Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

7 hours ago, mbubnjaric said:

Btw, krenuo sam kao mali mujo, po google maps, search auto otpad... za sad jos nemam srece...
Ako upiknem bas crni blatobran hoce li se vidjeti razlika u nijansama? Ili je crna kod renaulta crna i tocka. emoji16.png
 

Ako kod boje blatobrana sa otpada odgovara kodu tvoje boje na autu onda bi se razlika trebala svesti na izbljedljelost uslijed vremenskih prilika.

Inače  ima više "crnih" boja koje su sve "crne" ali kad ih staviš jednu kraj druge odmah primjetiš da se razlikuju u nijansama i ovise o fazama auta.

Link to comment
Share on other sites

Jedna crna ima Noir Nacré 676. 
Meni na my.renault.hr pise da imam bas tu noir nacre
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Al badava, niti gornji linkovi niti svi autootpadi u zagrebu, varazdinu i sloveniji oko maribora nemaju prednji lijevi crni blatobran. Autolimar mi ne gine. [emoji16]

Link to comment
Share on other sites

Evo, uapio naci jednog u Sloveniji 100 EUR sa dostavom.
Po sifri boje NV676 vid da je to Noir Nacre kako pise i za moj auto.
E sad, ovo je karavan a ja imam sedan. Jel to isto sto se blatobrana tice?
I na trecoj slici se vidi jedna smedja tocka na rubu blatobrana. Hrdja? Popravljivo bez cjelokupnog brisanja i spricanja?79d56f975507773d5541308d27fedb49.jpgbbc43433e1bc4cc20e34a34758b35aa6.jpg3667aa3280f5cb304121ffe132cdf1e2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije ti to crna to je smeđa 
Vino je jako, vidim. :D
Uglavnom, ak ima hrdjavu tocku treba mu brusenje i lakiranje. Za 100 eur... ne isplati mi se...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pitanje,

zadnje dane mi izbaciva ovu grešku. Dijagnostika kaže maf senzor koji je mijenjan ima godina dana. Senzor se očistio ali nakon 2 vožnje (cca svaka po 15km) opet se upali. Auto se vozi skroz normalno osim možda pri paljenju sastavi na 3-4 zub. Odvozio sam 3-4 vožnje trećom i četvrtom brzinom svaka po 20ak km na 3 tisuće okretaja i greška se makla. Opet vozim par dana bliže 2 tisuće okretaja greška se pojavi i ako opet odvozim 2-3 dana na većim okretajima greška se makne. Moje pitanje je da li bi mogao bit EGR zaštopan neovisno o tome da grešku za njega ne izbacuje? 

 

PXL_20220722_145347561.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

trenutno mi laguna kod limara da sanira ostecenje s parkinga koje sam primio nedavno i prednji branik koji je bio lagano nacet kad sam kupio auto + kojeg sam i ja dokrajcio (lip) - imam novi kojeg sam dobio s autom

pa eto kad se vec rastavlja - imam problem sa senzorima - kod paljenja odmah mi baci kljucic i pise check parking sensors - cim ubacim u rikverc zapiste jedno 2 sekunde i ugase se i vise se nikad ne pale, do iduceg ubadanja u rikverc - znaci ne rade, a primjetio sam da ne rade ni prednji kad se priblizim necemu...je li imao tko slican problem i kako ga rijesio? od kuda pocet? postoji li kakav osigurac? jer mi cudno da nijedan ne radi, odnosno cudno mi da radi toga ako jedan je crko, da nijedan ne radi - ili je to posljedica spajanja svih odjednom? kako to rijesiti? da li dijagnostika (bilo koja ili bas clip?) prepozna tocno koji od 8 senzora ne radi, pa da ga se lako kupi i zamjeni?

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

pa naravno da ocu, al mislio sam da se tko susreo s tim problemom, pa iz prve ruke sta je bio problem

Link to comment
Share on other sites

konkretno za lagunu ne znam, ali inace dijagnostika kaze koji senzor je, ili poziciju ili broj senzora

Link to comment
Share on other sites

zvao me limar i zadao glavobolju...prednji lip (onaj koji dode u sport paketu, skupa sa difuzorom iza) je previse rasturen da bi se mogao popraviti i fali dobar komad za montazu istog na dno branika...

da li tko zna gdje se moze kupiti tako nesto? nema u ovlastenima, vise se ne proizvodi, imaju neki manji ravni lip, a moj je sve samo ne mali i ravan...

dakle ovaj Renault-Laguna_Coupe-2009-1600-3f.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brava na Laguni 2013. sve rijeđe otključava na senzor. Moram nekoliko puta s rukom nutra van dok ne okine. A ponekad ni to pa moram s karticom.
Ima li smisla ona neka prica s alu folijom ili je do nekog senzora?

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi s unutarnje strane kvake dal imaš okrugli dio od aluminija.

Povuci kvaku prema sebi i zaviri unutra, ako nemožeš dokučiti što treba tražit pogledaj sve ručke i skužit ćeš dal ti je taj kurčić okrugli otpao

Ako ga nema uzmi samoljepljivu aluminijsku traku i zalijepi komadić iznutra i radit će ko i prije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je majstore, u pravu si, hvala.
Cudno je da je na lijevim prednjim i straznjim vratima otpalo.
Odoh ja u baumax. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13. 08. 2022. at 19:40, Dtopal said:

Pitanje,

zadnje dane mi izbaciva ovu grešku. Dijagnostika kaže maf senzor koji je mijenjan ima godina dana. Senzor se očistio ali nakon 2 vožnje (cca svaka po 15km) opet se upali. Auto se vozi skroz normalno osim možda pri paljenju sastavi na 3-4 zub. Odvozio sam 3-4 vožnje trećom i četvrtom brzinom svaka po 20ak km na 3 tisuće okretaja i greška se makla. Opet vozim par dana bliže 2 tisuće okretaja greška se pojavi i ako opet odvozim 2-3 dana na većim okretajima greška se makne. Moje pitanje je da li bi mogao bit EGR zaštopan neovisno o tome da grešku za njega ne izbacuje? 

 

PXL_20220722_145347561.jpg

Evo ako koga zanima ipak je bilo do EGRa. Očišćen i hladnjak, grešku više ne izbacuje ima cca 2 mjeseca. Ostalo je jedino kad ga vozim na minimalnom pritisku papučice gasa u petoj brzini između 80-95km/h osjeti se blago (koje jedva primijetiš) štucanje/trzanje. Zanima me ako budem u  dogledno vrijeme išao na novi EGR šta mi je preporuka za izmijeniti skupa sa njim i gdje je najpametnije uzet dijelove?         

Link to comment
Share on other sites

gdje se nalazi centrala za parking senzore i na sta da obratim pozornost (ako se sta odspojilo, ili neznam)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa, jel ko od vas mijenjao hidraulični nosač za 1.5? 

Kakvi su zamjenski tipa Febi, Swat i sl. od storinjak eura ili original koji je 1800? Ovaj original je nadrealno skup, al ako su ovi truba onda nema druge, pa ako kogod ima iskustva i voljan je podilit bio bih zahvalan... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mata73 said:

Kupi Hutchinson i ne možeš pogriješiti
 

A nigdi ga nać jebebti. Gledam po ovim web shopovima i ništa... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.