Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Kad ja prijavim da je fake nema tu povrata robe. eBay odmah na PayPal vrača lovu i prodavatelj ne dobije ništa, a u uredu nisu samo tajnice nego imaju i tehničari koji s Osramovim lampama rade svaki dan i znaju svoj posao, tako da ne sumnjam u to.

 

Ovaj tvoj je duplo skuplji, tj. oko 140 funti su mu dvije NB žarulje.

Link to comment
Share on other sites

97€ ukupno s slanjem 2 komada. 

Link to comment
Share on other sites

To je ta cijena. 730-ak kn (za Night breaker Unlimited)

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

znam, :) posto si zapeo za ebay, onda sam ti stavio ovo jer ga imam spremljeno odavno ako nekom zatreba, samo kazem ja osobno nemam tolko povjerenja da bu narucivao jer kao sto rekoh vec je onih 1000kn preniska cijena koju nudi cro-xenon a kamoli ovo od 700 kn :) 

Link to comment
Share on other sites

Potvrdjujem da su njegove original. Ja sam uzeo dvije ds1 te cetiri H7 NBU. I vjerujte da je razlika ogromna pogotovo nakon nekog vremena kad odrade neke sate.

Link to comment
Share on other sites

pogotovo naspram istrosenih starih zarulja :D

Link to comment
Share on other sites

u da... e da ces d1s original kupiti za 700kn fakat zaboravi... jer su one znatno skuplje cak i obicne.. ustedi sebi vreme i zivce i kupi odma original. 

Link to comment
Share on other sites

Gle, croxenon ih prodaje za 1000kn - a njegovo je kakti sve original prema vec dosta ljudi...

 

a moje ćemo vidjeti za koji tjedan :)

Ako ništa drugo, dobiti ću besplatne kopije :p

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Kod croxenona imas garanciju 1 g a ovo ebay sumnjam. Plus zahebancija. Al ti znas :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigle nove žarulje i prolaze sve "provjere originalnosti", a daju i 2g garancije oni i 4g osram na njih.

 

Ali, Murphyjev zakon - ne radi desni far ni sa novom žaruljom (probao i sa ovom kaj svjetli u lijevom).

 

 

Što je još moglo krepati na xenonu a da nije lampa? I kako to provjeriti?

 

Žarulje su D1S tip.

Link to comment
Share on other sites

zamjeni ballaste, ako ti i dalje radi na istoj strani ti je do instalacije ili do osiguraca ili do zarulje. ako se pak zamjeni koja strana radi je 100% do ballasta. u prvom slucaju zamjeni onda zarulje da budes siguran da nije do njih.

Link to comment
Share on other sites

Zarulje sam mijenjao strane i obje rade na lijevoj strani.

Jesu ti balasti u faru ili di je to?

Ima tko sifru za balast suvozacke strane, mozda uputu kak se to mijenja i tako...?

Link to comment
Share on other sites

Da ta aluminijska kutijica je ballast

Link to comment
Share on other sites

OK. Nasao upute. Ispod rupe za lampu je umetnuto ko hard disk i ima dva serafa a konektor se skida kad se izvuce.

Trazili za Renault 3200kn. Isti Valeov je 900-1200kn u dućanu i 600kn kod Cro-xenona :-)

I uz malo spretnosti i kutni serafciger ide bez skidanja fara.

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

i onda jel do njega ili nije ?

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno jest. Blago tebi jer nemoras far skidat. Kod sporta je tijesno i nema sanse da to napravim, pogotovo balaste. Bitno da si rijesio.

Link to comment
Share on other sites

jel provjeren osigurac? 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno najbolje ne oem, al nisu bolje od OEM. Krace traju (ne ko kineske al krace) al imaju jacinu kao NBU.

Dal se isplati na tebi je da odlucis, po meni ne jer dok platis carinu itd dodjes na onolko kolko tu platis NBU

Link to comment
Share on other sites

Bio je balast. Za promjenu istih treba mala gedora s križnim jer se ne može ravni odvijač staviti ako se ne skida far.

Balans 600kn cro-xenon (ima za 70€ ebay al nisam imao tjedan dana za čekanje paketa)

NBU lampe (par 750kn ebay)

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

i sad si miran 5 godina cca. i ako me zanima razlog krepavanja ballasta, to je jako jako jako rijetko i uglavnom je uzrokovano vodom

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ga kupio nije bilo poklopca na tom faru (što je prvo što sam kupio) tako da me ne bi čudilo da je u nekom trenutku bivšem vlasniku voda ušla, a balast je na dnu pa bi on i nastradao.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.