Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Znači, sve u svemu biop je kvar kao i na vozilima od pre 20-30-40 godina - nekako ušla voda ili vlaga, krenula korozija i onda poznata situacija? Kada se tako desi ništa ne pomažu kojekakve elektronike i svemirska rešenja, možda mogu čak i da odmognu u takvim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i meni se desilo pukla prednja lijeva opruga amortizera, u ovlastenom dode 1800 jel ima igdje jeftinije da neko zna, hica mi je tehnicki mi za 15 dana

Link to comment
Share on other sites

Koje  krvopije izzy ajde uslikaj donji dio oglasa di je broj da to rjesim

Upisi samo u njuskalo ovu sifru oglasa koja se vidi na slici i izbacit ce ti taj oglas.

Link to comment
Share on other sites

ovo je kinesko neče dugo trajati verovatno...imam polovne original za 60 eura po komadu....više na privat...lp

Link to comment
Share on other sites

Evo danas problem pa da podijelim mozda nekom pomogne znaci dodjem s lagunom ispred skole sve normalno izgasim i pokupim djecu sjednem auto upali i ugasi se pokusam ponovo nista ne vergla uopce napravi check i kaze sve ok i nakon nekoliko pokusaja odustanem akumulator stavljen novi tako da nema druge zovem renault asistenciju odslepaju u servis ja pomalo lud dolazi bozic i sad koliko ce mi izbit kuna to s... i koliko ce trebat da poprave i onako u servisu tip sa smjeskom ceka da ga skinu sa slepe otvori haubu zamijeni osigurac i kaze probaj auto upali super :):)eto mozda nekom pomogne osigurac je onaj mali 25 a a nalazi se ne u kutiji od osiguraca nego na onom kompj.pokraj filtera zraka ..

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo danas problem pa da podijelim mozda nekom pomogne znaci dodjem s lagunom ispred skole sve normalno izgasim i pokupim djecu sjednem auto upali i ugasi se pokusam ponovo nista ne vergla uopce napravi check i kaze sve ok i nakon nekoliko pokusaja odustanem akumulator stavljen novi tako da nema druge zovem renault asistenciju odslepaju u servis ja pomalo lud dolazi bozic i sad koliko ce mi izbit kuna to s... i koliko ce trebat da poprave i onako u servisu tip sa smjeskom ceka da ga skinu sa slepe otvori haubu zamijeni osigurac i kaze probaj auto upali super :):)eto mozda nekom pomogne osigurac je onaj mali 25 a a nalazi se ne u kutiji od osiguraca nego na onom kompj.pokraj filtera zraka ..

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

Ja sam imao taj problem, pa sam dok nisam riješio vozio s vrećicom osiguraca u autu. Mislim da sam 4 promjenio u mjesec dana - prvi u ovlastenom za 500kn (jebali mater).

 

Popravak je bio izmjena nekog dijela na starteru (kolko sam shvatio, nešto s vanjske strane, elektronika) i stavili su nakon 30A osigurač i otad godinu dana nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Znaci da uzmem par komada da se nadje..??

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

A kaj ja znam. Kod mene je to nešto bilo ošlo pa je ponekad bacilo previsok napon kod paljenja i izbilo osigurač, ali moguće da ti je bilo one-time deal.

U svakom slučaju te ne košta imati u autu rezervni, za slučaj da se desi. Imaš ih za 2kn kupiti u svakom dućanu auto dijelova. Otvoriš haubu, promjeniš u 5min i voziš dalje - umjesto šlepe i servisa ili traženja dućana blizu gdje si "krepao"...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao taj problem, pa sam dok nisam riješio vozio s vrećicom osiguraca u autu. Mislim da sam 4 promjenio u mjesec dana - prvi u ovlastenom za 500kn (jebali mater).

