Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

On 04. 10. 2020. at 19:12, BoroBoro1 said:

Eto, ja sam našao na Youtubu filmic kolege koji je taj problem objasnio pomocu pakunga tableta. Radi se o tome da se reflektna povrsina unutar rucice kvake osteti i nestane. Ja sam u Bauhausu nasao samoljepljivu AL traku, odrezao komadice i zaljepio na kruzne otvore na tom mjestu i od tada sustav radi ko da je NOV, NA SVIM VRATIMA, CIJELO VRIJEME. Trosak 45 kuna.

Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk
 

Pa zakaci ode link videa da i drugi mogu vidit.... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

Pa zakaci ode link videa da i drugi mogu vidit.... 
Eto ga:


Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 04. 10. 2020. at 19:12, BoroBoro1 said:

Eto, ja sam našao na Youtubu filmic kolege koji je taj problem objasnio pomocu pakunga tableta. Radi se o tome da se reflektna povrsina unutar rucice kvake osteti i nestane. Ja sam u Bauhausu nasao samoljepljivu AL traku, odrezao komadice i zaljepio na kruzne otvore na tom mjestu i od tada sustav radi ko da je NOV, NA SVIM VRATIMA, CIJELO VRIJEME. Trosak 45 kuna.

Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk
 

Evo pomoglo je i meni. Danas probao i sve radi kao novo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kako aktivirati prikaz senzora na board compu, dakle onaj autic i crte oko auta koje pokazuju blizinu zida? Vidio sam na slikama da bi trebalo tako bit, a na mojoj se to ne prikazuje
I vi koji imate 4 control, kako dobit prikaz kuta zakreta kotaca na srednjem displayu? Isto sam vidio negdje na slikama...
Probao sam traziti na opcijama pomocu joysticka kod mjenjaca, ali mi ne da tamo nikakvu drugaciju opciju naspram carminata u staroj laguni 2

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I da...kako iskljuciti a/c? Da li je ovo ispravno sa slike? Znaci da radi normalnk grijanje/puhanje kroz ventilaciju bez klime
I da li je normalno da treba 10min voznje da urica dode na radnu temp (2.0t)? Kad ju postigne, ne pada vise dok ne ugasis, tako da ne bi trebao biti termostatad376700d74e8b876a265a8b35780ca6.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imam prijatelja s lagunom 3 karavan, 2.0 dci, uvijek mu je uključeno na ''auto'' za neku temperaturu koja mu odgovara i nije ga briga radi li klima ili ne, hoće li potrošiti deci dva više. 

Ja isto tako uglavnom držim na scenicu, ponekad isključim klimu

Link to comment
Share on other sites

Klima na 1.5dci se isključuje samo kad se pretiče na uzbrdici. [emoji16]

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene i je tako....i supruga se naučila na to...

Klima radi nonstop,gasi se samo prilikom pretjecanja na uzbrdicama i to je to.

Potrošnja je ionako zanemariva.

Link to comment
Share on other sites

Nebitno za potrosnju, nego ne zelim da radi stalno. Znaci kad gori crvena lampica znaci da je ugasena? Meni osobno su aut klime zakurac, ja volim san stelovat sta i kako zelim

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako mogu pitat zasto ne zelis da radi stalno?
Nije da drzim kontru, nego volio bi znat, mozda nesto propuštam

Link to comment
Share on other sites

Propustas smrad iz ventilacije nakon odredjenog vremena... Jer se isparivac neuspije osusit i onda postane leglo svega i svacega... Ovako je iskljucis zadnjih 5 min da ga ventilator isusi protokom zraka evo tako radim zadnjih 20 godina i nikakvog mirisa iz klime... 

5 hours ago, Ruske said:

I da...kako iskljuciti a/c? Da li je ovo ispravno sa slike? Znaci da radi normalnk grijanje/puhanje kroz ventilaciju bez klime
I da li je normalno da treba 10min voznje da urica dode na radnu temp (2.0t)? Kad ju postigne, ne pada vise dok ne ugasis, tako da ne bi trebao biti termostatad376700d74e8b876a265a8b35780ca6.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Je to je to... Sve ti je ok tak je i meni na dizelu cca 10 min i stoji ukopana.. Jedino ako radi na leru 10-15min malo se spusti ispod pola.... 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ruske said:

Kako aktivirati prikaz senzora na board compu, dakle onaj autic i crte oko auta koje pokazuju blizinu zida? Vidio sam na slikama da bi trebalo tako bit, a na mojoj se to ne prikazuje
I vi koji imate 4 control, kako dobit prikaz kuta zakreta kotaca na srednjem displayu? Isto sam vidio negdje na slikama...
Probao sam traziti na opcijama pomocu joysticka kod mjenjaca, ali mi ne da tamo nikakvu drugaciju opciju naspram carminata u staroj laguni 2

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ako ovo rjesis siti nas se nisam ni zna da je to moguce... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

Ako mogu pitat zasto ne zelis da radi stalno?
Nije da drzim kontru, nego volio bi znat, mozda nesto propuštam
 

zato jer u nijednom autu nisam imao klimu nikad upaljenu stalno...nego po zelji...a pogotovo sad kad ne treba hladiti, zasto se grijati na klimu, kad se moze lijepo i bez nje? ne volim automatske klime. stare palente, podesis lijepo tocno sta zelis, a ne da kompjuter meni odreduje koliko jako ce puhat i slicno...

jbg, specifican sam

3 hours ago, macak said:

Ako ovo rjesis siti nas se nisam ni zna da je to moguce... 

na sta tocno se odnosis, na 4 control prikaz ili na autic sa senzorima na board compu? a cuj neznam dal je to moguce, samo znam da sam obje stvari vidio na netu na slikama...

mozda sa DDT?

