje uopće provjeriti razinu ulja, gdje se dolijeva, koje ulje ide? 6brz manualac

Link to comment
Share on other sites

Može biti da je semering (ili O-ring) na izlazu poluosovine iz mjenjača oslabio i da on pušta. To ulje se cijedi duž poluosovine i pokazuje kraj manžete, a tebi izgleda da curi iz nje.

Provjeri da li manžeta ima kakvih pukotina. Možda je ispucala od starosti.

 

Mjenjači nemaju šipku za mjerenje ulja kao motori već je na boku čep za ulijevanje ulja. Razina je na maksimumu kad ulje krene curiti iz te rupe dok je auto na ravnom. Ako otvoriš čep, a ulje ne curi onda je razina ispod maksimuma. Možeš dopuniti ulje ili još bolje promijeni ulje u mjenjaču

Link to comment
Share on other sites

ja bi rekao da se tu nalazi neki ležaj, nema semeringa, a možda se i varam...gdje na boku je čep?

Link to comment
Share on other sites

Ležaj je sigurno, ali mora i neki semering biti ili Oring.

Neznam gdje je točno čep na mjenjaču. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

da malo iskopam ovaj topic iz zaborava

posto mi laguna vec stoji god i sitno, radi nekoristenja, a imam ju priliku prodat sad frendu koji trazi bas takav auto

problem 1: kao sta sam najvj prije pisao, ne radi mi abs/esp/tempomat - ako se dobro sjecam tad je mehanicar jedan mi rekao da je do pumpe. kako vidjeti koja tocno pumpa mi treba? doznao sam da je frend se raspitao u ovlastenom (brat mu tamo radi, da ne bi mislili da ga zele izlovatiti) i rekao mu je da postoje 3-4 sifre po mojoj sasiji, sta je meni cudno i nemoguce? ugl, koji su kriteriji trazenja pumpe? ako se dobro sjecam, vazno je dal ima ili nema esp - i tempomat? ugl ph2 2005 1.9 dci 88kw, ako tko zna i imao slican problem? koliko se krecu cijene tih pumpi i gdje ih traziti (koji otpadi po hr?) - da ima jedan otpad tu u ri za 1800kn?!? ako me pamcenje sluzi, s otpada je to bilo visestruko manji iznos, tad kad sam se ja raspitivao da popravim - a nisam radi slabog vozenja auta

problem 2: od stajanja NAJVJ je rucna zapekla ili nesto, pa je mehanicar jedan kod kojeg je laguna stajal tih god i nesto - NAJVJ je isao odblokirati ju sa polugom ispod naslona za ruku - nisam ga to pitao neki dan kad sam bio kod njega, nisam se sjetio nego sad kad sam isao razmisljati o tome. koja je procedura vracanja rucne u pogon? nesto mi u glavi da sam citao negdje (tu?) da se treba ic u ovlasteni nesto napravit na dgn i kozna sta jos? i da li se to moze na "bilo kojoj" dgn tipa delphi, launch ili bas mora original oem? isto da su mu u ovlastenom rekli da je popravak 1200kn? moguce?

ostali minorni problemi: radio ne radi - problem s kodom ili sta? desni retrovizor nema granicnik, odnosno moze ga se rotirati rukom od sklopljenog, do skroz kontra "u minus" - sta se tu ima za popraviti?

Link to comment
Share on other sites

Jbt pa to je dosta problema!

Meni ti na scenicu 3 prestao radit tempomat i kad sam išao mjenjat jedan od nosača motora rijesili su to tamo softverski nešto i od tad tempomat proradio, koliko para, ostavio za kavu...

Pa jbt mjenjao si kočnice i bojao čeljusti kak nisi riješio ručnu tad?

Link to comment
Share on other sites

ajde procitaj ponovno sta sam napisao, pa ce biti jasno

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Ruske said:

ajde procitaj ponovno sta sam napisao, pa ce biti jasno

Sad tek skužih da imaš dvije :bang:...

Mislio da pišeš o kupejki pa se začudio odakle to sve sad odjednom

 

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

kupejka je kvalitetom 20x bolja od dvojke...ali svejedno ide baj baj i ona...

i da...molio bi odgovor na pitanja od onoga tko zna, relativno je hitno da se to sredi i auto ode

Link to comment
Share on other sites

nitko nikakav konkretan savjet za gore navedene probleme rucne i abs esp pumpe?

Link to comment
Share on other sites

Vezano za abs/esp mogu ti reći da najprije pregledaš kabele do senzora na kotačima. Ako je to pregledano onda preskoči.

Kad sam tražio ABS pumpu za svoju lagunu 2 znam da nisam bio siguran koja je na autu dok nisam pogledao. Nalazi ti se iznad lijevog prednjeg kotača. Čini mi se da su brojevi dostupni kada se auto digne na dizalicu i malo pomakne blatarica.

Bio sam kod jednog majstora za takve stvari (velika zdenčina čini mi se) ali mi je rekao da on tu nemože ništa napraviti nego da treba nova/druga jer neki vrag korodira unutar pumpe i nema joj spasa.

U međuvremenu sam naletio da neko te ABS pumpe popravlja u Dojčlandu.

