Jump to content

Značenje 'kapljica' za kišu na ručici i senzor za kišu (Modus)


lastnight

Recommended Posts

Poštovani forumaši,

 

ima neko saznanje kako se koriste one 'kapljice' njih 4 od manjih ka večima? To ima veze sa senzorom za kišu ili ne? Npr ako Modus nema staklo sa senzorom za kišu a ima te kapljice, dali znači da je staklo mjenjano? Baš gledam jednoga uzeti.

 

Hvala na pomoći.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije brzina brisaca, vec vremenski period na koji da se pali brisac.

tj, od kolicine kise da se ti odlucis koliko ti treba brisac.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš senzor onda s tim kapljicama bi trebao naštimavati osjetljivost senzora,  a ako nemaš senzor onda s tim kapljicama mjenjaš vremenski period intervalnog brisanja

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš senzor onda s tim kapljicama bi trebao naštimavati osjetljivost senzora, a ako nemaš senzor onda s tim kapljicama mjenjaš vremenski period intervalnog brisanja

Tako je.
Link to comment
Share on other sites

Ako imaš senzor onda s tim kapljicama bi trebao naštimavati osjetljivost senzora, a ako nemaš senzor onda s tim kapljicama mjenjaš vremenski period intervalnog brisanja

Clio nema kapljice nego crtice, imam senzor za kisu, dali i meni te crtice imaju veze sa senzorom ?
Link to comment
Share on other sites

Ako imaš senzor onda s tim kapljicama bi trebao naštimavati osjetljivost senzora,  a ako nemaš senzor onda s tim kapljicama mjenjaš vremenski period intervalnog brisanja

Aha....znači kapljice imaju i oni bez senzora za kišu...

 

Ovo vezano za veličinu kapljice, dali znači da ako odaberem najveću kapljicu da mi je onda senzor najosjetljiviji na padanje kiše?

Možda glupo pitanje, dali ako odaberem veličinu kapljice to ima veze sa veličinom kišnih kapi, u smislu da, ako kiša sitnije pada da se tada brisači pale?

Link to comment
Share on other sites

Clio nema kapljice nego crtice, imam senzor za kisu, dali i meni te crtice imaju veze sa senzorom ?

trebala bi biti ista stvar.  Samo drugačija ilustracija na ručici

 

Aha....znači kapljice imaju i oni bez senzora za kišu...

 

Ovo vezano za veličinu kapljice, dali znači da ako odaberem najveću kapljicu da mi je onda senzor najosjetljiviji na padanje kiše?

Možda glupo pitanje, dali ako odaberem veličinu kapljice to ima veze sa veličinom kišnih kapi, u smislu da, ako kiša sitnije pada da se tada brisači pale?

Iskreno neznam da li se oznake (kapljice) na ručici razlikuju na modelima sa senzorom ili bez......vjerujem da su kapljice kod jednih i drugih, samo se fukcija mjenja unutar kompjutera .

 

Trebalo bi biti tako da više kapljica znači osjetljiviji senzor.

 

Senzor jačinu kiše detektira na način da "računa" koliko je kapi/vode palo na njegovu površinu.

 

Zato se nekad zna zblesirati kad kišica rominja, ali ga u kratkom vremenu pogodi puno kapi/vode pa onda on "izračuna" da pada pljusak i brisači polude.

Link to comment
Share on other sites

Aha, sad kužim sve. Ja držim senzor za kišu na trečoj kapljici dakle odmah ispod najveće.

Fora mi je taj senzor za kišu skroz a i onaj za svjetla dok od dodatne opreme najmanje i gotovo nikako, ne koristim prednje maglenke i onaj poklopac ispred vozača (neki modeli Modus-a tu imaju samo rupu).

 

Tempomat je dodatna oprema koju kad jednom imaš više bez tog ne kupuješ auto. Prilično skupa nadogradnja međutim ne toliko tehnički zahtjevna.

Link to comment
Share on other sites

Tako je.

A zašto kod mene na autu nema mogućnosti namještanja osjetljivosti iako imam senzor.

Link to comment
Share on other sites

A zašto kod mene na autu nema mogućnosti namještanja osjetljivosti iako imam senzor.

Možda voziš starudiju od auta!   :buck:

 

Možda je netko prije tebe zamjenio ručicu sa onom koja nema podešavanje (a samo podešavanje na autu ustvari imaš) jer je jeftinija?

 

A možda se senzor na starijim lagunama nemože podešavati nego kako je...tako je

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Obrnuto.

Manja kapljica - osjetljiviji senzor (na vrlo malu količinu vode starta brisače).

