Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Gledam jel ova tema iz 2005? Dati 1000 cak i 500kn danas za xenon zarulje je ludost, narucivao sebi i hrpi frendova s ebaya za nekih 150(par) i svijetle odlicno i godinama.

Link to comment
Share on other sites

ma bravo :D samo ti i dalje kupuj te za 150kn, a mi budale ce mo za 500 - 1000 kn, i slobodno budi uvjeren kako one jednako dobro svjetle. i budi sretan ak ti radi njih ne izgori projektor iznutra jer imaju najobicnije staklo koje jedva filtrira UV, a on sjebe projektore... 

inace kineske su oko 40% slabije od kvalitetnih zamjenskih i tvornickih. a to sto su "bijele" ne znaci da i svjetle jako.

pretpostavljam i ballaste kupujes obicne s ebaya- koji imaju cca 27-28W snage jos pored toga sto zarulje slabije svjetle :D tvornicki su 35W snage ka zarulji a ne ulasne snage u ballast kako se definira na kinezima a efikasnost ballasta je oko 80%

Ziv bio ti meni :)

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

ma bravo :D samo ti i dalje kupuj te za 150kn, a mi budale ce mo za 500 - 1000 kn, i slobodno budi uvjeren kako one jednako dobro svjetle. i budi sretan ak ti radi njih ne izgori projektor iznutra jer imaju najobicnije staklo koje jedva filtrira UV, a on sjebe projektore... 

inace kineske su oko 40% slabije od kvalitetnih zamjenskih i tvornickih. a to sto su "bijele" ne znaci da i svjetle jako.

pretpostavljam i ballaste kupujes obicne s ebaya- koji imaju cca 27-28W snage jos pored toga sto zarulje slabije svjetle :D tvornicki su 35W snage ka zarulji a ne ulasne snage u ballast kako se definira na kinezima a efikasnost ballasta je oko 80%

Ziv bio ti meni :)

Al si ga ubio :amen:

Link to comment
Share on other sites

pa kad je aludirao da smo mi svi glupi jer kupujemo skupe zarulje. jer nitko od nas nije cuo za evilbay :) :) 

Link to comment
Share on other sites

Imam te đong đi ming žarulje od 150kn na Combu i ove od gotovo 1kkn na Cliu i razlika je nebo i zemlja.

Jbga...kad čovjek ne zna za bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolje svijetlila zarulja od 300e koju sam kupio u servisu za ibizu fr prije nekih 10god

Link to comment
Share on other sites

ljepo ak si s 19god imao auto s xenonima tvornickim i ti im kupovao zarulje :) 

 

al fakat, razlika izmedju originala i kopije je nebo i zemlja, doslovce. ima kvalitetnih zamjenskih al to je prica za sebe

Link to comment
Share on other sites

Mos mislit sto je on s 19 imao Fr-a i davao tolike pare za ksenon za koji ocito pojma nema o zamjenskim i original zaruljama. Al dobro je Rene rekao, kad neznas za bolje onda si glavni baja sa ovim sto imas. Sad smo mi svi budale i pojma nemamo, a on sve zna. Neka si njemu te od 150kn par, a mi cemo nastavit bit cobani.

Link to comment
Share on other sites

Ok povlacim se iz teme ionako sam dosao slagati da sam.imao ibizu lol

Link to comment
Share on other sites

Evo stani sambom na crtu pa ce mo usporediti zarulje. Ja imam original za 500kn tvoje su kineske. Obe 4300K :) cisto da ti pokazem kolkda je razlika da se sam uvjeris.

Imao sam i sam te od 150kn kopije jer kao sto se vec kaze dok nisam znao za bolje. A ako su ti iste te od 2000kn i ove si mozda dobio kopije.

Ok povlacim se iz teme ionako sam dosao slagati da sam.imao ibizu lol

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Moze javi se kad prolazis kroz gs da usporedimo, cije losije svijetle taj placa zderacinu

Link to comment
Share on other sites

post-1099-0-72919200-1436570645_thumb.jppost-1099-0-02899200-1436570647_thumb.jppost-1099-0-20123700-1436570648_thumb.jppost-1099-0-34812500-1436570649_thumb.jp

 

Cisto da malo vidis da kad se upale dugacka jako malo dobijem koliko dobro svijetli ksenon sa Osram NBU. Nije bas neka kamera, ali vidi se.

Link to comment
Share on other sites

Ček, pa tebi ta duga ko da tuku fokus (ovo jako bijalo) u cestu 20m ispred tebe a ne ravno...

 

S dugima bi trebalo dobiti bar 100-150m - a posebno kad se digne ista lampa na biksenonu (ili CRS nema biksenon pa je dugo halogenka?)

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja biksenon. On samo malo podigne lecu i upali halogenku. Oduvijek je tako. Malo je cudno, ali u voznji nije bas tako kao na slici. Nedobije se puno sa dugima uopce.

Link to comment
Share on other sites

ne dobijes jer halogenke ne mogu parirati xenonima, ali bi trebao dobiti ako nista rasip svjetlosti u dalj, ne da ti tuku na cestu halogene, ja imam bixenon s kojim se pale i halogenke pa ne svijetle nista osim sto rasipaju svjetlost okolo :D

 

 

jedina moja nocna snimka :buck:

Link to comment
Share on other sites

Ja imam bixenon i kad upalim duga jako puno dobijem... upravo radi tih halogenki koje se upale za duga svjetla... probao sam upalit samo te halogenke po noci i bez njih nebi bilo dovoljno...

Link to comment
Share on other sites

ajd budem nocas probao slikati razliku :) moram nac neku praznu cestu :D pa d a sparkiram i slikam

Link to comment
Share on other sites

_7113883_zpssr1quoyx.gif
 
_7113875%20Panorama_zps00jhoayz.jpg
 
_7113864%20Panorama_zpscsnl4rop.jpg
 
da napomenem, svjetla su mi malo nisko namjestena jer sam nosio neke stvari a nisam ih digao da na 80m ljeva strana udara u cestu
Link to comment
Share on other sites

Pa tak i meni djeluje sa biksenonima. Zrmiju je nešto u banani s tim dugima. Rekao sam odmah da mu fokus bacaju u pod...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je sve u redu. Prvo nisu isti farovi a drugo u stvarnosti nije kao na ovim slikama u mene. Probao dam jucer i nemogu uslikat ono sto se vidi ocima. Mozda mi jedino kratka bacaju malo dalje. Nema sta bit s dugima to su H7 obicne i tu nema sta bit u banani.

Svemirski brod jer ima biksenon ocito.

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.