Jump to content

Problemi sa elektronikom


lucky77

Recommended Posts

Dim od el. instalacije nikako zanemariti, treba uvijek što prije riješiti .

Link to comment
Share on other sites

Ima li još negdje masa priključena na auto da može stvarati probleme?

 

Naime, sad imam problem kad su upaljena kratka svjetla. Kad dam desni žmigavac, počne mi treperiti lampica od dugih svjetala, a ne čujem "kliktanje" žmigavca kao inače. Nakon gašenja žmigavca, ostane mi malo svjetliti strelica desnog žmigavca.

 

Problem ne postoji kad su upaljena duga svjetla ili ako nema upaljenih svjetala. Dakle, nešto je s kratkim svjetlom u desnom faru. Mogu li nešto diy metodom napraviti?

Link to comment
Share on other sites

Stražnje svjetlo ti je problem..i to desno (suvozačevo). e sad ne znam koji točno pin od njih 6, dal skroz lijevi ili skroz desni. Uglavnom, na njemu bi trebalo biti onak kao malo crne mase. To zastruži s šrafencigerom i ok bude.

 

Tak je kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ali kad to stražnje desno priključim na lijevu stranu nema nikih problema.

Moguće da je do konektora koji je dosta koridorao

Link to comment
Share on other sites

Moraš riješiti oba konektora i pinove na oba zadnja fara. Tek tada će ti sve raditi ispravno.

Link to comment
Share on other sites

Na lijevom, vozačevom su svi pinovi čisti, jedan je mrvicu taman, ali zanemarivo. To sam za vikend čistio i našricao kontak sprejom.

 

Ovaj desni ni ne znam kako čistiti, probao sam šmirglom ući unutra, međutim to sve slabo ide. Imate ideju čime probati?

 

Ima negdje tih konektora za kupiti?

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam kod sebe zadnji lijevi far. Žice definitivno idu preblizu šarafa. Kod mene samo 1cm razmaka :ohmy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam jel netko imao ovakav problem: kad idem ubacit u rikverc, na tabli nakratko zasvijetli kontrolna žaruljica od zadnje maglenke, maglenka se ne upali, svijetla za rikverc se normalno upale i rade, dođe do kratkog spoja?

Link to comment
Share on other sites

To je zbog oksidiranih pinova mase na zadnjim farovima. Mata ti je stavio video.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.