 

Popravak je bio izmjena nekog dijela na starteru (kolko sam shvatio, nešto s vanjske strane, elektronika) i stavili su nakon 30A osigurač i otad godinu dana nikakvih problema

Koliko te izaso taj popravak jel se sjecas jesi radio u renault servisu ili kod nekog svog meh.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma kod mog mehaničara, bivšeg voditelja servisa ovlaštenog

 

Oko 50€, ali u tom su bili i dijelovi za unutra (četkice i sl.) što je odmah promijenjeno (tako da sam recimo onda napravio reparaciju svega, a ne samo taj dio promijenio)

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Ne znam je li problem, ali užasno me živcira. Naime od nekih 2000-2100 o/mim čuje se nekakvo štektanje(ne znam kako bih drugačije opisao) kad dodajem gas. Kad pustim gas ne čuje se. Na probnoj vožnji to nisam čuo, ali bila je neka gradska vožnja i nisam obraćao pažnju na to. Auto normalno vuče i uz normalno brujanje motora to mi djeluje baš ružno i iritira. Btw. motor je 1.5 dci 110ks

Link to comment
Share on other sites

Evo danas problem pa da podijelim mozda nekom pomogne znaci dodjem s lagunom ispred skole sve normalno izgasim i pokupim djecu sjednem auto upali i ugasi se pokusam ponovo nista ne vergla uopce napravi check i kaze sve ok i nakon nekoliko pokusaja odustanem akumulator stavljen novi tako da nema druge zovem renault asistenciju odslepaju u servis ja pomalo lud dolazi bozic i sad koliko ce mi izbit kuna to s... i koliko ce trebat da poprave i onako u servisu tip sa smjeskom ceka da ga skinu sa slepe otvori haubu zamijeni osigurac i kaze probaj auto upali super :):)eto mozda nekom pomogne osigurac je onaj mali 25 a a nalazi se ne u kutiji od osiguraca nego na onom kompj.pokraj filtera zraka ..

 

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

 

 

Identican problem imali sa Scenicom 2 2.0T, auto zavrsio na šlep sluzbi zbog osiguraca od par Kn.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam je li problem, ali užasno me živcira. Naime od nekih 2000-2100 o/mim čuje se nekakvo štektanje(ne znam kako bih drugačije opisao) kad dodajem gas. Kad pustim gas ne čuje se. Na probnoj vožnji to nisam čuo, ali bila je neka gradska vožnja i nisam obraćao pažnju na to. Auto normalno vuče i uz normalno brujanje motora to mi djeluje baš ružno i iritira. Btw. motor je 1.5 dci 110ks

Obicno se tako cuju 1.5 motori, pogotovo ako su duze stajali neaktivni i imaju starije gorivo u rezervoaru. I verovatno, dok je hladan, ne cuje se nista?

Link to comment
Share on other sites

Jutros zena seda da vozi i stisne dugme za paljenje, anlaser okrene sasvim normalnom brzinom i onda odjednom stane. Prodje par sekundi ona ponovo stisne start i onda opet zavrti jednako kao prvi put ali sada upali. U toku dana bilo je jos par paljenja i sva su bila normalna. Zovnem sefa ovlascenog servisa i on smatra da je "prestao da okrece usled pada napona" ... Pad napona moze da ima uzrok u dosta razloga ... Moj akumulator je star 24 dana i dodatno punjen strujom pre 16 dana, napon proveren i ok 12.85 V, i pri optrecenju je u granicama. Ako stvarno ima smisla ovo sa padom napona moracu sutra po danu da proverim da nisu kleme iz nekog razloga labave ... One mogu da uzrokuju prekid odnosno pad napona. Pricam sve sto mislim pa da cujem i druga misljenja

Link to comment
Share on other sites

Ja bih stavio 10kn da ti lagano puca ona mala plastika/polugica u card readeru. Potrazi malo teme - popravak card readera.

Meni se to desilo prije par mjeseci i bas taj osjecaj, stisnes dugme on zavergla i stane.

Rjesenje je da sad kod paljenja stisnes dugme i drzis stisnuto dok ne sastavi. Popravak je 0kn i nekih 1-2 posla u kucnoj radinosti.

Link to comment
Share on other sites

Initiale oprema je, ima HF karticu, ne verujem da stavlja karticu u slot.

@astrea koliko je dugo verglao dok nije prestao prvi put?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.