Jump to content

laguna 2.0 8v - radna temperatura


Ante

Recommended Posts

Nedavno uzeo lagunu 2.0 8v i zanima me tocno gdje bi trebala biti kazaljka temperature u kojem podrucju kad je motor zagrijan,naime uzevsi da je prva crta nula meni je radna na njoj iznad trece velike crte i ne pada nikad niti na tu trecu a kamoli ispod,niti po ravnom na 80-tak na sat,dok ventilator pali blizu 4 crte to mi je nekako normalno...imam atalno megana u kuci,stari pa sad noviji model 2005g i kad vozim po ravnom kazaljka uvijek pada malo ispod sredine ,po meni ovo je po kazaljci malo previsoka temperatura,pa da biti po ravnom ne pada ispod trece crte ili bar na nju da dodje...eto molim vas vase misljenje...sad cu joj mjenjati zubcasti,vodenu pumpu,konplet rashladnu tekucinu i vjerojatno i termoatat kad vec radim zamjenu rashladne tekucine....

Link to comment
Share on other sites

E da godina 2000 je laguna ,redizajn ...nije sad to toliko bitno ali eto...ne trosi nista ulja niti vodu....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

To je u redu, ali recimo meni na mojoj Laguni kazaljka bude na sredini ili ispod sredine. Mislim da to ovisi o vrsti termostata, tj. na kojoj temperaturi "otvara".

Kada napraviš spomenuti servis, mislim da će se i to vratiti u normalu, iako ni sada to ne predstavlja neki problem...

Link to comment
Share on other sites

pa nije ni kazaljka sveti gral, tko zna dali je do nje ili termostata. Probaj se priključiti sa torque aplikacijom na obd pa vidi brojčano o kojoj temperaturi se radi

Link to comment
Share on other sites

meni na Laguni stoji oko treće crtice (varira plus minus milimetar ispod ili iznad).Laguna 99 godina redizajn 1,8 16v.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.