Jump to content

Mišljenje o Lagunama


morrak

Upitnik  

34 members have voted

  1. 1. Da za sebe kupujem, uzeo bih: (sve su karavani 2.0 dCi 150KS, svi iz HR su prvi vlasnici)

    • Ful oprema (uklj. ful kožu, šiber, biksenon, itd.), 180tkm, 2008., automatik, HR porijeklo + drugi set alu felgi s gumama 9.000€
      3
    • Solidna oprema (navigacija, dvozonska klima, tempomat i sl., bez xenona, šibera i kože), kuka (navodno samo laka prikolica), 150tkm, 2008., HR porijeklo, servis 100% ovlašteni 10.000€
      0
    • Ful oprema osim šibera i navigacije, polukoža, 105tkm, 2008., HR porijeklo + drugi set ne-renault felgi s gumama 10.000€
      8
    • Ful oprema osim šibera, polukoža, 125tkm, 2010., IT porijeklo + nema 5% prijenosa (trebam provjeriti kilometražu) 8.500€
      6
    • Solidna oprema (dvozonska klima, tempomat, polukoža i sl., bez xenona, šibera, navigacije), 155tkm, 2008., HR porijeklo, servis 100% ovlašteni 7.800€
      3
    • Ful oprema osim šibera, polukoža, automatik, 155tkm, 2010., FR porijeklo + nema 5% prijenosa (trebam provjeriti kilometražu) 8.500€
      2


Recommended Posts

Tko previše bira na kraju se zahebe, stara narodna. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morrak

    35

  • Martin

    19

  • mata73

    10

  • dado_sk

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja kad sam uzimo lagunu isto zapalio se za jednu sve super oprema auto itd. Cijena čak prejeftina s obzirom da je bila 2010.. 170000km prešla Provjerim u servisu to je bilo za Božić kaže lik u 6 om . mjesecu prošle godine zabiljezeno 360000km tako da ima svega mislim auto je super izgledo ali što je puno puno

Link to comment
Share on other sites

Previse je dati 9 000 eura za auto koji ima 230 tkm. Mozemo mi laprdati o odrzavanju i voznji po otvorenoj cesti koliko hoćemo ali previse je to. Taj je u IT placen mozda 4500.

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram topic i ja sam u kupnji auta samo meni treba obavezno automatik. I sada pitanje 2008 laguna 2.0 dci 200k km stvarnih 2 vlasnik kupljen u hrvatskoj. Moje pitanje kakva je elektronika u odnosu na laguna 2 i da li ima problema sa automatskim mjenjačem?

Link to comment
Share on other sites

Ivane, ova zadnja s popisa ti je uvoz iz francuske i osobno sam provjerio i kilometraža je OK (krivo sam pretipkao u opciji glasanja, ona je 167tkm) i automatik je. Ako ti se doplaćuje za dodatnu opremu, onda imaš prvu koja je skoro na 200tkm i vjerojatno na tu ciljaš i sam pitanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ivane, ova zadnja s popisa ti je uvoz iz francuske i osobno sam provjerio i kilometraža je OK (krivo sam pretipkao u opciji glasanja, ona je 167tkm) i automatik je. Ako ti se doplaćuje za dodatnu opremu, onda imaš prvu koja je skoro na 200tkm i vjerojatno na tu ciljaš i sam pitanjem.

Od ove koja je uvoz iz francuske odustajem zbog jednog razloga a meni jako bitnoga a to je da je kupljena na licitaciji i da je stajala 2.5 godine jer ga je "čovjek ostavio na servisu i nije ga uzeo više". Imam osječaj da je auto oduzet i ne želim kupovati takav auto jer možda sam praznovjeran ali ako slutim da sam uzeo nečiju nevolju ne želim ju kupiti i dovesti doma. Zato sam odustao od jednog passata jer je oduzet od lizinga. Ovu iz vinkovaca sam provjerio km i stvarni su sada cekam mišljenje servisera i mislim da idem ovaj tjedan po nju. Ali zanima me mišljenje više ljudi jer 9k eura je u igri i trebam auto da ne visim po servisima i strahujem da li ce ujutro upaliti ili ne. Oprema u njima je identična sa time da je ova francuska ljepša iz nutra  mislim na sjedala i volan

Edited by ivan.karlovac
Link to comment
Share on other sites

Nije ista oprema. Vinkovci su full oprema (mislim da se Initiale zove paket) i nema sto nema. Francuz nema full kožu, cak bih rekao da je to ona kombinacija sa skajem po rubovima, da nije prava koža i nema šiber/panoramski krov.

