Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Da li se to svijetlo uvijek pali ili samo.ponekad tj. kad se upali onda ugasi radio i upali svijetlo kabine?

Link to comment
Share on other sites

Uf... moram to provjeriti. Neke stvari uzimam zdravo za gotovo pa ni ne primjecujem. [emoji16]
Javim kad provjerim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Definitivno Start Stop nemam jer nemam takve tipke. Samo Traction control.
Ali skuzio sam problem.
Kad otvorim vrata, a ako ne ugasi radio, svjetla i otkljuca ostala vrata, dovoljno je samo da prstom dotaknem ovo sa slike, gdje pokazuje strelica. To je na vozackim vratima, brava ili kak se to zove.
Ocito je tu problem, dal kontakt ili sto. Kad dotaknem prstom nakon sto otvorim vrata, auto napravi sve sto bi inace trebao kad otvorim vrata.0d70c47e2bea9e474e80165f4dc09a92.jpg
2013 1.5 dci je dolazio sa k9k 636, 836, 846 ako je 110ks. Dovoljno da znas kod motora. Ili napisi ovdje regu ili vin.

Za vrata to sto pomaknes pa proradi je mikroprekidac. Vlasnici pa i serviseri grijese pa imaju cudnu zelju i porive taj dio spricati s masti/wd/uljem u spreju u namjeri da nesto ne prohrda. Što se i radilo na jako starim autima bez elektronike. U pravilu napravi se jos veca steta jel ulje s vremenom navuce na sebe prasinu i necistoce pa se polagano zaglavi taj mikroprekidac. Mikroprekidac ima malu manzetu ali ne pomaze nesto. Mislim da su 2 ili cak 3 kom u samom sklopu brave. Rjesenje je skinut sklop rastavit na proste faktore i ocistit ili novo kupit.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf... moram to provjeriti. Neke stvari uzimam zdravo za gotovo pa ni ne primjecujem. [emoji16]
Javim kad provjerim.
Provjeri, mogli bi riješiti brzo i jeftino.
Kolega dobro kaže WD nije neka sreća pa ga zaobiđi. Ionako do mikroprekidača koji je unutar brave teško je doći.
Link to comment
Share on other sites

Dakle, svjetlo imam u vratima, ne vidi se dobro, crveno i bijelo.
A sad. Kako se zove sklop koji moram mijenjati, vaditi ili sto vec? Brava vozackih vrata?965e07e9c9267da966048a665039c60d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li se ugasi radio kad svijetli u vratima?
U biti hajmo skratiti. Nađi LED-icu ubodnu i stavi umjesto te u vratima.
Prati situaciju i ako se više ne dešava da ne gasi radio i pali svijetlo u kabini zamjeni sve žarulje u LED u svim vratima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li se ugasi radio kad svijetli u vratima?
U biti hajmo skratiti. Nađi LED-icu ubodnu i stavi umjesto te u vratima.
Prati situaciju i ako se više ne dešava da ne gasi radio i pali svijetlo u kabini zamjeni sve žarulje u LED u svim vratima.
Svjetlo svijetli u vratima i kad radio ostane raditi (kad otvorim vrata).
A sad ovo za ledice... hm...nisam bas od alata i majstorija. [emoji16]
Link to comment
Share on other sites

Nema tu neke nauke.
Odvijacem izvučeš to crveno-bijelo van.
Mislim da ima bočno za staviti odvijac i oprezno izvuči da ne pukne.
Izvadiš žarulju i staviš LED sa T10 grlom.

Meni je to riješilo identičnu situaciju kao kod tebe jer mikroprekidač u bravi ne radi dobro.
Nakon što sam stavio LED u sva vrata sve je radilo slijedecih 10g dok je auto bio kod mene. A vidjeh ga prije koji tjedan i jos radi.
Screenshot_20211205-195232_Google.jpgScreenshot_20211205-195305_Google.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam ove ledice ali svijetle jaaaako slabo, jedva vidljivo.
Vratio sam natrag staru zaruljicu.
Jesam kupio krive ledice?ec54107c29bba011dd6c3d19d2b105f0.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 kn :D

odi na ali express i upisi "auxito w5w led" i nadi si kakve ti pasu, imam samo dobra iskustva, svoja i od frendova s tim ledicama...

Link to comment
Share on other sites

A ne kuzim, kupio sam ove u trgovini autodijelovima. Nemam sad vremena cekati 2 mjeseca ledice iz kine.
Da ih idem reklamirati ili je u necem drugom problem?

Link to comment
Share on other sites

Dakle, idem ja natrag i trgovinu nek mi tamo provjere da li su ispravne. Jbg...

Link to comment
Share on other sites

Dajte mi neki parametar da trazim.
Kaj to znaci sa su nedovoljno jake?

Link to comment
Share on other sites

Ove sta ih ja imam imaju 6 dioda u krug i 3 na vrhu, plosnate kontakte, ne one na žičicu, i nisu vece od halogenih, znaci mogu uci u svaki far.
Takvih vise nema u prodaji, najblize tome su ove:

HRK 100.72 32%OFF | 10x W5W T10 LED Canbus Light Bulbs for BMW Audi Mercedes Car Interior Reading Parking Lights White Blue Red Yellow No Error 12V
https://a.aliexpress.com/_mPJEJFg

Link to comment
Share on other sites

Kupi ovo, imaš 5g garancije i nitko te ne tlači na tehničkom.
Oznaka je
Osram 2850 WW.
Imaš u boljim trgovinama auto dijelova. Kineske sam kupio 2x i nikad više.20151214_163632.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mata73 said:

Kupi ovo, imaš 5g garancije i nitko te ne tlači na tehničkom.
Oznaka je
Osram 2850 WW.
Imaš u boljim trgovinama auto dijelova. Kineske sam kupio 2x i nikad više.20151214_163632.jpg

Ovo potvrđujem. Jesu skuplje, ali i neupitno kvalitetnije od ostalih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam stavio ove iz bauhausa. Nista, uopce ne svijetle. Vratim staru, svijetli.
Mislim, sam lud ili kaj...501ab393a9ccfbc629aa39eb5c0a6ae3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko uopće ne rade pokušaj okrenuti žarulju (pinove) za 180°. 

Link to comment
Share on other sites

Kak vi s time prolazite tehnicki? Pa mene su hebali i za ledice za tablice i za rikverc i za pozicije... [emoji23][emoji23][emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Recimo za pozicije i tablicu koristim spomenute Osram T10, boja svjetlosti 4000 K. Nikada ni riječi. Za unutrašnjost nije bitno imaš li LED ili obične žarulje. 

Kak ću sa Scenicom koji ima H7 LED kratka svjetla, vidjeti ću u travnju. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Danchibald said:

Kak vi s time prolazite tehnicki? Pa mene su hebali i za ledice za tablice i za rikverc i za pozicije... emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

A *ebi ga svaka budala ima slobodno uvjerenje. Nažalost... Zato i jesmo di jesmo u svemu.. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.