Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Kaj mozes kad manijaci postavljaju lezece kao da tenkove vozimo a ne automobile.

Link to comment
Share on other sites

Djeca nisu jucer mogla otvorit vrata iznutra nego sam morao izac pa im otvorit izvana.

Pretpostavio sam da je baby lock u pitanju pa sam gledao po vratima di se aktivira ali ga nisam mogao pronac.

Onda je zena rekla da je nes slucajno pritisnula i da se cuo neki skljoc.

Uglavnom, tipka za zakljucavanje podizaca stakla je ujedno i baby lock tipka...

Link to comment
Share on other sites

Djeca nisu jucer mogla otvorit vrata iznutra nego sam morao izac pa im otvorit izvana.

Pretpostavio sam da je baby lock u pitanju pa sam gledao po vratima di se aktivira ali ga nisam mogao pronac.

Onda je zena rekla da je nes slucajno pritisnula i da se cuo neki skljoc.

Uglavnom, tipka za zakljucavanje podizaca stakla je ujedno i baby lock tipka...

Da, to sam se i ja prvi put stiltao. Ali sad mi je to super stvar!
Link to comment
Share on other sites

Danas mi se pojavila poruka:

post-15263-14307437969062_thumb.jpg

Ima netko ideju sto bi moglo biti?

Provjerio sam greske na ELM 327 i ne javlja mi nikakvu gresku. Dobro te ne treba biti nikakav znak jer mi hrpu puta tako ne baci greske.

Proguglo sam tu poruku i na Renaultovoj stranici se dovodu u vezu sa ABSom.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ulja samo fali

Jesi probao dal abs radi?

Edited by vulja
Link to comment
Share on other sites

Ili problem na nekom od senzora. Pogledaj kabele i konektore na svakom senzoru. Vizualno pregledaj ABS prstenove, možda je koji puknuo.

Link to comment
Share on other sites

Ili problem na nekom od senzora. Pogledaj kabele i konektore na svakom senzoru. Vizualno pregledaj ABS prstenove, možda je koji puknuo.

Hvala, provjerit cu.

Mislim da nije do ulja, kada sam imao problema sa straznjim kocionim celjustima (pustale su ulje), javljalo mi je dugaciju poruku - kad sam ostao bez ulja.

Link to comment
Share on other sites

Evo i prvog kvara na Laguni.. nakon 221.550 km pukle obe zadnje opruge, u svom najnizem delu. Original kosta 150 evra jedna. Trazimo jeftinije i jednako dobro resenje.

Evo danas zamenjene zadnje opruge. Stavljene KYB sa Renault kataloskim brojem, par 120 evra.

Zamenio i zadnje i prednje disk plocice.. Kad je bal, nek je maskenbal..

Link to comment
Share on other sites

.

Edited by wankel
Link to comment
Share on other sites

Danas mi se pojavila poruka:

attachicon.gifIMAG2545.jpg

Ima netko ideju sto bi moglo biti?

Provjerio sam greske na ELM 327 i ne javlja mi nikakvu gresku. Dobro te ne treba biti nikakav znak jer mi hrpu puta tako ne baci greske.

Proguglo sam tu poruku i na Renaultovoj stranici se dovodu u vezu sa ABSom.

Poruka kako dosla, tako i nestala!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije fala bogu kvar, ali je pitanje vezano za odrzavanje.

Auto mi je sad na 205.000km, i nemam nikakvih problema. No kako vise volim sprijeciti nego lijeciti.

Zanima me da li je potrebno na toj kilometrazi preventivno mijenjati ulje u mjenjacu i ocistiti ERG ventil?

Da razjasnim, auto je prvih 150.000km vozen vecinom u DE po autoputu, a zadnjih 50.000km vecinom po gradu u guzvi sa puno stani/kreni, hladnih startova i dosta paljenja i gasenja auta u jednom danu (svega onoga lijepoga sto produzuje radni vijek motora).

