Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

On 22. 12. 2020. at 9:45, 98ztom said:

Pitanje - L3 ph2 ima usb i aux, konkretno me zanima usb, kad se isti ubode unutra, pjesme same krenu i sve super, uredno su prikazane na ekranu, uredno se prebacuju, no kako se prebacuju folderi i kako se odabire shuffle, ako se to može uopće?

 

U pitanju je ovakav radio:

0d95c17e4942a683fe42e7e756d5.thumb.jpg.03347218a1c1a0ab763feadf8e77aefa.jpg

Ja bi rekao sa tipkama 1 i 2 jer su označene sa "album", prošetaš se sa desna na lijevo po meniju pa potvrdiš izbor.

Kod mene je tako. Sa strelicama odaberem stavku u meniju pa potvrdim sa pritiskom na kotačić.

 

2021-02-11_135328.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo nije problem (valjda), više pitanje. Trebaju li svjetliti po mraku tipke tempomata na volanu? Laguna 3 ph2 (2015 godina). Meni ne svijetle, pa pitam :)

Edited by Zlatan
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ne. Ni meni ne svjetle. Ni na laguni 2

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vec neko vrijeme da cu pitat, pa zaboravim...ekran mi izlizan...neznam kako drugacije to opisat. Na suncu se ful vidi, a pod prstom se ne osjeti nista. Cime to sanirati? Posto je onako mekana plastika ili koji vec materijal
I opet da pitam: paljenje zadnjih pozicija kod drl pozicije - samo ddt ili moze clip/delphi i sl.? Truba 2x brzo kod zakljucavanja auta?77b3abc05c07aecf6bb03308e898821d.jpg

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Polish za ekrane mobitela

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Negdje sam čitao s gumicom...ovom kaj klinci brišu olovku u školi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Sta mislite o ovome? Dakle probam pretisnuti na spoj kokpita sa A nosacem i dalje cvrci, bas treba pritisnut na ovo odredeno mjesto...kako ovo sanirati?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ubija me!

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nitko nikakav savjet :(?
Primjetio sam da ne pojavljuje se stalno...mozda ulogu igraju i vislje temperature i zagrijanija plastika zadnjih par dana

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam sličan problem, sličan u smislu da kontakt kokpita s vjetrobranskim staklom i kod mene stvara taj iritantni zvuk, no kod tebe je taj zvuk (čini mi se) oštriji i iritantniji. To su ti Renault cvrčci valjda.

Kod mene je to prisutno samo kad je mjenjač u leru, bez gasa, i pri za ler gas uobičajenih cca 850 rpm. Recimo stajanja na semaforu i slično. Ovisi o temperaturi okoline, valjda kako se ta plastika kokpita širi i skuplja. Ne čujem to uvijek, zapravo češće ne čujem nego čujem, ali kad čujem  - iritira. Svako dodavanje gasa, kao i sama vožnja, uzrokuje da se ti rezonantni cvrčci gube.

Ja sam uvalio neku pamučnu tkaninu (krpu za prašinu) između kokpita i vjetrobranskog stakla i tako riješio problem. Ružno je za popizdit, ali mi je OK dok čekam da mi neko manje ružno rješenje padne na pamet.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj frajer je kralj...radi fora stvari sa svojom Lagunom...on je ovo napravio a i ja ću sa svojom.

 

Link to comment
Share on other sites

sve je to u redu, al moj problem nije na spoju stakla i kokpita, nego na odredenoj poziciji NA kokpitu...ugl, vrijedi probat, ali sta se desi kad onda crijevo upadne unutra :D?

nasao sam davno jos raznih T profila upravo za tu namjenu, dakle donji dio T ide u taj utor, a na rubu ostane gornji dio T profila, dakle vidi se, ali je uredno

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ruske said:

sve je to u redu, al moj problem nije na spoju stakla i kokpita, nego na odredenoj poziciji NA kokpitu...ugl, vrijedi probat, ali sta se desi kad onda crijevo upadne unutra :D?

nasao sam davno jos raznih T profila upravo za tu namjenu, dakle donji dio T ide u taj utor, a na rubu ostane gornji dio T profila, dakle vidi se, ali je uredno

Da li bi se mogla skinut plastika visokotonca pa zvučnik pa onda nešto kroz tu rupu iznutra podložiti?

Link to comment
Share on other sites

e da, i taj pokrov tvitera je klimav, al zacudo ne proizvodi o zvuk...mozda se i moze skinut i vidjeti da se stavi nesto, ali pitanje je ZA STA to fiksirati i kako, posto sama rupa nece biti prevelika za neke manevre...

mislim da cu prije svega probat taj T profil i eventualno necime fiksirati mrezicu tvitera, pa cemo vidjeti dalje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 22. 03. 2021. at 19:23, Ruske said:

 


Sta mislite o ovome? Dakle probam pretisnuti na spoj kokpita sa A nosacem i dalje cvrci, bas treba pritisnut na ovo odredeno mjesto...kako ovo sanirati?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

https://www.aliexpress.com/item/33060136545.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dCH24Yx

Naruči ovu glupost.  Ima sam ima problem kad stisnem plastiku poviše kokpita da bi sve trešnje nestale. Ja sam proba na sreću, nije neka lova a na kraju se ispalo da točno sjeda i rjiešilo sve moje probleme. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 13. 04. 2021. at 19:14, Dtopal said:

https://www.aliexpress.com/item/33060136545.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dCH24Yx

Naruči ovu glupost.  Ima sam ima problem kad stisnem plastiku poviše kokpita da bi sve trešnje nestale. Ja sam proba na sreću, nije neka lova a na kraju se ispalo da točno sjeda i rjiešilo sve moje probleme. :)

Možeš li poslikat svoju situaciju da se vidi kako se ta guma uklopila između stakla i plastike?

Naručivanje s AliExpressa funkcionira uredno? Koliko si čekao proizvod?

Link to comment
Share on other sites

Savjet za ali: potrosite par dolara vise i odaberite "ali express shipping", posto onaj economy se ceka po 3mj. A sa gore navedenim dode roba unutar 3tj

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16. 04. 2021. at 12:49, Luka said:

Možeš li poslikat svoju situaciju da se vidi kako se ta guma uklopila između stakla i plastike?

Naručivanje s AliExpressa funkcionira uredno? Koliko si čekao proizvod?

 

 

Evo ga.

Bez nekog fensi namještanja. Ugurana unutra prstima i to je to :)

Čeka sam proizvod cca mjesec dana a naručujem robu ima par godina tako da...

20210417_190657.thumb.jpg.5f0b5760488d2a53de94eceb200cf017.jpg20210417_190722.thumb.jpg.34f0193fc7f0c1091960190d5cfac76c.jpg20210417_190714.thumb.jpg.87bbc4eb9f882d97f516553b76bd1df0.jpg

Edited by Dtopal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto nisi isao uz bazu a nosaca, kraj tvitera?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

zadnjih dana, od kako je 30++ C, javlja mi se greska check aribag, upali se i ugasi par puta i onda ako vozim duze od 10-15min (nema pravila u trajanju i ucestalosti pojave greske) onda se ugasi i vise ne upali...

navecer kad je 25C +/-, ne pojavi se...i nije do sad se pojavljivala

prijedlozi? itko cuo tako nesto?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.