Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

bixenon + halogena, 

halogena zarulja mi baca cak malo preblizu (vidi se na gif slici) al to cu korigirat na nacin da lecu spustim u odnosu na dugo, i onda ce kad leca bude kako treba dugo svjetlo biti malo vislje. to je mana i na tvornickim xenonima jer stvara "svjetlu tocku" koja se vidi i kod mene i kod zrmija i smanjuje vidljivost u daljinu te umara oci. 

inace dok sam na ravnom vozim na kratkima, nema potrebe za dugima, duga palim tek kad sam npr u gorskom pa kad ides na tole su ti svjetla prekratka, i tu palim duga svjetla. 

 

@Zrmi, nema teorije mobitelom slikati punu sirinu cak ni ja s kamerom nemogu punu sirinu uhvatiti. 

 

no fakat, imam najbolje bixenon lece proizvedeno do danas ugradjivane iskljucivo u infinity fx 35 i fx45, koje sam jako dugo trazio i skupo platio. al nikako nisam zazalio. 

Link to comment
Share on other sites

uzivo je mnogo lepse za videti, i usporediti. jos kad si u autu pa vidis i u samoj voznji :D 

 

ps: hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Fruttini je malo uletio ko padobranac, al dobro, izvukao se (Miloš je dao 2 odgojne iza uva za dobar dan)

Razlika između kvalitetne žarulje i smeća se vidi i golim okom, plus što je Miloš naveo loša žarulja će ti syebati leću (ili reflektor ako nedajbože nemaš leću). 

Ono što je malo s**nje je što OEM xenon žarulje (Philips, Osram) ima samo u D1S, D2S itd, dok u H1, H4, H7 nema pa si ogrnaičen na Kinu. 

 

E sad, i Kineza ima boljih i lošijih. Obično sve ovo šta možeš kupiti po Chipotekama, Metroima, Kauflandima itd je smeće. 

Ja sam nabavio CN light žarulje i te su dobre (nešto se čak pričalo da su oni proizvodili i original Philips ali ko će znat jel to istina)

Link to comment
Share on other sites

I još jedna stvar. Koliko su bitne žarulje, bitni su i balasti. Stari je imao balaste jedno 2-3 godine (koštali su poprilično, mislim 700 kn par). Veliki, masivni, teški. I jedan je prije mjesec dana crko. I sad za privremeno rješenje stavi balast koji sam ja nekad imao na Aveu (onaj najobičniji slim digitalni za 70 kn). Žarulja s tim balastom svijetli upola slabije i vrlo vjerojatno će sjebati žarulju vrlo brzo

Link to comment
Share on other sites

u H7 mozes ubaciti d2s pomocu adaptera :)

Cn light radi obre zamjenske, a jos bolje su od morimota zadnja generacija. 

 

da bilo je tih starih dobrih kopija koje su isto davale 35W ka zarulji kao i oem, no vecina su bili DC a to je isto pomalo stetno za zarulju i daje plavicastiju boju nego AC, niza snaga ballasta takodjer poplavljuje svjetlost

Link to comment
Share on other sites

jbg, kad mi je leća H1

ali s ovom svojom kombinacijom (Cn light žarulja + Hylux balast) sam zasad prezadovoljan. Baš sam neki dan stao uz Imprezu sa tvorničkim xenonima, nisam primijetio neku razliku, jedino njegova leća baca malo širi snop i mrvicu brže se žarulja upali "do kraja", ali u samom svjetlu nisam vidio razliku

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

Milod kako ces regulirati visinu leće u odnosu na halogeni reflektor? Zar se sve zajedno ne pomiče?

Meni morimoto tuče nisko i kada ga namjestim na pravu visinu onda halogena od dugog bije u nebo. Pokušavam naci nacin da dignem lecu bez otvaranja fara...

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako je kod tebe montirana leca, ak je samo s jednom centralnom vidom ili zalepljeno nema pomoci, kod mene je na 3 vide, te podmetanjem jedne ili dvije podloske dobivam da se dize ili spusta.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

frenh, pitaj Jensa, budući da ti je on ugrađivao, sigurno zna jel se može šta napraviti. 

iako, šta te smeta da halogena duga tuku u nebo? ona ionako nemaju neku preveliku funkciju kad imaš bixenon koji tuče ispravno

Link to comment
Share on other sites

frenh, pitaj Jensa, budući da ti je on ugrađivao, sigurno zna jel se može šta napraviti. 

iako, šta te smeta da halogena duga tuku u nebo? ona ionako nemaju neku preveliku funkciju kad imaš bixenon koji tuče ispravno

ne bis vjerovao kolko se vidi razlika. plus da malo topliju boju. 

Link to comment
Share on other sites

kasno sam se sjetio vec na selu al evo jedna s jeftinim nevaljanim zaruljama :blush:

 

2lwszs7.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne bis vjerovao kolko se vidi razlika. plus da malo topliju boju. 

da, na jednu je centralnu vidu, nažalost. Kad bi mogao staviti pod maticu na gornju stranu neku podlošku U oblika...

A duga halogena mi puno znače, bacaju udaljinu, dok xenon samo raširi snop

Link to comment
Share on other sites

Napravi kod tokara dvije podloške sa konusom sa samo jedne strane, štimaš kut leće kako ti paše....

Link to comment
Share on other sites

Koliki god napraviš, ali mora na obje bit jednaki konus....

Link to comment
Share on other sites

Nemoze s time jer opet mora skroz rastaviti farove da podlozi i od dole. Nije to bas neko sretno rjesenje, a ni na navoju na leci nema tolko "mesa" da primi podloske. Pretpostavljam da vi mislite na princip stelanja pakni na v-brake kocnicama?

Link to comment
Share on other sites

pa mislio sam odviti cetralnu maticu i staviti neku podlošku, nisam još gledao ima li mjesta. Moji su H1, ne čini mi se premalo navoja...

post-138-0-99923000-1437318921_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dosta navoja ode na podloske koje vec imas (velika i debela silikonska koja ide izmedju lece i reflektora. Po meni nacim je da uzmes duge vide, probusis kroz reflektore i uvidas u rupe onamo ma pradnjem dijelu reflektorskog dijela i time napnes necu na gore. To bi se cak moglo bez rastavljanja farova. Jedino usisivac uz burgiju dok busis reflektor. A navoj odabrat takav da se sam ureze u lecu u postojece rupe

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zasto vi raskopavate farove i lece i kemijate? Zbog cega? Zaista mi nije jasno i kolikoto odstupa od one ravnine gdje se provjerava snop na tehnickom. Meni nepada napamer rastavljat farove.

Link to comment
Share on other sites

Nije u tone problem vec u usklađenosti dugog i kratkog.

Milos ima rezervni desni far. Jos da nabavim lijevi, pa skinem sadasnje i u miru dnevnog boravka kemijam :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Debela silikonska nije stavljena, ta je za H4 far, stavljena je ona tanja

Link to comment
Share on other sites

Debela silikonska nije stavljena, ta je za H4 far, stavljena je ona tanja

Svejedno mislim da ti je onako kako sam rekao najlakse. Taman ti dodatno ucvrsti sve
Link to comment
Share on other sites

Dečki nemojte... obrisao sam, ak neko drugi vidi idete obojica na GO

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pitanje danas bio u servisu da mi zamijene xenon žarulje na laguni lll i kad su zamijenili super svijetli 30%jače ali večeras kad sam išao po noći katastrofa dugo nema neke razlike od kratkog a čini mi se kao da dosta nisko bacaju a ja ih još pitam dal treba što stelat kažu on će sam podesiti jel ima tko kakvog iskustva

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.