S obzirom na navedeno pretpostavljam da je prvih 150.000km auto bio u 6.brzini na tempomatu (+kvalitetnije gorivo) te se ERG nije previse začađio i nije bilo puno opterecenja za mjenjac.

Zato me je strah da se nebi nesto desilo pa bih preventivno to obavio.

Link to comment
Share on other sites

Dakle....vozacka vrata....prilikom otvaranja...izluduju me....mislim da sam negdje procital da treba zamijenit neki nosac il nkj slicno....

Dok otvaram...cuje se pucanje....kao da nesto preskace...prilikom zatvaranja isto...

Link to comment
Share on other sites

Dakle....vozacka vrata....prilikom otvaranja...izluduju me....mislim da sam negdje procital da treba zamijenit neki nosac il nkj slicno....

Dok otvaram...cuje se pucanje....kao da nesto preskace...prilikom zatvaranja isto...

Graničnik vrata, odnosno plastični kotačići istih.

Link to comment
Share on other sites

Da ja isto nikako da to sredim. Mislim da je 200kn rabljeni (sa razbijenog) a 400kn novi.

Ima negdje na Megane III podforumu detaljan opis kako se to mijenja (doduse na Meganeu). No ono zanimljivije je da je autor tog topica napisao da je dao istokariti ako se ne varam mjedene te valjkice kaj odlaze po nekoj smjesnoj cijeni a trajniji su od plasticnih.

Edited by wankel
Link to comment
Share on other sites

Nije fala bogu kvar, ali je pitanje vezano za odrzavanje.

Auto mi je sad na 205.000km, i nemam nikakvih problema. No kako vise volim sprijeciti nego lijeciti.

Zanima me da li je potrebno na toj kilometrazi preventivno mijenjati ulje u mjenjacu

 

10 godina ili 300.000 km. sta pre dodje.

Link to comment
Share on other sites

@Wankel- pogledaj moj topic, auto vožen 90% na AC motori su isti osim što je moj malo jači. Vidjet ceš EGR i ulje iz mjenjača.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

@Wankel- pogledaj moj topic, auto vožen 90% na AC motori su isti osim što je moj malo jači. Vidjet ceš EGR i ulje iz mjenjača.

Jao, uvjerio si me!

[emoji6]

Na iducem servisu budem i to rekao.

Link to comment
Share on other sites

Da ja isto nikako da to sredim. Mislim da je 200kn rabljeni (sa razbijenog) a 400kn novi.

Ima negdje na Megane III podforumu detaljan opis kako se to mijenja (doduse na Meganeu). No ono zanimljivije je da je autor tog topica napisao da je dao istokariti ako se ne varam mjedene te valjkice kaj odlaze po nekoj smjesnoj cijeni a trajniji su od plasticnih.

Ovdje ti je detaljan opis:

)----popravak

Link to comment
Share on other sites

post-14870-14359850059143_thumb.jpgpost-14870-14359850294352_thumb.jpg

Povoljno mijenjam granicnike....

Link to comment
Share on other sites

Kolko posla vremenski ima oko toga?

Jesi ih dao istokariti ili ?

Link to comment
Share on other sites

Cca 15 min i bil je vani. Jesam. Istokario sam 8 kom....pa ako netko treba...poklanjam

Link to comment
Share on other sites

Jel se da to promjeniti bez skidanja unutarnje obloge vrata?

 

I kad smo već kod vrata, jel su nekom vrata (suvozačka) teška za otvoriti prvih par centimetara? Kod mene kao da sjednu na nešto i onda ih treba jače gurnuti, ali ne čuje se neko struganje...

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Ne. Moras skinut tapecirun...da bi dosao do prostora gdje mozes zavuci ruku i uhvatit ga s nutarnje strane.....

Link to comment
Share on other sites

Kolko posla vremenski ima oko toga?

Jesi ih dao istokariti ili ?

A Ti majstore...dofuraj se do vza...zamijenimo to...popijemo kanister vina...i mozes doma....hahhhaha
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.