Velika kapljica - manje osjetljiviji senzor (potrebna je veća količina vode na šajbi da starta brisač).

 

Testiraj sam. 

Uzmi neku plastičnu bocu sa prskalicom i nali vode. Daj kontakt i stavi na najmanju kapljicu. Sa vanjske strane naprskaj malo vode po senzoru dok se ne pokrenu brisači. Sad stavi na najveću kapljicu i ponovi prskanje po senzoru. Vidit ćeš da je potrebna puno veća količina vode da startaju brisači nego prije, 

Link to comment
Share on other sites

Nitko nije mijenjao ručicu, a senzor radi dobro. Vjerojatno se na "starudijama" senzor ne može podešavati. Inače, od 2004 se u lagunu ugrađuje drugi tip senzora za kišu u koji je integriran i senzor za svjetlo.

Link to comment
Share on other sites

Obrnuto.

Manja kapljica - osjetljiviji senzor (na vrlo malu količinu vode starta brisače).

Velika kapljica - manje osjetljiviji senzor (potrebna je veća količina vode na šajbi da starta brisač).

 

Testiraj sam. 

Uzmi neku plastičnu bocu sa prskalicom i nali vode. Daj kontakt i stavi na najmanju kapljicu. Sa vanjske strane naprskaj malo vode po senzoru dok se ne pokrenu brisači. Sad stavi na najveću kapljicu i ponovi prskanje po senzoru. Vidit ćeš da je potrebna puno veća količina vode da startaju brisači nego prije, 

 

Megane 3:

 

Mala kapljica mala osjetljivost na vodu

Velika kapljica velika osjetljivost na vodu

 

dakle na velikoj kapljici ce sa puno manjom kolicine vode na staklu pocet radit brisaci...

 

to je ono kako je na meganeu 3

Link to comment
Share on other sites

Ja na svojoj laguni nisam zadovoljan sa tim senzorom... Zna raditi dobro, ali zna i peglati po suhom u drugoj brzini brisača a bogami zna i ne obrisati...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je ručno naštimavanje okretanjem na samoj ručkici.....i najsretniji sam s tim... (seljober staromodni)

 

Kod brata na meganeu i kod oca na scenicu zna brisati dok sunce pići, a ponekad zna i nebrisati dok kiša lije

Link to comment
Share on other sites

Kod Renault-a mislim da je veći problem sa samim ručicama kod volana. Odu kontakti nekako pa moraš zamjenit cijelu ručicu. Što se senzora tiće, čini mi se da dobro radi, jedino to naštimavanje kapljica nisam od prve skužio.

Kod novijih Renault-a su djelovi skupi i original i zamjenski ako ih ima, a rabljenih je teško naći za novija vozila. Večina drži rabljene djelove do Clio 2 generacije.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je ručno naštimavanje okretanjem na samoj ručkici.....i najsretniji sam s tim... (seljober staromodni)

Kod brata na meganeu i kod oca na scenicu zna brisati dok sunce pići, a ponekad zna i nebrisati dok kiša lije

Zašto bi bili uopće uključeni brisači dok sunce piči?
Link to comment
Share on other sites

Zašto bi bili uopće uključeni brisači dok sunce piči?

Zato jer je otac već u godinama kad se ne zamara s takvim stvarima.

Ručica stoji non stop (liti-zimi) u položaju za automatsko brisanje.

kad počne padati brisači se uključe.

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Zato jer je otac već u godinama kad se ne zamara s takvim stvarima.

Ručica stoji non stop (liti-zimi) u položaju za automatsko brisanje.

kad počne padati brisači se uključe.

Ali zasto mu stoji uvijek na auto, kada ce mu onda ljeti svaki put kada ubaci u rikverc paliti zadnji brisac ? Ako ga ima btw
Link to comment
Share on other sites

To je problem tu kod nas ako napada snijeg pa se brisač uključi pa motor trpi...

Link to comment
Share on other sites

Ro za zadnji brisač možeš isključiti ako ne želiš da se pali kad usaltas rikverc

Link to comment
Share on other sites

Meni taj senzor svakako brise,bilo bi ok da ima oboje pa da covjek sam odabere kako hoce,preko senzora ili intervalno,meni malo brise malo ne pa podivlja...dok kolega na20god starom pugu 406 jako zadovoljan,da super senzor obavi posao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uvjeran sam da na mom cliu ovo nema veze sa senzorom. Mislim da ja s tim namistam za koje vrijeme ce mi brisaci odradit svoje. Znaci ne vremenski razmak u paljenju brisaca(kada nije na senzoru) nego kada se brisaci pokrenu, brzina kojom ce dovrsit radnju, mozda grijesim ali nema veze sa senzorom

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.