Mene ne bi mučilo stajanje ako ima oba ključa i mehaničar da zeleno svjetlo jer 30tkm manje (i skoro godinu dana mladi auto jer je 12/2009) znači godinu do dvije duži život. I kupljen je (originalno) u Italiji.

Također, mišljenja sam da francuz ide za 8200€, dok ovaj iz Vinkovaca nije htio ispod 70000 ići. I nije na 188tkm kako piše u oglasu nego je već 200tkm presao na zadnjoj registraciji u 3. mjesecu - čisto da imaš u glavi informaciju.

Ja uzeo ovog trećeg sa 105tkm. U srijedu idem po njega.

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Ovaj iz vinkovaca je imao prije 18 dana 196 k km. Ali ima dva seta guma i friški tehnički iako na njega moram platiti porez dok ovaj iz Čakovca je na firmu i nema poreza. Ali 2.5 godine auto je stajao u policiji i nije bio paljen skoro pa sigurno mislim da to nije plus 30 k km i godina manje a cijena ista dok stavim na cestu. Čekam sutra da serviser se čuje sa ovim iz vinkovaca i da mi da svoje mišljenje i vidi Šta piše u servisu jer je on servisiran samo u ovlaštenom servisu a oni su povezani. Srce kaže da je to to. Samo nitko ništa ne govori kakvi su automatici u njima planiram odmah ulje i filtre u njemu zamjeniti i u motoru naravno

Link to comment
Share on other sites

U AJO menjacu se ne menja ulje, Bar tako kaze Renault i nijedan ovlasceni servis ti to nece uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Ma izgleda taj iz Vinkovaca k'o bombon na slikama (makar bi meni falio ručni mjenjač), ali svi kažu da ti automatici vole litru više popiti od ručnog...

 

Stoji to sve za stajanje, ali koliko stajanje u garaži može štetiti autu? Promjeni se svo remenje i filtri i to bi trebalo ići bez frke.

 

Čakovec: 62.000kn auto + 3.000kn registracija + 5.000kn drugi set alu felgi (rabljeni) s novim gumama = 70.000kn

Vinkovci: 70.000kn auto + 4.000kn prijenos = 74.000kn (osim ako ti nije pao s cijenom, a meni se nije dao cijenkati ispod 70.000)

Link to comment
Share on other sites

Od ove koja je uvoz iz francuske odustajem zbog jednog razloga a meni jako bitnoga a to je da je kupljena na licitaciji i da je stajala 2.5 godine jer ga je "čovjek ostavio na servisu i nije ga uzeo više". Imam osječaj da je auto oduzet i ne želim kupovati takav auto jer možda sam praznovjeran ali ako slutim da sam uzeo nečiju nevolju ne želim ju kupiti i dovesti doma. Zato sam odustao od jednog passata jer je oduzet od lizinga.

To praznovjerje mi nije jasno (mada nisi prvi od kojega sam to cuo)! Ako se pojednostavi, Leasing = Najam, inace bi bio kredit a ne Leasing. Ako ne mozes placati najam, vraca se (ili oduzima) predmet najma. Cist racun, nema nekakve prevelike filozofije, kod Leasinga nisi vlasnik vozila dok god traje leasing.

I za oko mi je zapeo jedan od prvih postova, gdje je netko napisao da radi 20tkm godisnje pa je u 5g napravio 200tkm. [emoji1]

Nego OT, ako su okej km (originalni i dobro odrzavani) ni 200.000km nije problem. Ja sam uzeo sa 150.000km, sad sam na 200tkm i nisam imao nikakvih vecih problema. No treba uzeti u obzir da to vise nije nov auto, tako da od sam mijenjao akumulator, straznje kocione celjusti, zakljucavanje vozackih vrata zajebava i sl. Sve u svemu ja sam jako zadovoljan i da budem iskren, nisam se ocekivao da ce biti ovako kvalitetna Laguna!

