Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Hvala vam svima.Auto sam kupio prije 6 mj i ne znam kad su mijenjane zarulje,tako da bi bilo dobro krenuti sa novim zaruljama pa onda dalje sa reparacijom.Ugl sve radi motoric se vrti samo jednostavno preslaba su,intezitet je preslab.Da li ko od navedenih majstora radi u Dalmaciji? Auto mi treba svaki dan jer putujem 70 km svaki dan pa da nekako sto prije rijesim

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, frenchkey said:

aj nam slikaj taj far. Radi li se o original xenonima ili aftermarketu?

Radi se o orginalnim farovima laguna coupe bixenon prilagodljivim svjetlima.

Evo da izletim ispred zgrade i slikam

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, frenchkey said:

ok, ne treba. Ako svjetla idu u plavo ili ljubičasto, žarulje su pri kraju

 

20190922_213233.jpg

20190922_213227.jpg

6 minutes ago, frenchkey said:

ok, ne treba. Ako svjetla idu u plavo ili ljubičasto, žarulje su pri kraju

 

20190922_214015.jpg

20190922_214008.jpg

6 minutes ago, frenchkey said:

ok, ne treba. Ako svjetla idu u plavo ili ljubičasto, žarulje su pri kraju

 

20190922_213510.jpg

20190922_213458.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, direstraits said:

Leće prljave, reflektori u qrcu. 

Po čemu to vidiš? Zvao sam prijašnjeg vlasnika automobila i on mi veli da je stavio nekakve zamjenske žarulje(jeftinjare) pa sam mislio probati kupiti orginal.

Edited by Hrvoje25
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naručio sam dvije žarulje od firme Xenon Svjetla LED Rasvjeta koja se nalazi u Sesvetama.Da li je itko imao iskustva sa njima?

Link to comment
Share on other sites

Vidi se s vanjske strane da su leće iznutra začadile. A ako ima čađi iznutra, nešto je izgorilo, a to je obično reflektor. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Hrvoje25 said:

Pozdrav svima.

 

Trebao bi pomoc oko bixenona.Duga svijetla  imaju slabu vidljivost te bi volio rijesiti problem.O cemu se tocno radi ako tko zna?Da li u Dalmaciji ima pouzdani majstor koji bi utvrdio tocno kvar i naravno popravio?

pozdrav kolega... i dobrodošao u klub...

nažalost, najvjerojatnije su ti gecrk sjenila i nije baš da ima pomoći tome... barem koliko sam ja uspio istražiti...

daj bože da uspiješ naći riješenje pa te molim da i napišeš ovdje, jer nas dosta ima isti problem...

 

kad stigneš pročitaj cijelu temu...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, twingokile said:

pozdrav kolega... i dobrodošao u klub...

nažalost, najvjerojatnije su ti gecrk sjenila i nije baš da ima pomoći tome... barem koliko sam ja uspio istražiti...

daj bože da uspiješ naći riješenje pa te molim da i napišeš ovdje, jer nas dosta ima isti problem...

 

kad stigneš pročitaj cijelu temu...

Sve sam pročitao,međutim toliko toga može biti da ne mogu biti siguran u ništa.Pričekat ću nove žarulje pa probati sa tim pa onda dalje korak po korak.Javim sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, twingokile said:

tak sam i ja krenuo, došao do sjenila i odustao :lolc::serv:

Ako ne bude ovo pomoglo idem riješiti leće.Našao sam u Zagrebu po preporuci prijatelja mehaničara,gospodina Filipa koji će mi odraditi zamjene orginalnih leća oba svjetla za 1600 kn.

Edited by Hrvoje25
Link to comment
Share on other sites

Zamijenjeni xenoni sa orginalnim osram xenarc 4300k žaruljama te cu jos samo na tehnickom namjestit snopove svijetla.

Žarulje su kupljene preko Xenon svjetla u Sesvetama za 500 kn par.

 

Evo pogledajte po slikama pa ocijenite ima li razlike.

20190925_211736.jpg

20190925_211729.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bolje je, ali još uvijek nije kao novo. Meni na tehničkom kažu da farovi daju 30% manje nego bi trebali (s tim da je to još uvijek puno bolje od ne-ksenona pa nema problema s prolaskom). Sad su druge original Osramove unutra, ali je bivši vlasnik imao kineze i vidi se da ima zamućenja

Link to comment
Share on other sites

Just now, morrak said:

Bolje je, ali još uvijek nije kao novo. Meni na tehničkom kažu da farovi daju 30% manje nego bi trebali (s tim da je to još uvijek puno bolje od ne-ksenona pa nema problema s prolaskom). Sad su druge original Osramove unutra, ali je bivši vlasnik imao kineze i vidi se da ima zamućenja

Vidit ćemo još poslije štelanja na tehničkom tako da snopovi bacaju kako treba.

