Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

18 minutes ago, mata73 said:

Pitaj Lageros- Anđelka,
Anet,
Inter Cars...

Hvaka mata druže! Pokušat ćemo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

VRLA oznaku sam inace vidjao na AGM baterijama, dakle po meni 99,9% je

uostalom mislim da bas takvu bateriju je frend imao na cliu4 kad smo zamjenili mu sa vartom silver dynamic E39

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Primjetio sam na stražnjem staklu manje oštećenje, vidljivo na slici.
Što s ovim, da li treba mijenjati cijelo staklo? Hoće li se širiti ova ogrebotina?

20221107_135906.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da se neće širiti.

Ja to nebi dirao nego pratio situaciju.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav društvo, pri zamjeni ulja u laguni 1.5 dci vidin da se malo nafte sliva niz motor. Skinem poklopac i vidin da su crijeva od povrata ispucala. Iman u garaži nova pa ću uredno zaminit ih, mislin se. Naravno, dođem do zadnjeg crijeva i puknem plastičnu sisicu u koju se crijevo utiče. Sve je jebeno krto, a criva spekla luđački. 

E sad, ima li di uzet posebno samo ovu račvicu (slika u prilogu) ili ću morat čitavu tu magistralu? 

 

Screenshot_20221212_213648_Gallery.jpg

Edited by dodo1512
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

da li postoje za kupit okrugle brtve, tj prsteni oko zadnjih senzora? vidio sam da su mi 2 senzora bez tog prstena i decentrirana u odnosu na rupu u kojoj se nalaze...

Link to comment
Share on other sites

za kupit nema posebno, ali ti imas posebno :D ? koliko komada?

Link to comment
Share on other sites

pogledaj malo, pa javi na PM

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

auh 😕 a zasto su tu 3 prstena? sta idu jedan u drugi ili kako se to montira?

Link to comment
Share on other sites

ahaaaaaaaaaaaaa...kuzim :) jedino neznam gledam sad malo po ovoj sifri od valea, negdje daje da pase na kupejku, negdje da ne pase, onda gledam ima razlicitih izvedbi kucista prema jacku, pa skinuo sam ga za vikend, ali zaboravio koji oblik ima, pa onda je pitanje ovi u sredini koji su ispod oplate iza branika, kakvog su oni oblika :) uglavnom, morao bi testirati prvo da li su oni ispravni, ako nisu, onda moram novi uzet, onda nije do prstena...a ako je samo do prstena, onda neznam kako cu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav društvance! Iman jedno, možda glupasto, pitanje. Naime, u vlastitoj radinosti sam prominio diskove i pločice. Naručio original u Anđelka. Odma da napomenem da nisan mehaničar, al sam se kod ove radnje iznimno potrudio. Sve očistio do gole kosti, namaza mastima za klišta da pločice ne cvile, propisno zatega, baš sve, sve. Kočnice rade savršeno i ne čuje se ni najmanje cvilenje, struganje i slične pizdarije. Jedino šta sam primjetio je na livom disku štrafnica upečatljivija od ostalih, a nema je na desnom. Jel to nešto za brigu ili? 

20230322_102150.jpg

Link to comment
Share on other sites

Normalno. Kad se komad metala u pločici potroši, štrafnica će nestati 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pozdrav drugari, neznam gde da pisem o ovome pa sam se usudio da ovde postavim pitanje, ako gresim prebacite me.

Naime sutra idem da pogledam lagunu III 2.0 dci , 2009 godiste karavan , automatik.

Na prvi pregled motor poprilicno trese na leru (prodavac kaze gornji nosac motora), ima odre]eno lupkanje na prednjem trapu (kaze stabilizatori). Medjutim moje glavno pitanje kako vizuelno saznati koliko PS ima ovaj motor posto kod nas u prometnoj to nigde ne pise, a znam da ima nekoliko verzija 130 PS, 150 PS 175 PS itd.

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

ako je isti nosac kao i meni, onda pripremi se da ga platis masno...a i mozes sumnjati mozda i na zamasnjak...

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.