Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Jel se na Laguni mogu izvatit leće ovako kao na videu za Megane? Trebao bi očistit svoje, a ne da mi se to radit kroz rupu za žmigavac. :D

Link to comment
Share on other sites

kod xenon farova se uglavnom da rastaviti, nemora bas biti lako al je izvedivo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dečki vozdra svima...

 

samo jedno kratko pitanje, da li je JENS ( Branmir ) u biti cro xenon?

Link to comment
Share on other sites

grazia Milos! 

 

usput, rekli bi ljudi da te iskoristim :yeah: vidim da si znalac po tom pitanju...

jučer sam kupio lagunu 3, imam tvorničke ksenone ili biksenone, neznam :tulum:, jedna strana fina bijela a druga baca malo plavkasto, biće da je čovjek zamijenio samo jednu... vidim da bi bilo dobro promjeniti obje, a ovu bijelu bi bacio u rezervu... cro xsenon? šta kupim a da nije puno nofca? hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

vidi koji tip grla je i uzmi original osram, bolji su od philipsa.

par d2s ti je 400kn a par d1s ti je 500kn ako bas nemas srece pa imas d3s onda je 600kn :D kod navedene osobe. samo original i nista drugo. skupe su posledice koristenja kopija

Link to comment
Share on other sites

odlično, hvala ti puno, kakve sam sreće, biti će d3s i još da je nešto zapeklo da mogu strgati kod montaže :hey:

 

Link to comment
Share on other sites

odlično, hvala ti puno, kakve sam sreće, biti će d3s i još da je nešto zapeklo da mogu strgati kod montaže :hey:

 

Pogledaj u uputstvu za upotrebu, trebalo bi tamo da je navedeno koji xenoni idu u tvoj auto.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav svima! Nedavno sam kupio Lagunu 3, imam bixenon farove koji na žalost jako slabo svjetle! Kad ih upalim, sve se dobro iznivelira, ali mislim da žarulje nisu original! Kad upalim dugo svjetlo, mala je razlika u odnosu na kratko, ako je sumrak, kao da mi svjetla nisu niti upaljena, tek kad je baš mrak vidim da imam svjetla na autu! Brat ima mazdu i 3 puta bolja svjetla, tako da vjerujem da su žarulje u pitanju! Gledao sam, žarulje su OSRAM D1S 35W, 66144, 06J DOT! Pa, molim vas za bilo koji savjet i preporuku! Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Moguce da su oslabile prosto. Tu su ti 500kn 2 komada i stvarno su original.

https://www.njuskalo.hr/farovi-svjetla/orginal-philips-osram-xenon-zarulje-d1s-d1r-d2s-d2r-d3s-d4s-d5s-d8s-oglas-22280734

Ali provjeri da ti nisu mutni projektori tj da staklo ne izgleda mlecno tj prasnjavo.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam D2S Osram OEM kod CroXenona neki dan. Zajebavala me jedna zarulja koju smo zamjenili sa kontra stranom da bi bili sigurni da nije balast ili nesto trece.

Koliko su vam po iskustvu trajne xenonice od CroXenona ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo kod njega isto d2s i nema nikakvih problema. Kaze da izdrze po 10ak godina cak i vise ovisno koliko se cesto koristi.

Link to comment
Share on other sites

na lagunu sam stavio njegove (croxenonove) žarulje. Kod mene su bile 2 godine i onda je auto otišao. Još iste gore sad treću godinu. 

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Kutijice su neke “home made” bijele na koje je napisao serijske brojeve. Odakle nabavlja to u rinfuzi ne kužim. Netko mi je rekao da su to jako dobre kopije jer mi nije jasno zašto ne proda žarulju u originalnoj ambalaži..

Link to comment
Share on other sites

Ako neko moze nek nadje i jednu tacku po kojoj te nisu original. (Voleo bih i ja nesto nauciti jer po svemu sta sam kontrolisao su oem)

To sto nije retail packaging je drugi par rukava..

Ps tokic, ciak itd prodaju vecinom kopije i to jasno vidljivo vec na losoj kopiji original kutije.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam D2S Osram OEM kod CroXenona neki dan. Zajebavala me jedna zarulja koju smo zamjenili sa kontra stranom da bi bili sigurni da nije balast ili nesto trece.

 

Koliko su vam po iskustvu trajne xenonice od CroXenona ?

Dosta, meni preko dvije godine ako ne i duže (nisam zapisao kad sam ih kupio). Inače, najskuplji dio u ksenon žarulji jesu soli koje se nalaze unutar balona koji je punjen ksenonom. Eto, to je najbolji način da se prepozna original žarulja, ako se u balonu žuti, ili crveni onda je original.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ni boja soli nije mjerilo jer prisutnost neke izrazito blijedo žute soli unutar balona (gotovo bijele) znači da je žarulja originalna. To se ne odnosi na Philips Ultinon koji u balonu mora sadžavati jarko crveno smeđu sol i to je karakterizira kao takvu.

Link to comment
Share on other sites

Ps tokic, ciak itd prodaju vecinom kopije i to jasno vidljivo vec na losoj kopiji original kutije.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

A gle sad ovo kako ti je upala sjekira u med. Nikad u zivotu nisi lakse novce zaradio.

Kupi u Tokicu i Ciaku jednu ili par tih fake zarulja, i obavezno mi sacuvaj racun.

Ja ti dam u kesu novaca x10 koji je iznos tih fake zarulja. Jedino sto trebam od tebe je uzorak fake zarulje i racun za tu robu od njih. Dakle za par minuta imas par tisuca kuna. :)

Kolko se samo diskova treba potokariti za tu lovu, po 20-50 kn. XD

I nemoj mi sad izvlakuse molim te da i ja sam mogu to kupiti tamo. Ja nisam rekao da mogu. Ti si pa stani iza rijeci svojih.

Uostalom kao da si na lotu dobio. Evo ja ti ponavljam i javno obecajem iznos od x10 od iznosa racuna.

Nemas razloga odbiti.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok pazi sta si rekao (y)

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kutijice su neke “home made” bijele na koje je napisao serijske brojeve. Odakle nabavlja to u rinfuzi ne kužim. Netko mi je rekao da su to jako dobre kopije jer mi nije jasno zašto ne proda žarulju u originalnoj ambalaži..

Ja sam dobio original kutije, nekoliko ljudi koje znam da su kupovali od njega su dobili u original kutijama. Osim toga na kutiji postoji kod koji je otisnut i na grlu zarulje, odes na osramovu web stranicu i upises ga tamo. Ako je valjan, znaci da je i zarulja original. Jednom kad se kod iskoristi vise se ne moze koristiti. Nesto kao CD key kod programa, igrica, windowsa itd.

26551146_1592907004134645_1410508086_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.