Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3

wankel

Recommended Posts

petak
7 hours ago, mbubnjaric said:

Btw, krenuo sam kao mali mujo, po google maps, search auto otpad... za sad jos nemam srece...
Ako upiknem bas crni blatobran hoce li se vidjeti razlika u nijansama? Ili je crna kod renaulta crna i tocka. emoji16.png

Ako kod boje blatobrana sa otpada odgovara kodu tvoje boje na autu onda bi se razlika trebala svesti na izbljedljelost uslijed vremenskih prilika.

Inače  ima više "crnih" boja koje su sve "crne" ali kad ih staviš jednu kraj druge odmah primjetiš da se razlikuju u nijansama i ovise o fazama auta.

• Replies 940
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Ruske

68

• direstraits

64

• frenchkey

61

• mbubnjaric

61

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ali upišeš u prometnu i legaliziraš. Za detalje se obratiti zekonji. 

Veceras sa ekipom rastavio sve skupa sa sajlama i motorom. Kliješta su uredu ali lijeva sajla je zahrđala. U samom mehanizmu također zapinje dio od lijeve sajle. Sve očistili i podmazali, vratili naza

Eto ga: Poslano sa mog SM-N976B koristeći Tapatalk

Posted Images

direstraits

Jedna crna ima Noir Nacré 676. 

• Like 1
mbubnjaric
Jedna crna ima Noir Nacré 676. 
Meni na my.renault.hr pise da imam bas tu noir nacre
  • Haha 1
mbubnjaric

Al badava, niti gornji linkovi niti svi autootpadi u zagrebu, varazdinu i sloveniji oko maribora nemaju prednji lijevi crni blatobran. Autolimar mi ne gine.

mbubnjaric

Evo, uapio naci jednog u Sloveniji 100 EUR sa dostavom.
Po sifri boje NV676 vid da je to Noir Nacre kako pise i za moj auto.
E sad, ovo je karavan a ja imam sedan. Jel to isto sto se blatobrana tice?
I na trecoj slici se vidi jedna smedja tocka na rubu blatobrana. Hrdja? Popravljivo bez cjelokupnog brisanja i spricanja?79d56f975507773d5541308d27fedb49.jpgbbc43433e1bc4cc20e34a34758b35aa6.jpg3667aa3280f5cb304121ffe132cdf1e2.jpg

direstraits

Nije ti to crna to je smeđa 

mbubnjaric
Nije ti to crna to je smeđa 
Vino je jako, vidim. :D
Uglavnom, ak ima hrdjavu tocku treba mu brusenje i lakiranje. Za 100 eur... ne isplati mi se...
  • Like 1
Ruske

da, hrda je smeda :D 

• Haha 1
  • 3 weeks later...
Dtopal

Pitanje,

zadnje dane mi izbaciva ovu grešku. Dijagnostika kaže maf senzor koji je mijenjan ima godina dana. Senzor se očistio ali nakon 2 vožnje (cca svaka po 15km) opet se upali. Auto se vozi skroz normalno osim možda pri paljenju sastavi na 3-4 zub. Odvozio sam 3-4 vožnje trećom i četvrtom brzinom svaka po 20ak km na 3 tisuće okretaja i greška se makla. Opet vozim par dana bliže 2 tisuće okretaja greška se pojavi i ako opet odvozim 2-3 dana na većim okretajima greška se makne. Moje pitanje je da li bi mogao bit EGR zaštopan neovisno o tome da grešku za njega ne izbacuje? 

PXL_20220722_145347561.jpg

• 4 weeks later...
Ruske

trenutno mi laguna kod limara da sanira ostecenje s parkinga koje sam primio nedavno i prednji branik koji je bio lagano nacet kad sam kupio auto + kojeg sam i ja dokrajcio (lip) - imam novi kojeg sam dobio s autom

pa eto kad se vec rastavlja - imam problem sa senzorima - kod paljenja odmah mi baci kljucic i pise check parking sensors - cim ubacim u rikverc zapiste jedno 2 sekunde i ugase se i vise se nikad ne pale, do iduceg ubadanja u rikverc - znaci ne rade, a primjetio sam da ne rade ni prednji kad se priblizim necemu...je li imao tko slican problem i kako ga rijesio? od kuda pocet? postoji li kakav osigurac? jer mi cudno da nijedan ne radi, odnosno cudno mi da radi toga ako jedan je crko, da nijedan ne radi - ili je to posljedica spajanja svih odjednom? kako to rijesiti? da li dijagnostika (bilo koja ili bas clip?) prepozna tocno koji od 8 senzora ne radi, pa da ga se lako kupi i zamjeni?

Edited by Ruske
robyakarider

pa spoji dijagnostiku i vidi greske

ako jedan ne radi ne radi ni jedan

Ruske

pa naravno da ocu, al mislio sam da se tko susreo s tim problemom, pa iz prve ruke sta je bio problem

robyakarider

konkretno za lagunu ne znam, ali inace dijagnostika kaze koji senzor je, ili poziciju ili broj senzora

Ruske

zvao me limar i zadao glavobolju...prednji lip (onaj koji dode u sport paketu, skupa sa difuzorom iza) je previse rasturen da bi se mogao popraviti i fali dobar komad za montazu istog na dno branika...

da li tko zna gdje se moze kupiti tako nesto? nema u ovlastenima, vise se ne proizvodi, imaju neki manji ravni lip, a moj je sve samo ne mali i ravan...

dakle ovaj Renault-Laguna_Coupe-2009-1600-3f.jpg

• Create New...

Important Information

Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja..