Jump to content

Rucica za preklapanje sjedala - megane coupe 1 ph2


MeganC2

Recommended Posts

Dakle, prije 2 mjeseca frend mi na suvozacevom mjestu silio i strgao plasticnu rucicu za preklapanje sjedala sto je na Coupeu jako bitna stavka. A prekojucer frendica strgala na vozacevom sjedalu jer ljudi sve rade na silu bez mozga. Posljedica?? Ne mogu presavinuti ni jedno prednje sjedalo sto znaci da na zadnja dva sjedala ne mogu staviti ljude. Uskoro sa ekipom planiram na duzi put ide nas 4. Kaj sad?? Di da nabavim zamjenske rucice koje ce pasati?? Ko to odvojeno prrodaje? Obicno idu skupa sa sjedalima...sama vrijednost tih rucica nije velika. Obicna plastika koja vredi par kuna, ali kako da nabavim 2 komada za dva sjedala? Ako ima ko, nek se javi.

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

jel imas sa zadnje strane sjedala otprilike na sredini neku sipku

 

ako imas to stisni pa probaj presavinut sjedalo

 

tak sam ja na cliu kad su mi popucale ruckice

Link to comment
Share on other sites

kako ne mozes? meni je isto bez plasticne rucice, ima sipka unutra koja je povezivala mehanizam sa rucicom, da se preklopiti bez problema, malo si prste razvalis, ali kad nades nacin koji ti pase, onda preklopis bez beda...alternativno razmisli o zavarivanju zeljezne kugle za sipku mehanizma i to je to, 90% coupea ti nemaju to

Link to comment
Share on other sites

Pitaj u ovlašteni, možda cijena bude prihvatljiva. Neide skupa sa sjedalima već se prodaje i kao odvojeni kit za popravak.

 

Je li to ovo? Ako je, tu onda imaš i Renault p/n pa po njemu pitaj u ovlašteni.

 

http://www.ebay.com.sg/itm/A-RENAULT-MEGANE-COUPE-SEAT-BACK-HANDLE-REPAIR-KIT-BRAND-NEW-OE-7701205848-/111684021055?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1a00e2eb3f

Link to comment
Share on other sites

Ispričavam se svima što nisam ranije odgovorio. Ovo sam popodne s posla pisao, a kasnije nisam imao vremena jer sam bio cijeli dan u problemima i obavezama.

 

Naime, ovo što kaže DraganST neće proći. Ja nemam takve ručice. Imam nešto na ovu foru, to su nekakva polu-kožna sjedala , pola sjedala je od kože, a pola od nekakve tkanine-tekstila šta ti ja znam, ali to su tvornička sjedala uglavnom i auto je dolazio u full opremi te 2002-e, evo slike:

 

post-15927-0-46396700-1434665389_thumb.j

post-15927-0-56256800-1434665467_thumb.j

 

 

 Ovo što kaže Ruske , ne znam...ne bi to htio variti, estetski mi ne djeluje lijepo, htio bi neke originalne ručice unutra da se ljudi kad ulaze ne moraju mučiti i otkrivat toplu vodu.

 

Samo fakat ne znam di to nabaviti, tako banalna stvar koja ono ne vrijedi više od 20 kuna ako se mene pita, a ja se sad j.... sa tim, uzas.

 

Ovo iza što Scenic kaže sam pokusao, ali bas i nejde, ne mogu napipat tu šipku iza na sjedalu. Ništa iza ne osjećam, ostaje mi jedino ove šipke što vidite na sjedalu di je RUPETINA ono da okrećem sa kliještima svaki puta ha-ha-ha - ono fail ! uđe ti pica u auto, ti ideš seksat, a ono moraš sic spustit sa kliještima - pa bolje da me nema od srama eeeeeeeee!!!

 

Izgleda da mi preostaje otić u Renault centar, i već mogu očekivati da ću 2 plastike težine 10 grama platit ono 100 kuna po komadu hebemu miša da mu....

