Jump to content

ESP/ASR system fault


Smuchac

Recommended Posts

Poz. Jučer sam nakon desetak dana vozio auto jer sam uglavnom na skuteru. Upalio sam auto i izašla ova greška. Ugasio i upalio opet i nestala je. Otišao u obližnje selo i parkirao. Bio sam tamo dokasno i na odlasku opet isto samo se sad ne gasi greška i lampice. Auto radi i ponaša se normalno. Namjeravam senzore na točkovima pogledat sutra ali svejedno,ako tko ima iskustvo ili savjet, tu sam. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Najvjerojatnije glava asb-a zeza. I kod mene bilo tako no mjesec dana vec nema greski. A tad se 4 put pojavila u kratkom roku

Link to comment
Share on other sites

Radi normalno abs al sve se to odredjuje prek abs "glave"

Link to comment
Share on other sites

A glavom zovete šta? Centralu?

Link to comment
Share on other sites

Ventile elektroniku i cijeli sklop samog absa. Sve je u jednom sklopu

Link to comment
Share on other sites

Danas sam uzeo od frenda dijagnostiku. Stražnji desni senzor brzine. Sutra idem pod auto vidjet šta je.

 

post-7112-0-57952900-1436566427_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Posudio dizalicu i demontirao kotač. Iščupao senzor,očistio,malo posprejao i vratio nazad te pobrisao grešku dijagnostikom. Opet isto. Reko, tko zna šta je dijagnostici "desno" pa reko,idem i drugu stranu odradit. Isto skinem,isto počistim i posprejam,pobrišem grešku i opet đon. Odustadoh i reko naručit ću novi i basta. Onda mi padne napamet sinoć da kablovi prolaze ispod zadnjih siceva. Nađem,promrdam i to je to. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.