Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Pošto ne volim roktanje diesela, koji onda plinaš ide najbolje s lagunom 3?

Svaki koji ima hidropodizače,konkretno F4R.

Link to comment
Share on other sites

Takvi su sad meni na redu, pun k... mi je Valeo brisaca! od sad samo jeftilen [emoji12]

Majstore, ti imas zadnji branik pokrpan s onom srebrnom trakom?
Link to comment
Share on other sites

Nemam [emoji13]

Al bih mogao staviti kako je krenulo, imam ogrebotinu na straznjoj desnoj strani i cekam da se osiguranje ocituje pa da ga dam prefarbat!

Link to comment
Share on other sites

A bila zena u zgu....i rekla...videla sam neku lagunu....bijelu....svu poljepljenu...bijelu....odmah se sjetih tebe

Link to comment
Share on other sites

LPG na M4R je vrlo nesretna kombinacija.  :nene:

 

između ostaloga danas sam saznao zašto je nesretna i cifra boli :)

znači 16 ventila, svaka ta "kapica" košta cca 280 kn. 280 x 16 = 4.480,00 kn (sa time da se navodno mogu brusiti? ne znam koliko je to istina ali vjerujem da ćete odgovoriti) - a nekako mislim da tu nije kraj troškova :)

 

Nadalje, danas napravljeno i plaćeno 1.800,00 kn: 

 

- Očišćeni injektori (radi otežanog paljenja i primjetnog cukanja)

- promijenjene šalice amortizera (obje zbog konstantnog lupkanja)

- pregledana vodena pumpa (preventivan pregled)

- pregledan natezač kanalnog remena (preventivan pregled)

- pregledan kanalni remen (preventivan pregled)

- pregledana grana (preventivan pregled)

 

pozdrav

Edited by Blashyrkh
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U naslonu za ruke mi se raspao punjac za mob i napravio kratki spoj, vjerovatno je izgorio osigurac. Ne radi mi ni taj ulaz za punjac u naslonu za ruku niti onaj koji je na straznjoj strani konzole prema straznjim sjedalima, dok onaj u gepeku i onaj naprijed u pepeljari rade normalno. Bio sam kod autoelektricara Kajfez u ZG (Ne preporucujem) i oni nemogu pronaci gdje je osigurac za taj naslon, rekli su mi da mi to mogu samo u ovlastenom servisu rijesiti! Ima netko ideju kako da to popravim bez odlaska u ovlasteni servis i ostavim barem 500kn za banalan kvar?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prilikom paljena auta, cuje se neki cudan zvuk. Nesto tipa...."zacvili" na pola sekunde. Dakle samo prilikom paljenja. Nesto kao tipa da proklizi remen. Ali remen nije. Jel imal tko takvo slicno iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

Prilikom paljena auta, cuje se neki cudan zvuk. Nesto tipa...."zacvili" na pola sekunde. Dakle samo prilikom paljenja. Nesto kao tipa da proklizi remen. Ali remen nije. Jel imal tko takvo slicno iskustvo?

 

Ako je slično ovome, onda je bendiks.  

Link to comment
Share on other sites

Nije. Bas ono.....kao da remen. Al samo na pocetku. Dakle....pola sekunde. Al remen nije sigurno....

Link to comment
Share on other sites

I da....dns mi je krepao auto....jer sam u prici....krenuo u trecoj. Onda se isto to culo. Prilikom prisilnog gasenja....al isto na pola sec

Link to comment
Share on other sites

Ne....nista od toga. Kazem...kao da remen proklizi. najslicniji zvuk tome. S time da zvuk dolazi....negde iz gornjeg dijela motora. Odmah ispod plasticnog poklopca. Sutra cu to malo bolje pogledat. Ako stignem....o posnimat cu

Link to comment
Share on other sites

Hajde pa snimi.. Moguce je da se cuje remenica, vreme je da se menja PK kais i ona u kompletu.

Link to comment
Share on other sites

Pocela mi se javljati ova poruka:

post-15263-14297049873987_thumb.jpg

Provjerio sam stangicu par puta i pokazuje mi da ima ulja do normalno. S obzirom da mi do sad nije trosila nikaj ulja vjerujem da je otisao nekakav senzor razine ulja ili nekaj slicno. Je li imao netko slicnih iskustva ili zna kaj bi moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

Bice da je senzor nivoa ulja, ili neki njegov kontakt. Sam senzor ti je oko 50-ak evra.

Link to comment
Share on other sites

Ajd fala bogu i u najgorem slucaju nije skupo [emoji3]

Servis mi je za koji tjedan pa cu dati da pogledaju, jel taj senzor baca gresku kad ga spoje na dijagnostiku?

Link to comment
Share on other sites

Evo i prvog kvara na Laguni..  pukle obe zadnje opruge, u svom najnizem delu. Original kosta 150 evra jedna. Trazimo jeftinije i jednako dobro resenje.

Edited by Brainmind
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što ima u Srbiji (i vjerojatno je jeftinije nego kod nas u HR), ali kod Tokića su Kayabine 600kn/kom (i daje 25% popusta) --> 450kn/kom

 

U ovlaštenom su 1300kn/kom (-25% za 5+ program).

 

Baš sam za sebe gledao u subotu jer mi je lijeva pukla pola kruga.

Link to comment
Share on other sites

To je mene strah jer na dan barem 100puta predhem preko lezecih! Svaki put panicno pitam mehanicara na servisu kakav mi je ovjes! Fala bogu za sad je sve okej. Ali ako me sjecanje dobro sluzi, 2013. je po servisnoj povjesti mijenjaj komplet prednji i straznji ovjes (pod garancijom).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.