Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Znan da postoji milijun tema vezanih za ulja, pa ne bi htio da se ovo odvuče nadugo i naširoko, al iman jedno pitanje. 

Nekidan san odradio mali servis u svojoj L3 1.5 dci i po ko zna koji put koristio Elf 5w30. E sad, u zadnje vrime iman kombinaciju, ne pitajte kako, da iman besplatno Castrol edge c3 5w30 (nema rn720 oznaku) gotovo u neograničenim količanama. Biste li vi u svoju makinju livali navedeno ulje, iste gradacije ko elf, samo bez c4 i rn oznake? Bili motor osjetio kakvu razliku? 

Inače, ulje minjan na 15 iljadarki. 

P. S. Da, ne bi me tih 60ak eura koliko dođe 5 litara elf ulja spasilo (bez filtera, njih svakako moran), al evo, kad se već nudi šansa, pa bi volio čut vas. 

Edited by dodo1512
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi, šta se dogodi kad se na Lagunu 3 stave felge koje nemaju senzor pritiska? Javlja li, iritantno, neku grešku, kao i ostala upozorenja, ili samo u jednom od menija ne piše pritisak? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas sam skužio da mi klima ne hladi.

Odem na punjenje klime, tamo samo dopunili nest sitno i utvrdili da kompresor ne ukljucuje. Da ga trebam ostaviti da vide i tako to.

Kako ide vikend nisam ga ostavio kod njih, nego dogovorio drugi tjedan.

E sad, ja kad rucno ukljucim klimu, osjeti se da se broj okretaja lagano poveca, kao i inace kad se klima upali. Laicko pitanje, ako je kompresor crkao, da li bi se povecavo broj okretaja, odnosno, kad bih upalio klimu uz crknuti kompresor ne bi li trebalo biti sve bez promjene u radu motora (bez onog malog povecanja broja okretaja)?

Da se pripremim za same mehanicare, ima li ista sto bih mogao sam provjeriti? :)

radi se o Laguni 3 ph 3, 1.5 dci, prije 2 godine mijenjan hladnjak jer je bio probuseni.

Link to comment
Share on other sites

Hoce jer dobije signal sa tipke da je AC ukljucen.

Na kumovoj L3 nisu dugo mogli otkriti zašto AC ne radi. Na kraju autoelektricar u Samoboru našao neki relej iza branika, promjenili i sve ok.

Bio mjesecima u ovlaštenom, zvali francuze, slovence i austrijance i nitko nije znao uzrok.

Link to comment
Share on other sites

Znas mozda tocnu lokaciju releja? :)

Link to comment
Share on other sites

Na vozačevoj strani ispod fara, kod poprečnog kraka šasije i tu još ima neka elektronika.

Njegova je 2.0 dCi- 180 ks, 2012g

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio danas kod lokalnog mehe, provjerio, veli zavojnica kompresora klime...

Jel se to moze zasebno naruciti? Bez da kupujem cijeli kompresor?

Edited by mbubnjaric
Link to comment
Share on other sites

Ne da može nego se to i radi , postoji kao rezervni dio . No to si lako mogao vidit jel ispravno jer ako nije ne vrti samu osovinu kompresora ili drugim rječima kompresor ne radi .

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svom promjenio , na kraju krajeva nek ide u servis gdje im je to uža specijalnost pa će biti . Ja sam sebi skinuo sa jednog kompresora od Audija i već 3 godine vozim . 

Link to comment
Share on other sites

Lupetaš gluposti i bljuzgotine jer samo to i znaš . Inače laguna 2 ima ferarijev kompresor pa će trebat u maranelo . Ima špule i da se promjenit i to je to a ti seri što oćeš.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pitanjce: pocelo mi se u voznji cut ovo...na rupama i neravninama

 

dakle ovo zaokruzeno ovdje mi lupa po mostu, ako google dobro kaze, to je nosac hladnjaka

image.thumb.png.38f9735fac67af7841fa6ad22ecd61b5.png

sta mogu napraviti? nema nigdje nikakvih spojeva izmedu tog i mosta, ni vijcima, ni vareno ni nista (druga strana je ispravna i vidim kako stoji, ima mala zracnost izmedu ta dva elementa)

jesu mozda otisli seleni mosta? nesto drugo? ne bi se onda gibao most, a ne taj profil? ili se taj profil mora gibat ovako malo, a most je taj koji stoji pomaknut par mm pa lupa (suvozaceva strana je)

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

iskreno ne znam, tvornicki nije predvideno sarafanje ni varenje, a kao sta vidis u ovom zaokruzenom, postoji rupa u ovoj ploci koja stoji prema mostu, a na mostu postoji profil koji se umetne unutra, bezkontaktno mi to sve izgleda, ali dovoljno blizu...barem je tako na vozacevoj strani

ja bi se kladio na selene...ne bi bas vario i ukrucivao nesto sta je predvideno na "dise"

Link to comment
Share on other sites

ma gdje napunim silikona? umjesto selena ili izmedu ova 2 profila? neznam...zamjenit cu si selene, ja mislim da bi trebalo biti to to

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima novi sam član i slabo se snalazim ....evo od prije 20 dana kupio sam lagunu 3 grandtour 1 5 dci...auto mi se jako sviđa,sve funkcionira,sve ok ...jedini problem je prevelika potrošnja,8 litara kombinirane vožnje...inače 15 godina sam vozio megana grandtour 1,5 dci 60kw on je na sličnim relacijama trošio od 4,5 do 4,8.

Znači stvarno lagano vozim ,nista agresivno...laguna je prešla 220000 km ,provjereno i redovno je servisiran u zubaka neostar ,posjedujem račune od prijašnjeg vlasnika.. motor radi odlično,niti jedna lampica tipa za servis ne svijetli,al eto ne razumijem da moze toliko trošit.

Link to comment
Share on other sites

laguna je dosta teža, po meni čiste gradske relacije s upaljenom klimom je 8 litara čak i normalno

ST ima i dosta penjanja i tak

ali 3.5L više od megana za potpuno iste relacije ne smije trošiti, tu nekaj ne valja

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AllesGut said:

laguna je dosta teža, po meni čiste gradske relacije s upaljenom klimom je 8 litara čak i normalno

ST ima i dosta penjanja i tak

ali 3.5L više od megana za potpuno iste relacije ne smije trošiti, tu nekaj ne valja

Mislim da Laguna i nije puno teža,koliko se sjećam mislim da mi je megan grandtour iz 2004 bio oko 1300 ,1350 kg.šta se tiće vožnje nije bila čista gradska relacija nego kombinirano slično kao s meganom evo maloprije sam napunio tank ,i vozio čistu gradsku vožnju s klimom i pokazuje prosjek 12,5 litara....tako da mi je sve ovo čudno.motor radi odlično,vuče sve 5....tako da sam zbunjen, morat cu do servsera,pa da vidimo šta kaže...ako neko ima savjet, hvala unaprijed...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.