Jump to content

Mišljenje o Lagunama


morrak

Upitnik  

34 members have voted

  1. 1. Da za sebe kupujem, uzeo bih: (sve su karavani 2.0 dCi 150KS, svi iz HR su prvi vlasnici)

    • Ful oprema (uklj. ful kožu, šiber, biksenon, itd.), 180tkm, 2008., automatik, HR porijeklo + drugi set alu felgi s gumama 9.000€
      3
    • Solidna oprema (navigacija, dvozonska klima, tempomat i sl., bez xenona, šibera i kože), kuka (navodno samo laka prikolica), 150tkm, 2008., HR porijeklo, servis 100% ovlašteni 10.000€
      0
    • Ful oprema osim šibera i navigacije, polukoža, 105tkm, 2008., HR porijeklo + drugi set ne-renault felgi s gumama 10.000€
      8
    • Ful oprema osim šibera, polukoža, 125tkm, 2010., IT porijeklo + nema 5% prijenosa (trebam provjeriti kilometražu) 8.500€
      6
    • Solidna oprema (dvozonska klima, tempomat, polukoža i sl., bez xenona, šibera, navigacije), 155tkm, 2008., HR porijeklo, servis 100% ovlašteni 7.800€
      3
    • Ful oprema osim šibera, polukoža, automatik, 155tkm, 2010., FR porijeklo + nema 5% prijenosa (trebam provjeriti kilometražu) 8.500€
      2


Recommended Posts

Imam. Probali su na "Auto" i lampu na senzor, ali bez efekta - xenoni gore i dalje...

 

Tražio da isključe dnevna, vele zaključana je konfiguracija i ne možemo pomoći :/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morrak

    35

  • Martin

    19

  • mata73

    10

  • dado_sk

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma seru, tj.neznaju.

I meni su stalno radili xenoni, pa u dva ovlaštena u ZG su rekli da se ne mogu ugasiti. Jedan od njih mi za pokušaj gašenja naplatio 130kn.

Onda sam na redovni servis otišao u ZAK, i tamo mi bez problema napravili. Nisu ni naplatili.

Razmisli, čemu ti služe senzori ako nisu u funkciji?

Znači da se može, treba se potruditi, i treba znati i pokazati zanimanje za problem.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem. Budem do njih svratio kad ću prvi puta prema moru pa da vide :)

Link to comment
Share on other sites

A kaj te briga i da stalno gore xenoni? Meni su na Laguni bili stalno upaljeni...

Link to comment
Share on other sites

ima jedna caka kaj se tice tih svjetla, to su moja sestra htela takoder na L2 ph 2 iskljucit, ali s time se gubi automatsko paljenje brisaca, tj taj senzor se deaktivira...

Link to comment
Share on other sites

Ne gubi se senzor kiše s time. Kod mene radi najnormalnije. To su dva odvojena senzora u istom kućištu.

Ja sam ugasio xenone jer sam vidio da nakon 70k km ne svijetle isto kao kod novih auta.

Žarulja nakon toliko radnih sati daje manje svijetla jer se ona ampulica zamuti, i leća je postala mutnija, pa kad mi treba po noći i kiši ono svijetli lošije od H7.

A po danu su ionako uočljivija dnevna svijetla od xenona, jer više raspršuju.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam ja dnevna svjetla (bar ne ledice), ali definitivno ne želim da stalno gore.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu naći koji si auto uzeo. Napisao si samo da si treću kupio.

Dnevna ne moraju biti LED, i obična žarulja bolje se vidi od xenona pa danu.

Link to comment
Share on other sites

Laguna III Grandtour Dynamique 2008. 2.0 dCi 150PS

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imas dnevna, 21W žarulja, trebaju se aktivirati kao sto smo ranije pisali.

Link to comment
Share on other sites

Ma nešto su o tome pričali u servisu, ali da treba vidjeti dal je to taj far jer ako nije treba mijenjati farove jer kao ovi od 21W bi rastopili far...

 

Ne znam, budem u ZAKu pitao koje su mi sve opcije.

 

Znam da kraj ksenona ima neka žarulja (rupa prema sredini od leće) okrugla velika, nije H1 ni H7, pa pretpostavljam da nisu duga svijetla, a i činilo mi se kad sam blinkao da se duga realiziraju dizanjem leće ksenona.

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Ti bi trebao imati bi xenon + žarulju od dnevnog svjetla 21W.

Slikni far pa okaci.

Link to comment
Share on other sites

Ne gubi se senzor kiše s time. Kod mene radi najnormalnije. To su dva odvojena senzora u istom kućištu.

Ja sam ugasio xenone jer sam vidio da nakon 70k km ne svijetle isto kao kod novih auta.

