Jump to content

Modus, problemi sa radom brisača, kratkih i dugih svjetala


lastnight

Recommended Posts

Evo pitanja možda i nekom drugom pomogne na Clio 3 jer dijele zajedničkog toga...

 

Pa idem redom, nadam se da će neko skužit i dat odgovor

 

1. Kada idem upalit brisače, ne pokrenu se dok nisam dao lijevi žmigavac. Također se i ne ugase dok nisam opet dao lijevi žmigavac.

 

2. Duga svjetla ne rade dok ne dam lijevi žmigavac također ni blicanje dugima. Čim ugasim žmigavac ugase se i duga svjetla.

 

3. Auto ima senzor za svjetlo koji se također aktivira kad dam lijevi žmigavac.

 

 

Hvala na pomoći ako neko zna znanje!

Link to comment
Share on other sites

Svi žmigavci rade kako treba. Čini se kao da se stvara problem sa nekim kontaktom kad je ta ručica žmigavca u ljevoj poziciji.

 

Do čeg bi moglo biti? Čišćenje kontakta? Promjena ručice? Nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem na žicama/konektorima ručica ispod volana. Jednoj od žica je probila izolacija.

Skini oblogu oko volana i vizualno provjeri sve žice i konektore. Vidjet ćeš ako je nekoj od žica skinuta izolacija ili je izgorila..

Kod tebe je taj dio sa ručicama u jednom komadu kao i kod Clia 3.

Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam da i stražnji brisač radi tek kad dam lijevi žmigavac odnosno moguće ga je ugasiti tek kad ponovo dam L žmigavac.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

kad smo vec kod žmigavaca... meni se lijevi zmigavac ubrza (ko da je zgorela zaruljica) kad kočim...

uz to, kad su upaljena "sva 4" žmigavca iza auta je disko, pale se naizmenicno zmigavci i stop svijetla, sva tri...

uz to, kad ubacis u rikverc se upali lijevi zmigavac na retrovizoru, tj ispod njega...

od kud da krenem?

 

Link to comment
Share on other sites

obije kleme na akumulatoru su bile labave tak da je problem rijesen, bar se tako čini...

uzgred, kad + klemu stegnem do kraja ona i dalje ima lufta... kao da je onaj pimpek na aku premali... gurnul sam komad nekakvog pleha između i sad je to čvrsto ali čekam nekoga pametnog i iskusnog od vas, dragi kolege, da kaze kaj i kak ;) .

Link to comment
Share on other sites

Da. I ja sam imao problem sa masom u štoplampi. Kod mene se to manifestiralo tako da je gubio gas kada bi radile zadnje maglenke i žmigavac. Vjerojatno je istovremeno palio i svjetlo kočnica pa je komp mislio da kočim. Prekidač dugo kratko svjetlo je također bio neispravan, ali sam ga naučio sa osječajem koristiti.

Link to comment
Share on other sites

na đeku od lampe je jedan pin dobil po njonji... uvjerio sam ga šerafigerom da radi kak treba... sve 5

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

modus mi ima aut. brisace, jel moguce da ima odvojene senzore za prednju i zadnju sajbu? nekak mi ovaj iza puno češće briše od prednjih...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.