Jump to content

Izgrebana reparirana letva volana


alokin

Recommended Posts

Kolege,

molim Vas pomoć

 

Prije godinu i 2 mjeseca sam uložio jako puno u održavanje automobila a tu spada i reparacija letve volana.

Koštala me 1500kn.

Da bih prije tjedan dana saznao da ona jako curi.

Otpeljao mehaničaru na pregled i navodno mi ne priznaju reklamaciju jer je uzrok moja servo pumpa.

 

Da li je moguće da servo pumpa koja radi nanese ovakvu štetu?

 

Pumpa malo slini, nisam skužio da je imam poteškoće kod upravljanja vozila niti sam nalazio na čudne zvukove..

Ono što znam da mi je sustav gubio ulje te sam ga uredno nadoljevao.

Zadnji puta je bilo skroz malo ulja ali ga nikada nije nestalo

post-11070-0-04169100-1430133634_thumb.j

Edited by alokin
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kakve bi veze imala pumpa s hidraulicnim klipom. Klip je dobio riseve i tu curi ulje (izmedju klipa i mandžetne) zbog lošeg brtvljenja. Po meni ili je klip dao svoje (istrosio se) ili su nesto zaje_ali kod montaze pa je strugao i dobio ove vidljive uzduzne riseve. Kako god bilo to nema veze sa pumpom. Pumpa tiska ulje a ulje klip. To je moje općenito iskustvo s hidraulikom pa ne vidim što bi tu bilo drugačije. Neka me iskusniji isprave ako grijesim.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovrima, da pravila je špenu. Stavio sam i pumpu i letvu na reparaciju... a što mogu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav kolege

Danas mi je od jedan put prestao raditi servo upravljač, u posudi ima ulja normalne razine dok auto radi ulje se miješa sto znaci da pumpa nije vrisnula jednostavno nešto je zastekalo što bi moglo biti i gdje bi se to Zg moglo najbolje popraviti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.