Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Krepao mi je desni (bi)ksenon. Lampa je par dana bila plavkasta bez puno intenziteta i sad uopće ne gori pa pretpostavljam da je žarulja otišla, ali kako su mi ovo prvi ksenoni, ne znam jel se to kupi neka žarulja k'o halogenke i dal to ja mogu zamijeniti ili kako ide procedura?

 

Ne zanima me jeftino kinesko smeće, ali ne bi ni dao u ovlaštenom brdo love ako ne moram. Na Cliu za halogenke uzimam Osramove Nightbreaker Ultra (bivši Plus)...

 

Zahvaljujem na informacijama unaprijed :)

Link to comment
Share on other sites

nije ballast 99% on ne krepava lako na tvornickim instalacijama sem ako ga se zalije vodom. 

ako ti je preslo na plavo znaci da si imao philipsove xenon zarulje original, da je osram bi bilo na ljubicasto prije krepavanja.

 

mijenjaj obje zarulje jer jednako stare, mjenjaju boju itd i gube na intenzitetu pa ce ti ubrzo i druga krepat. mijenjaj u paru

 

ako znas sam skinut far onda ti to nije tesko za napraviti. onda ces znati koju si tocno imao.

medicinske rukavice, alkoholne maramice za obrisat staklo od eventualne kontaminacije i jako jako jako paziti da se prstima ne pipa po staklu !!!

 

ja ti preporucan da uzmes osram ne philips za nove, bolje su (kvalitetnije) al da ces vidit razliku neces, i ocekuj da se zarulja razradjuje 40h tj nije odma pun intenzitet.

 

cro xenon na njuskalu je ok i s cijenama i ima originale

Link to comment
Share on other sites

na cliu moras skinut jer ima x verzija i ili je d1s ili d2s na laguni je D1S po osram katalogu

Link to comment
Share on other sites

Bas sam mislio pitat jel tko uzimao sa njuskala te i kakve su jer morat cu i ja ubrzo mjenjat desni poceo malko crvenit.

Link to comment
Share on other sites

cro xenon je Zrmi uzimao i jos dosta njih. xenone ima fakat original. mijenjaj u paru!

Link to comment
Share on other sites

Dali je netko imao iskustva sa forch xenon zaruljam?  wurth npr prodaje xenon zarulje i to je zapravo rebrendirani osram pa je tako vjerojatno i od forch.a necija zarulja sa njihovim logom gore... pitam iz razloga sta mi je bas prijatelj (koji je i vlasnik autoservisa) spomenuo da ih je stavio nekom u auto i da su (s njegovim popustom radi alata i potrosnog materijala) izuzetno povoljne...

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

nekako nevjerujem u te rebrendirane u ovom slucaju. al lako se provjeri ukoliko imas neke high res slike dal je osram. neke stvari koje su im "signature" su pitanje tehnologije pa ako nema njih nevjerujem ni da se samo radi o rebrandingu. 

 

a obje se mijenjaju iz par razlog.

stara ce brzo krepat

stara ce biti bjelja od nove

stara slabije svjetli

Link to comment
Share on other sites

Znači samo žarulje se isto mijenjaju, ne mijenja se ništa drugo?

 

Ima tko neku uputu ili link za izmjenu ili samo skidam i stavljam na mjesto kasnije?

 

Za skinut far ću se snaći. Ne može biti kompiciranije nego na Cliu.

Link to comment
Share on other sites

Jel treba odspojiti akumulator kad to mijenjam?

Link to comment
Share on other sites

Ako te zanimaju original Osram Xenon zarulje po dobroj cijeni, javi se. Imamo sve modele u ponudi, mozes ih preuzeti u Zagrebu ako zelis, dobijes odmah i racun, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skidao i branik i farove dolje. Jednom sam shebao zarulju i iskidao ruke i vise nikad. I da otpojim akumulator kad radim to. ;-)

Link to comment
Share on other sites

aku nemoras i jednostavno je. samo obavezno skini cijeli far.

kostur- daj cijene

Link to comment
Share on other sites

Danas malo čačkao pod haubom pa pogledao. Trenutno su nutra kinezi (D1S 35W, PRC), a sad se dvoumim da li staviti za 500kn Osram Xenarc obični ili za 700kn Osram Xenarc Night breaker unlimited.

 

Što se montaže tiče, suvozačku stranu mijenjam bez ikakvog skidanja jer kad maknem grlo spremnika tekućine za prane ima mjesta za avion. Za vozačku stranu moram vidjeti dal je lakše skidati branik i far ili kutiju od akumulatora...

 

Osram kolko vidim daje 4 godine garancije na svoje Xenarc lampe...

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Stavi Osram Xenarc Nightbreaker Unlimited ako imaš novaca. To je jedna od najsvjetlijih ksenon žarulja na tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Ne radi mi sad 200kn neku razliku ako vrijede toliko.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ih imao, ali tako kažu na svim testiranjima. Kod mene su obične Philips D2R 4300k. Kupljene su isto od croxenon-a i ja sam zadovoljan.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kod croxenona bi uzeo obične, ali traži 1000kn za NB, a za 700 ih se iz engleske dobije već...

Link to comment
Share on other sites

pazi jako jako na to, vec ova cijena kod croxenona je extra povoljna, za 7ookn bih rekao 99% sigurno da su fake. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih isto bio pažljiv kod te kupnje, te žarulje su jako skupe. Ja sam se isto tako zeznuo kod kupovinr na ejebu. Umjesto 4300 k dobio sam lažne žarulje od 6000K.

Link to comment
Share on other sites

da ne bi bilo kao kod usrmaatre, a puno ti je 1oookn uzmi kod croxenona original osram 4300K za 400kn (par) ak nije digo cijenu i ne komplikuj, napsram ovih kineskih ces se preporoditi (ak leca nije ostecena do sada radi njih)

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

digo je na 500kn par cijenu (za obične), a 1000kn su mu NB (ne daje nikakav popust na par)

 

Ja volim eBay zbog jamstva - prvo kad dođu ih nosim u Osram Hrvatska (koji je u kvartu do) da mi provjere po serijskim brojevima dal su original, pa lako dobijem povrat ako nisu. Za 300kn razlike mi se isplati s tim zafrkavati.

Link to comment
Share on other sites

slanje nazad ti je 100kn, znaci 200kn mozes ustedeti. 

ovaj je ranije imao samo original i ima jako dobar feedback po forumima - http://www.ebay.co.uk/itm/131079205499?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

serijski broj ne mora biti fake, moze biti original, a da ti na salteru znaju prepoznat razliku izmedju fake-a i originala nisam tolko siguran

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.