Jump to content

Amortizeri


tomislavS

Recommended Posts

Pozdrav!

Proslo skoro mjesec dana s novim/starim megane II 2003 3 vrata, i prvih 1000km.

E sad, kad prelazim prek lezecih ili rupa, poprilicno mi se cuje, odnosno, bar mislim da bi trebalo manje. Mozda cak vise sa straznjih kotaca nego prednjih.

Ajd, dio pripisujem gumama 205/50/17, doduse i one su nove, ali si mislim odvest negdje pregledat amortizere i pratece kaj ide...

Jel imate preporuku kome otici, i kaj ocekivati?

Link to comment
Share on other sites

pogledaj i selene zadnjeg mosta..ja sam svoje danas promjenio..nisu bili ful spucani,samo jedna od četri gumena "pera" u selenu,ali nakon zammjene udbnost je puno bolja..ne lupa više

Link to comment
Share on other sites

Meni na megi 08 god dci , bila puknuta prednja jedna opruga..i to nebi doznali da stari nije felge mjenjao i nesto vidi i odjednkm skroz donji dio opruge izvadi rukom van, pukla i hrda vec pojela, i narucim eibach opruge komplet...i mjenjamo i ovi skinu i kaze da je i zadnja jedna bila potrgana, od 4 opruge 2 pukle bile lol ...al se nista nije culo ni lupalo nit vozne osobine bile drugacije...a pošto je hrda pojela di je puklo..izgleda da je barem tako godinu dana...i malo citam da je normalno na scenicu i meganu da pucaju sam tak i ne vjerujem :/ , iam i slike od opruga samo na mobu sam pa nemogu sad ubaciti

Link to comment
Share on other sites

Nadam se nekak da nisu pukle opruge, za selene bi pregrizao da ih zamjenim, vjerujem da im je i vrijeme vec, pa ak to ne rijesi, gledat dalje...nego, preporuka nekog majstora da pogleda?

Link to comment
Share on other sites

Frendu isto na meganu2 pukle obje zadnje opruge.

Uspio je dosta povoljno proći kaj se tiče zamjene, ne znam koje je stavljao.

 

Nisam još nikad čuo da na autima starim 10 godina sa prosječnom km pucaju opruge : (

Link to comment
Share on other sites

Ma taman mi je takav zvuk, nije on nesto neudobniji ili da ne drzi dobro, ali iritira me. Znaci nije problem toliko udobnost koliko zvuk. A sto se tice kilometara, sad je na 97tkm i to pravih ;-) zato si nekak i mislim da nisu opruge

Link to comment
Share on other sites

Evo kod mene problem lupanja izgleda to sto mi fali ona plasticna distanca gore na oprugi...u ovlastenom 265kn!!! Trebala bi mi doc sutra rabljena za 50kn,pa cemo vidjet jel to uzrok lupkanja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.