Jump to content

Parking senzori


lebowski

Recommended Posts

Pozdrav,

 

otkako su zaredali sunčani dani, parkirni senzori mi otkazuju poslušnost. Ujutro rade savršeno, a negdje u rano popodne, dakle oko 15 sati, otkažu i prednji i izadnji a na ekranu poruka "check parking sensor". Jedino logično mi je da otkazuju zbog vrućine, iako to uopće ne mora biti točno.

 

Zanima me gdje je smješten taj "unit", jesu li dva s obzirom da postoje i prednji i zadnji? Ima li kakav poseban osigurač za parking senzore? U kabini ga nisam našao, možda je pored motora?

 

Je li još netko imao ovakav problem?

Link to comment
Share on other sites

Prvi put čujem da im temp smeta? Na mojoj L2 ph2 (bivšoj) znalo bi mi auto bit na suncu cili dan dok radin i kad bi krenija doma sve bi radilo OK. Niti jednom problema s senzorima. Jesi provjerio osigurač?

Link to comment
Share on other sites

Jedan od prednjih ne vibrira na dodir,bit će da je.u njemu problem.Svejedno ujutro ne javlja grešku,a popodne javlja.Kad javlja grešku,ne radi nijedan.Ne vibrira.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni jedino prednji znaju biti preosjetljivi kada pada kisa.

Jesu bili mozda udareni? Moze biti da ti negdje gube kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Pitao prije pa nisam dobio konkretan odgovor pa cu opet-koji bi trebao bit otpor parking senzora? Meni na meg 2 baci gresku kad stavim u rikverc,dakle kratak bip za paljenje i jedan dugi bip za gresku,meho rekao da je otisao skroz desni senzor,a nisam pitao kako je mjerio,vjerujem otpor senzora

Dal ima neka solucija da zbrikam taj jedan pa da rade samo ostala 3 i da to sve lijepo radi,kolko tolko

Link to comment
Share on other sites

Senzor dok radi možeš čuti. Kontakt, rikverc i uho na svaki senzor. Koji ne radi nema zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Meni jedino prednji znaju biti preosjetljivi kada pada kisa.

Jesu bili mozda udareni? Moze biti da ti negdje gube kontakt.

 

Osjetljivi su kad je kiša, potvrđujem.

 

No, ovaj što ne radi ima udubljenje, vjerojatno je riknuo od udarca. Nije stvar u kontaktu, majstor ga je ištekao i stavio na mjesto drugoga, tako je provjerio.

 

Ja možda imam problema sa sluhom ili koncentracijom pa ne čujem ni one senzore koji rade, ali ako lagano prislonite prst na senzor, kao na, da izvinete, klitoris, onda se osjeti vibracija, pulsiranje, ferceranje. Baš kao na, da izvinete, klitorisu. :spin:

 

Senzor sam novi naručio preko njemačkog ebaya, 250 kn s dostavom.

 

U ovlaštenom servisu tražilo me 1.400 kuna za komad. Tisuću i četiri stotine kuna. Za jedan komad.

Edited by lebowski
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.