Žarulja nakon toliko radnih sati daje manje svijetla jer se ona ampulica zamuti, i leća je postala mutnija, pa kad mi treba po noći i kiši ono svijetli lošije od H7.

A po danu su ionako uočljivija dnevna svijetla od xenona, jer više raspršuju.

 

ne znam, ista stvar je na meganu od roditelja, trazili da ugase to automatsko paljenje svjetla i na prvoj kisi brisaci nisu radili...

Link to comment
Share on other sites

Evo slikice

post-13171-0-17139600-1430072956_thumb.j

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Znači majstori koji znaju što rade (recimo kod ZAKa) bi to trebali složiti da ta žarulja gori po danu (kad senzor javi da je dan), a paliti ksenone po mraku (kad senzor javi da je noć)?

 

@Infinity: Ti imaš neku ledicu da ti te dnevne svjetle toliko bijelo ili imaš neke "plave" žarulje?

 

Gledam da bi stavio one plave žmigavce i u pozicije normalne lampice jer su mi ove ledice ružne, a onda i tu lampu (kad vidim jel žuta) da zamijenim da bude lijepo ko kod tebe :)

Link to comment
Share on other sites

Znači majstori koji znaju što rade (recimo kod ZAKa) bi to trebali složiti da ta žarulja gori po danu (kad senzor javi da je dan), a paliti ksenone po mraku (kad senzor javi da je noć)?

 

@Infinity: Ti imaš neku ledicu da ti te dnevne svjetle toliko bijelo ili imaš neke "plave" žarulje?

 

Gledam da bi stavio one plave žmigavce i u pozicije normalne lampice jer su mi ove ledice ružne, a onda i tu lampu (kad vidim jel žuta) da zamijenim da bude lijepo ko kod tebe :)

Znaš koliko treba za to složiti nekome tko ima Clip, tri klika mišem. Ja sam.to pokušao napraviti na svojoj laguni, ali na žalost ista nema senzor svjetla.

Link to comment
Share on other sites

Bio kraj "majstora" u ovlaštenom i nije uspio ući u konfiguraciju. Kaže da je zaključana od strane renaulta i da on ne može novije postavke staviti :/

 

Isto su me uvjeravali da pošto u konfiguraciji auta nisu senzori tlaka u gumama da se ne može kupovinom senzora i aktivacijom istih u autu to uključiti jer oni ne mogu mijenjati konfiguraciju...

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Bio kraj "majstora" u ovlaštenom i nije uspio ući u konfiguraciju. Kaže da je zaključana od strane renaulta i da on ne može novije postavke staviti :/

Isto su me uvjeravali da pošto u konfiguraciji auta nisu senzori tlaka u gumama da se ne može kupovinom senzora i aktivacijom istih u autu to uključiti jer oni ne mogu mijenjati konfiguraciju...

Jedino ako UCH to ne podržava u što čisto sumljam. U L2 su išla dva tipa UCH "slabiji" i "jači", odnosno onaj koji podržava manje i onaj koji podržava više funkcija. Ne znam za L3, ali ako je u pitanju isti slučaj i tvoja ima ugrađen "slabiji" UCH onda se možda i ne može. Ali pošto tvoja ima senzor svjetla i senzor kiše dajem ruku u vatru da može, samo treba znati. Ako se kod mene u postavkama može vjerujem da je i kod tebe isti slučaj. Jedino što meni kad uključim opciju javlja grešku jer senzor svjetla ne postoji (stari tip senzora kiše bez senzora svjetla). Od 2004 je u senzor za kišu integriran senzor svjetla, tako da bi i mata trebao imati tu mogućnost. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

sad ostaje pitanje jel neznanje ili se zbilja ne može. Ja sam probao u renaultu u munchenu, neuspješno, moj njemački je pre slab, a engleski ne znaju beknut., Navodno zak i kos u hr imaju malo educiranije i motiviranije električare koji to uspjevaju radit. Ako ima seznor što ima sigurno vjerujem da se to može napravit.

 

@ morrak, sutra imam vremena pa zovem da vidim jesu imali iskustva sa l3 pa javim tu informacije, mene to isto već neko vrijeme kopka da napravim

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

To su ledice,ali nisam bio zadovoljan tim žaruljama pa sam ih zamjenio ovima sa slikepost-14321-14300802723031_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dođite u FORNIX u Osijek i za pet minuta ćete imati dnevna svjetla i svi senzori rade. Za CLIP u ovlaštenom servisu koji je spojen na centralni server Renault nema zaključanih opcija!

Link to comment
Share on other sites

Eh da nemam do Osijeka toliko...

Budem probao u ZAK-u.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.