Evo ti link ako ti se da s tim zezati.

https://www.abs-steuergeraete.de/renault-espace-abs-esp-steuergeraete/

Ja sam ga memorirao "za svaki slučaj"

 

Link to comment
Share on other sites

HVALA! pregledani senzori, sve ok

morat cu malo to iznad kotaca bacit oko, nisam znao

i mjenjao bi, ne bi reparirao...

HVALA jos jednom

dalje info za rucnu? negdje kao da sam citao da se ide na kalibraciju, al nemogu nac nigdje konkretne primjere...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ruske said:

i mjenjao bi, ne bi reparirao...

Znam da je mene strefilo kad sam pitao za novu (čini mi se nekih 7500kn), a polovne sam dvije promjenio prije nego sam našao ispravnu.

Nažalost kad ju primiš u ruku neznaš kakva je dok ju ne montiraš, ozračiš i kreneš voziti. Kod mene je jedna uredno radila cca mjesec dana i onda je opet počeo šou.

Link to comment
Share on other sites

Da, veselje starih auta!

 

PS. Neznam da li ima zamjenska. Probaj Lagerosa pitati!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruske said:

HVALA! pregledani senzori, sve ok

morat cu malo to iznad kotaca bacit oko, nisam znao

i mjenjao bi, ne bi reparirao...

HVALA jos jednom

dalje info za rucnu? negdje kao da sam citao da se ide na kalibraciju, al nemogu nac nigdje konkretne primjere...

Koliko trazis za lagunu u stanju kakvom je

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pozdrav Lagunaši. Evo moja Laguna lagano na 300.000. Sve original još na njoj i ja se ne mogu načuditi ali ok. 

Imam dva problemčića, vozačev prozor mi se često pogubi sa dizanjem i spuštanje. Ne reagira na podizanje nego se spušta, spusti se do dna pa nakon nekoliko klikova ode do vrha. Pa radi normalno nekoliko dana, pa opet tako. Strah me da ne ostane otvoren koji dan dok pada kiša. Mislim da nema veze sa kalibriranjem to nego s nečim drugim samo ne znam s čim. 

Druga stvar je da mi se par puta upalila lampica chech airbag pa se ugasi. Što bi tu mogao biti problem?

Htio bi srediti te sitnice jer ću je najvjerojatnije prodavati pa da bude sve kako treba.

Auto je Laguna II phase II

Link to comment
Share on other sites

Sa prozorom je možda modul u problemu ali nagađam.

Air Bag najbolje je spojiti na Clip ali samo na Clip ne na ostale dijagnostike tako ce ti pokazati točno gdje je problem.

Meni je Clip dijagnosticirao "povremeni prekid strujnog kruga lijeve zračne zavjese".

Problem sam našao u zadnjem lijevom pragu gdje je konektor lijeve i desne zavjese.

Ištekao pošpricao čarobnim kontakt sprejem i uštekao i vise nikad se greška nije javila.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 24. 07. 2022. at 11:03, petak said:

Vezano za abs/esp mogu ti reći da najprije pregledaš kabele do senzora na kotačima. Ako je to pregledano onda preskoči.

Kad sam tražio ABS pumpu za svoju lagunu 2 znam da nisam bio siguran koja je na autu dok nisam pogledao. Nalazi ti se iznad lijevog prednjeg kotača. Čini mi se da su brojevi dostupni kada se auto digne na dizalicu i malo pomakne blatarica.

Bio sam kod jednog majstora za takve stvari (velika zdenčina čini mi se) ali mi je rekao da on tu nemože ništa napraviti nego da treba nova/druga jer neki vrag korodira unutar pumpe i nema joj spasa.

U međuvremenu sam naletio da neko te ABS pumpe popravlja u Dojčlandu.

Evo ti link ako ti se da s tim zezati.

https://www.abs-steuergeraete.de/renault-espace-abs-esp-steuergeraete/

Ja sam ga memorirao "za svaki slučaj"

 

Redovito mijenjati kočionu tekućinu i neće korodirati. Garantiram.

On 20. 05. 2023. at 10:24, olympya said:

Pozdrav Lagunaši. Evo moja Laguna lagano na 300.000. Sve original još na njoj i ja se ne mogu načuditi ali ok. 

Imam dva problemčića, vozačev prozor mi se često pogubi sa dizanjem i spuštanje. Ne reagira na podizanje nego se spušta, spusti se do dna pa nakon nekoliko klikova ode do vrha. Pa radi normalno nekoliko dana, pa opet tako. Strah me da ne ostane otvoren koji dan dok pada kiša. Mislim da nema veze sa kalibriranjem to nego s nečim drugim samo ne znam s čim. 

Druga stvar je da mi se par puta upalila lampica chech airbag pa se ugasi. Što bi tu mogao biti problem?

Htio bi srediti te sitnice jer ću je najvjerojatnije prodavati pa da bude sve kako treba.

Auto je Laguna II phase II

1. Vjerojatno Temic modul

2. Ili ovo što Mata veli, ili zavojnica volana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram drugu temu. Šta je ovo na slici i čemu služi? U pitanju je laguna 2 1.9dci 2003.god

 

IMG_0334.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grijači vode za grijanje kabine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, jesam laik ali, zar ne kruži antifriz od motora kroz unutranji "hladnjak" i tako grije kabinu? Jesu li ovi grijači primarni ili služe za dogrijavanje? Je li se oni uključuju uvijek ili prema potrebi? Znaš li možda? Malo sam dosadan ali me zanima :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.