Link to comment
Share on other sites

Opet se ne kuzimo, prikaz 4 control ili prikaz senzora? Ili oboje?
Bojao sam se toga da je do ph2 :(

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Ruske said:

I da...kako iskljuciti a/c? Da li je ovo ispravno sa slike? Znaci da radi normalnk grijanje/puhanje kroz ventilaciju bez klime
I da li je normalno da treba 10min voznje da urica dode na radnu temp (2.0t)? Kad ju postigne, ne pada vise dok ne ugasis, tako da ne bi trebao biti termostatad376700d74e8b876a265a8b35780ca6.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ovo ti je isključena klima, a ventilacija je u ručnom modu. Ako želiš grijanje da radi u AUTO modu, a da ti klima bude Off, stisni AUTO pa nakon toga AC OFF, Nakon toga sve će izgledati kao na slici, osim što će na ekranu biti prikazana samo naštimana temp i ništa više (neće biti ventilatora niti prikaza smjera puhanja zraka). U tom AUTO modu, auto sam određuje koliko treba grijati (jačina puhanja) i smjer puhanja i sam regulira i održava željenu temp. Kod tebe na slici auto će sam održavati željenu temp, ali će uvijek puhati u tijelom  noge brzinom puhanja 2/4. U AUTO modu (barem moj M3) prvih minutu/dvije/tri puše toplo u šajbu, onda okrene ma noge i ostaje tako stalno, a brzina puhanja je veća dok ne dostigne temp, a onda je smanji i održava. Po mom iskustvu jako dobro radi taj AUTO mod.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, direstraits said:

4/8. ZF im je pravio ventilator klima uređaja. 

Je u pravu si, i na M3 je isto.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Klima zimi samo susi zrak, ne grije. I dalje grije mali kiler.
Paljenje klime zimi je pozeljno radi cirkulacije maziva kroz sve dijelove sistema, kako kompresora tako i sveg ostalog.
Time se produljuje vijek trajanja svih komponenti.
Klima koja se koristi samo ljeti puno prije izgubi plin nego ona koja se koristi stalno, pogotovu kod auta starijih od 5 godina.
To je par cinjenica, no naravno tu su razni gumbovi, prekidaci, potenciometri koje korisnik koristi po svom nahodenju i moze nikad ne upaliti klimu ako mu to odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno to sa klimom i svi viču koristi ovako pali po zimi, bla bla. Stari prvi i jedini vlasnik yarisa iz 2003. Plin nikada nije dopunjavan. Ništa nije dirano oko klime. Sve radi super. Po zimi se jako rijetko koristi klima. Samo kada su jako zamagljena stakla. Dvije stvari koje se rade su: 1. Pokušava uvijek par minuta prije stajanja ugasiti klimu i pustiti da ventilator ispiri klimu. 2. U proljeće se ispuca jedan sprej za čišćenje klime.

I sve uredno radi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, frenchkey said:

Klima zimi samo susi zrak, ne grije. I dalje grije mali kiler.
Paljenje klime zimi je pozeljno radi cirkulacije maziva kroz sve dijelove sistema, kako kompresora tako i sveg ostalog.
Time se produljuje vijek trajanja svih komponenti.
Klima koja se koristi samo ljeti puno prije izgubi plin nego ona koja se koristi stalno, pogotovu kod auta starijih od 5 godina.
To je par cinjenica, no naravno tu su razni gumbovi, prekidaci, potenciometri koje korisnik koristi po svom nahodenju i moze nikad ne upaliti klimu ako mu to odgovara.

U scenicu prvi put nadopunjen plin nakon 17 godina... 

3 hours ago, Domba said:

Nije mi jasno to sa klimom i svi viču koristi ovako pali po zimi, bla bla. Stari prvi i jedini vlasnik yarisa iz 2003. Plin nikada nije dopunjavan. Ništa nije dirano oko klime. Sve radi super. Po zimi se jako rijetko koristi klima. Samo kada su jako zamagljena stakla. Dvije stvari koje se rade su: 1. Pokušava uvijek par minuta prije stajanja ugasiti klimu i pustiti da ventilator ispiri klimu. 2. U proljeće se ispuca jedan sprej za čišćenje klime.

I sve uredno radi.

Da bas to... 

Link to comment
Share on other sites

Hvala fabi. Odgovara mi ovako kako je. Bez auto i bez a/c. Svakako cu palit povremeno radi gore razloga, ali nemam potrebe zimi za a/c

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ruske said:

Hvala fabi. Odgovara mi ovako kako je. Bez auto i bez a/c. Svakako cu palit povremeno radi gore razloga, ali nemam potrebe zimi za a/c

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Ako samo iskljucis klimu.. Gori ta crvena on dalje ostaje na auto postavkama puhanja i smjerova... A mozes i manualno kao na slici kad se vidi ventilator i smjer... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.