Link to comment
Share on other sites

I za oko mi je zapeo jedan od prvih postova, gdje je netko napisao da radi 20tkm godisnje pa je u 5g napravio 200tkm. [emoji1]

 

To si moj komentar pročitao.....

Nespretno sam se izrazio ali logika mi je bila da ako kupiš auto sa 150tkm i u 5 godina utučeš još 100tkm onda imaš auto sa 250tkm.

 

Zato je moj prijedlog prvenstevno bio uzeti auto sa što manje kilometara

 

htio ili ne htio kako se auto približava brojci od 200tkm tako i stvari počinju otkazivati.....

Super je to dok su u pitanju sitnice i gluposti, ali ako vrisne nešto kritično i skupo onda si u glavoboljama.

Link to comment
Share on other sites

i mene je to bio strah, s obzirom da cu ovu Lagunu voziti do 300tkm ako nikaj vece ne vrisne. Ali kolege s foruma i moj mehanicar su me razuvjerili :-P

Link to comment
Share on other sites

leasing ima i kao najam i kao kredit..

Da je kredit, bio bi kredit a ne najam (leasing).

Kod leasinga do isteka ugovora nemozes biti vlasnik vozila! dok kod kredita vlasnistvo vozila glasi na tebe. Postoje dvije vrste leasinga, no oboje su i dalje leasing, a ne kredit.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom dobro me osjećaj služio. Naknadnom provjerom ova laguna iz italije po renaultovom kompjuteru servis je vidjela samo jednom i to kada je isporučena. Poslije toga niti jednom. Odluka je pala idem do vinkovaca. Plan je da će taj auto biti 2 auto samo za put i da starci odvezu klince u školu. Covjek je sve napravio i moje je samo kupiti gume ljetne i zimske i ulje promjeniti preventivno i napuniti klimu

Link to comment
Share on other sites

Pa eto da uhvatim ja malo vremena s feedbackom.

 

Kupio sam ovu treću i zadovoljan sam jako. Ušćuvaniji i bolji auto nisam vidio od svega dotad, minimalna ulaganja i, ako Bog da, mirnih idućih 100+tkm.

 

Auto ima xenone, ful elektrifikaciju, 18" felge sa Conti SC3 na sebi, polu-"koža" (zapravo je skaj, ali dobro), 5. kotač (prva koju sam vidio s istim od gledanih), hands-free karticu, tempomat, navigaciju i ostale điđe... Dynamique paket

 

Nema automatik, ful kožu, šiber, prednje senzore, ugrađenu navigaciju i staklo gepeka koje se otvara posebno od vrata - samo zadnje dvoje mi i fali :p

 

Dao sam 9000€ za 2008. godište sa 105tkm i 11mj registracije.

 

Od kompletnog pregleda (rampa, kompjuter, vožnja) imam za napraviti promjenu seta kanalnog remena (sedma joj je godina pa zbog starosti) i napuniti klimu. Promjenio sam usput na jednoj kartici bateriju i sad obje rade 100%.

 

Sa porezom, tablicama i papirima me izašlo 73.500kn i sad još računam cca 1000kn za klimu i remen.

 

Neke slike ću nabaciti kad uhvatim vremena...

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Super .....neka si se ti ponovija...ima se tu jos kilometara voziti.

Ja bi sad isa istrazivati kolike su radnje i izmjene potrebne za ugraditi zadnja vrata sa podiznim staklom....

Ali to sam ja....mene takbe stvari kopkaju i stalno mi se vrte po glavi.

Sretno.

Link to comment
Share on other sites

Ma razmišljao sam o tome, ali najlakši put bi bio promjena petih vrata jer je kod mene staklo ljepljeno ko prednje šajba, a kod ovog što se otvara ima gumu, tako da nije banalno to zamijeniti ko kad je maska umjesto uređaja koji nije kupljen pod dodatnu opremu...

 

Zanimljivo, danas su mi u servisu rekli da se ne mogu isključiti dnevna svjetla (xenoni gore cijele dane :( ) i da se ne može dodati senzore tlaka u gumama jer im je to zablokirano u CLIPu jer auto s tim nije kupljen, tj. takva je konfiguracija za svijetla...

 

Jedino kad meni ne gore kratka svijetla je kad stavim na pozicije. I na nuli i na auto i na kratkima - ksenoni gore i nema pomoći  :tup:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.