 

Ali te ručice su fakat očajna kvalitetna izrade, ali fakat očajna. Toliko labave i toliko jeftina plastika da je djete od 2 godine može potrgat jačim pritiskom i okretom doslovno zaokrenes cijelu rucicu za 360 stupnjeva i onda dolazi do unutranjeg pucaja ležišta, odnosno plastike iznutra.

 

 

Evo slike tih ručica kako one izgledaju, ONE moraju sjesti u ovu rupu koju vidite na sjedalu jel

 

post-15927-0-90936500-1434666238_thumb.j

post-15927-0-56641900-1434666287_thumb.j

 

 

s tim da su meni pukle na vanjskoj strani sjedala, dakle kad ulazis u auto , one sa kojima suvozač preklapa sjedalo da bi netko sjeo iza na straznja sjedala. EEEE, a tu ima jedna caka. Ove koje vidite na slici su ispravne ručice koje nisu potrgano, a v vizualno izvana izgledaju jednako kao i ove sa vanjske strane sjedala koje su trenutno potrgane , samo sto ove sa slike se nalaze sa unutrasnje strane sjedala (tamo pokraj mjenjaca, s lijeve strane kuka suvozača) - a caka je u tome da ove s unutarnje strane imaju manje unutarnje kuke, odnosno debljinu plastike tako da ove sa slike ne pašu u vanjsku šipku jer plastika nije dovoljno debela i duboka.

 

Renault filozofija jbg ga: )

 

Ove slike sam dao kao usporedbu, ali ja trebam iskljucivo ručice za vanjski dio sjedala, dakle onaj dio cim udes u vozilo, a ne one ručice i ručne kočnice pokraj mjenjačas unutarsnje strane. Vizualno su iste, međutim, ovi naboji unutra nisu iste debljine i dubine :D

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Gle nemas puno opcija. Ili odi na otpad i trazi sa nekog razbijenog. Malo okreni par brojeva. Ili skini nutarnju rucicu i premjeri metalni dio na vanjskom dijelu pa odnesi tokaru da ti istokari nesto slicno samo sa drugim nutarnjim dimenzijama. Al iskreno ako mozes naruci u Renaulta. Ako imas te strgane jos bolje. Onda njih odnesi tokaru pa neka ti istokari. Samo sto ces i tu morat kupit tvrdu platiku koja nije jeftina. Neznam koliko ce ti se i to isplatit.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi slusajte sad ovo. Posto nigdje ne uspijevam pronaci te rucice danas sam nazvao sluzbeni Renault servis. Kaze mi lik, jedna ta rucica (dakle pricamo o plastici koja tezi 10 grama) vam kosta 235 kuna - buaaaahahahahaaaaaa ? Ja sam mu reko pa kaj ste se vi ludih srafincigera najeli... alo ljudi 235 kuna za komadic plastike?? To je ko da mi neko kaze da bocu od koka kole moram platiti 120 kuna.

Sokiran sam i ne znam kak cu doc do tih rucica. Zvao sam 20 autootpada i niko to nema. A ova cijena od 235 kuna je za jedan komad. Ja trebam 2 komada pa racunajte hahahahaha. Za 20 grama plastike mogu napraviti mali servis na autu sa uljem i svim filterima.

E sad su mi se fakat zamjerili.

Edited by MeganC2
Link to comment
Share on other sites

Cijena plasticnog poklopca visokotonca na tabli clia 3 jest oko 400,00kn. NIsu ti se oni zamjerili, oni dobivaju takve općenito visoke cijene gluposti i onda jos malo svojega i to je to. Uvjerio sam se x puta. Probaj zvati ovdje:

 

post-1099-0-96134700-1435050481.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja sam rekao, zavari si kuglu celicnu ili neku kocku na vrh te sipke koja izlazi iz sjedista, tako cu ja napraviti, nece izgledati nakaradno i nece vise nikad puknuti...vise ne vjerujem plastikama i starim autima, kad budem napravio cu slikati

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.