Link to comment
Share on other sites

tako je i meni bilo poslije zamjene žarulja i poliranja farova...

uglavnom malo je bolje, i odmah si sretniji...no ovo što je morrak rekao stoji... malo je bolje i odmah si sretniji, odustaneš od bilo kakvih daljnjih sređivanja, prst u uho i dobro je... naravno, kratko vrijeme a onda opet krene na staro...ostari žarulja, zamuti se far i imaš opet drek...

ono što si moram priznati je da prvi puta imam bi ksenon na autu, a nikad nisam lošije vidio cestu... 

evo ovo je iskreno :serv:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ću to isto morat sređivat. Možda bi me veselilo da nađem cijele farove kojima su ubijeni reflektori pa bi na njima zamijenio leću i sve. Moji farovi su izvana izubijani kamencicima i vec su fino matirali na vrhu. I da zamijenim unutrasnjost, opet imam ubijenu plastiku.

Link to comment
Share on other sites

Taj  gornji dio, nakon poliranja na ravno, možeš prefarbati prozirnim lakom pa će se manje grebati opet

Link to comment
Share on other sites

Neko vrijeme sam imao ideju da uzmem farove s Ph2 i da imam LED DRL, al ne da mi se bakćat s tim. Rađe ću metnut nove kvalitetnije leće ako se ova plastika da spasiti. Javit ću se Jensu, s njim sam imao dobro iskustvo.

IMG_7955.thumb.jpeg.200ec40bc6e91358cf8a757a111ec17a.jpegIMG_7956.thumb.jpeg.ff5eaa1a94d29137298451664a97779a.jpegIMG_7963.thumb.jpeg.9f3a1d4b295413f80bf5086665d5afd5.jpegIMG_7957.thumb.jpeg.a7f79d7acfbc747854bba09967681217.jpegIMG_7958.thumb.jpeg.9935d368dd7070e276e47a5e72cd37dd.jpegIMG_7959.thumb.jpeg.df45d7320a4107034041bb401e9386b3.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma tvoji su mila majka. Ja imam one iz ph1 koji gore imaju kolad koji je kao u plohi s haubom. To je toliko izgrebano (od kamenčića, buba i ko zna čega sve s ceste i iz zraka) da je neprozirno

 

Baš me zanima kako će ti ispasti čišćenje i koliko će koštati. Uvijek se pitam dal bi se tu leću dalo nekim štapićem za uši ili nečim sličnim obrisati iznutra (kad se skine žarulja), a ne na reparacije davat ne sitnu lovu

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

lako za prljavu leću, ali ako je izgorio reflektor leće i to žuto po njoj budu komadići otpadnutog kroma, nikla, whatever, onda nikakvi štapići za uši ne pomažu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svi s Lagunama III trk kod Jensa. Ovako brutalno nije osvjetljavo ni nov. Bedak sam što ga odmah 2016. nisam odvezao. Razlika je doslovno dan i noć. Metnute su Koito leće (ja sam inzistirao da se ne stavlja original nego nešto bolje), žarulje su ostale iste jer su rekli da ih nema smisla sad mijenjati i trošiti novce. Na autoputu mi sad s kratkim svjetlima svjetli jače i bolje nego što je prije svjetlio s dugim. Rez je kao žiletom odrezan, uz minimalno kromatske aberacije. Svjetli apsolutno brutalno.

Uživo nisu tako žute i plastika je ispolirana, ne vide se ogrebotine.

IMG_8127.thumb.jpeg.78e93090eda0733d3fee6485c863be2a.jpeg IMG_8129.thumb.jpeg.9960dcb2366ba2bbdcd8887495a72a29.jpeg IMG_8133.thumb.jpeg.1d5a2083011d82598f862fffa57b0e4c.jpeg IMG_8135.thumb.jpeg.4923ac016a07e849da73d7f8b5a84864.jpeg IMG_8138.thumb.jpeg.93d282b321b8063b82b8de69fe7b7d54.jpeg

 

A ovako je bilo prije, barem nešto u najsličnijim uvjetima prije dvije godine i slikano dvaput bliže zidu. Vidi se da tinjaju, smijurija...

IMG_3021.thumb.jpeg.cbe2d9929e96d9bbda2839c358753c39.jpeg

Edited by IcyTexx
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.