Jump to content

Kvake zapinju prilikom otvaranja izvana


racerxos

Recommended Posts

Pozdrav,

ispričavam se ako je slična tema bila, nisam uspio naći ništa na tražilici.

Otkako sam kupio polovnog Megane-a Grandtour iz 2007. ostalo mi je nešto sitnica koje treba riješiti. Naime, dogodi mi se na vozačevim vratima da kad povučem kvaku ona ostane u izvučenom položaju i onda ju treba gurnuti nazad. Što bi se tu moglo učiniti? Podmazati samo možda ili tu odu nekakvi federi ili opruge?

Isto tako na zadnjim vratima se kvaka uvijek uredno vrati na mjesto, ali ju je u startu teško povući, kao da zapinje, a vjerujem da bi morala puno lakše ići. Vjerujem da je i tu sličan problem kao i na prednjim vratima. Kako to riješiti?

Link to comment
Share on other sites

Tak su nama kvake pocele zapinjati i ostajati u vanjskom polozaju. Mislim da je stari spricnuo malo WD-a i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Da. Wd je i meni pomagao ali on dosta masti pa curi ispod kvake. Imas silikonski spray koji solidno podmazuje a ne curi

Link to comment
Share on other sites

i meni na scenicu isto se znalo desavat po ljeti, prvo sam malo spricnuo WD da ispere ako je bilo zmazanoce, pa iduci dan kad je wd ispario spricnuo vazelin u sprayu i eto sad vec 2 godine mir...

Link to comment
Share on other sites

Silikonski sprej i malo osmirglati s onim najfinijim brusnim papirom.

Link to comment
Share on other sites

Ok, pokušat ću onda sa silikonskim sprejom, baš ga imam jer sam već pojaseve špricao s njim i sad klize ko ludi :)

A što točno misliš ošmirglati?

Link to comment
Share on other sites

Imao dam i ja sluaj takav na meganu 2 ali kad mi je vise do*izdilo to spricanje narucil sam nove. 1600 kn ukupno, krom look. Uz dodatak da mi je i ona kapica ispadala lijevo od kvake na suvozacevim vratima.

Link to comment
Share on other sites

post-15471-14269259726967_thumb.jpg

post-15471-14269259989395_thumb.jpg

Evo i meni, cekam silikonski da vidim pomaze li, wd nije pomagao..

Link to comment
Share on other sites

Samo rastavi i sastavi ponovo. Pomaklo ti se i dok ne vratis nece biti kako treba. Nije neki problem to odraditi i nemoras nista skidat iznutra

Link to comment
Share on other sites

Meni isto zadnja lijeva vrata znaju zaštekat na kvaki. Trebam taj silikonski nabavit..

Edited by dajmirenault
Link to comment
Share on other sites

Samo rastavi i sastavi ponovo. Pomaklo ti se i dok ne vratis nece biti kako treba. Nije neki problem to odraditi i nemoras nista skidat iznutra

Kako skidam kvake?? I sto napravim kad skinem?

Link to comment
Share on other sites

Moram nac neki tutorijal jer nemam alike a nemogu ovako objasniti. U sustini rastavis i sastavis da ljepo stoji. Pretposfavljam da ti sad kvaka ne stoji kako treba ni na "zglobu" neg je malo odignuta

Link to comment
Share on other sites

men se jucer desilo isto na megy 2 coupeu, doduse kod mene je razlog sto se auto slabo vozi i jako malo i otvaraju vrata u zadnje vrijeme, prije dok sam ga vise vozio sve bilo je super, uglavnom kvaka se povuče i ostane izvucena, moram ju opet silom vratit nazad....ali sve stoji normalno ( mislim na milosovu izjavu) ja sam malo stavio wd-a i odmah je bolje...ja koliko sam primjetio problem je u sloju boje koji se potrosio  unutar kvake i taj škart od boje stvara dodatno trenje.....

 

 

 

 

@MilosB - ako nadjes stavin taj postupak rastavljanja kvake,

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

Kod mene na Hondi isti problem sa stražnjim vratima, jučer našpricao WD-a pa se nešto pomaklo i sad uopće ne otvaraju vrata, moram sve raskopati -.-

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da je postupak isti ili vrlo sličan

 

Link to comment
Share on other sites

men se jucer desilo isto na megy 2 coupeu, doduse kod mene je razlog sto se auto slabo vozi i jako malo i otvaraju vrata u zadnje vrijeme, prije dok sam ga vise vozio sve bilo je super, uglavnom kvaka se povuče i ostane izvucena, moram ju opet silom vratit nazad....ali sve stoji normalno ( mislim na milosovu izjavu) ja sam malo stavio wd-a i odmah je bolje...ja koliko sam primjetio problem je u sloju boje koji se potrosio  unutar kvake i taj škart od boje stvara dodatno trenje.....

 

 

 

 

@MilosB - ako nadjes stavin taj postupak rastavljanja kvake,

odstoji mozda pol mm do 1mm nije da neznam kolko to odstoji

petak svaka cast to je to

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio da neznas, nego to što si ti rekao da ima odstojanje ili nepravilan polozaj kako god hoćes, ja to isto kod sebe nisam primjetio a opet zapinje.

Link to comment
Share on other sites

Evo isprobao sa špricanjem silikonskog spreja i meni to ne pomaže, nije stvar u struganju plastike o plastiku već nešto iznutra zapinje. Sva vrata mi se teže otvaraju, ali jedino vozačeva vrata zapinju u toj mjeri da kvaka ostane u izvučenom položaju. Htio sam danas i rastaviti kvaku, ali onaj gore link za lagunu mi ne pomaže jer je drugačije na mom meganeu. Kad skinem onu kapicu s boka vrata nema nikakvog toraksa, ne znam kako bih skinio cilindar

Link to comment
Share on other sites

ima samo jedan mali pin koji izvuces van. budem poslikao sutra (probacu makar)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas probao, i zapeo sam vec na pocetku. Nisam mogao one ukrasne kapice skinuti na zadnjim vratima, nije islo lagano, a na silu sam se bojao povuci da ne pokidam.. Pa sam zasad odustao, dok ne bude vise detalja :)

Link to comment
Share on other sites

Mah , ja kad otvaram vrata moram jako vratiti nazad skoro da ne lupim rukom i da ne razvalim vrata koliko jako moram vratiti. Probao sma WD i silikonski sprej ali ništa. Sad čekam tutorijale kakve će staviti !! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ako je već netko popravljao, imam problem s kvakom i dalje...

Nakon špricanja s WD-om, čišćenja koliko se dalo, danas sam rastavio suvozačeva vrata i problem je vjerojatno u oprugi koja je ispod ovog bijelog dijela na slikama.

WP_20160405_004_low_res.thumb.jpg.96f056

WP_20160405_008_low_res.thumb.jpg.d41868

WP_20160405_009_low_res.thumb.jpg.809fef

WP_20160405_011_low_res.thumb.jpg.6f596e

WP_20160405_012_low_res.thumb.jpg.4370c9

Nisam  mogao to više rastaviti bez da strgam plastiku u koju je bijeli dio usađen.

 

Jel ima pomoći ili da odmah idem po otpadima tražiti novi cijeli taj sklop? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Meni ostaju izvucene kvake na vozacevim i suvozacevim vratima, a na zadnjim vratima se vracaju normalno... Mislio sam ih ic rastavit ovaj vikend pa me zanima jel neko uspio rjesit to? Kakva je procedura? Ja sam ih sprico sa wdom i silikonskim sprejom i nije nis pomoglo...

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.