Jump to content

KLIMA pitanja i problemi


zule

Recommended Posts

ovak s obzirom da do sada nisam imao klimu imam pitanje.Dali inace klima kad se ugasi i ostavi da radi ventilator inace ima taj cudan miris ili smrad ili trebam mesto poduzeti?

Link to comment
Share on other sites

ostavi puhanje iznutra ili kad ugasiš auto zuji nešto ispod poklopca motora? za smrad bi najbolje bilo obaviti dezinfekciju ozonom i nakon toga promjeniti filter klime. to bi riješilo problem. a ako zuju kad se ugasi auto a ne puše unutra to je nekakvo hlađenje sigurnosno oko motora ali to se ne bi trebalo često događati.

Link to comment
Share on other sites

ma ne zuji nista nego samo ima neki cudan miris nakon sto ju ugasim a ventilator u kabini radi

Link to comment
Share on other sites

Miris je od gljivica i plijesni. Ocisti sustav sa sprejom za to i promjeni peludni filter.

Kasnije kod korištenja, prije nego dođeš do odredišta 2-3min, ugasi kompresor i ostavi ventilator da ispuše vlagu. Ako nema vlage nema ni živina unutra. Tako ćeš izbjeći neugodne mirise i imat ceš zdraviji zrak u autu.

Link to comment
Share on other sites

da mata to sam i mislio da je tako,peludni je mjenjan na velikom servisu al vjerojatno nije ocisceno sprejom dok tako smrdi,a klimu gasim da i onda kad ostavim da radi nakon minutu pocne smrditi iz ventilacije,a kak se zove sprej i kak se to radi

Link to comment
Share on other sites

Imaš od raznih proizvođača. Bitno da ima dugačku cjevčicu cca 50cm i na kraju diznu koja fino raspršuje. Svaka bolja trgovina auto dijelova ima. Možeš i sam kupiti plivasept ali je teško raspršiti po svim cijevima, kučištu filtera i isparivača. Pustiš da djeluje 5min i nakon toga otvori vrata i upali ventilator na max da sve izbaci. Mozeš ponoviti postupak i to bi bilo to.

Ako imaš mogucnost kroz cjevčicu kondezata uguraš ovu i našpricas i sa druge strane isparivač.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Imaš od raznih proizvođača. Bitno da ima dugačku cjevčicu cca 50cm i na kraju diznu koja fino raspršuje. Svaka bolja trgovina auto dijelova ima. Možeš i sam kupiti plivasept ali je teško raspršiti po svim cijevima, kučištu filtera i isparivača. Pustiš da djeluje 5min i nakon toga otvori vrata i upali ventilator na max da sve izbaci. Mozeš ponoviti postupak i to bi bilo to.

Ako imaš mogucnost kroz cjevčicu kondezata uguraš ovu i našpricas i sa druge strane isparivač.

ok hvala mata sutra cu ja to dok moj meho mjenja gornji nosač motora

Link to comment
Share on other sites

Još ako ima stupnu dizalicu pa da kroz odvod kondezata našpricaš po isparivaču.

Link to comment
Share on other sites

Još ako ima stupnu dizalicu pa da kroz odvod kondezata našpricaš po isparivaču.

ima stupnu a di je taj odvod

Link to comment
Share on other sites

Da li vrijede oni klima sprejevi što ste ostave u autu sa upaljenom klimom i unutarnjim cirkuliranjem zraka? Mislim baš na onaj klima sprej iz Lidla..

Link to comment
Share on other sites

Po meni najlosija opcija. Prva i najbolja je ciscenje ozonom, a druga sa pjenom u ventilaciju. Naravno obavezno ciscenje isparivaca klime i izmjena filtera klime. Preporucam s aktivnim ugljenom jer je razlika i vise nego osjetna i dugotrajnija ;-)

Link to comment
Share on other sites

Negdje oko sredine auta po širini kod suvozača.

bome odozdo sve zatvoreno nema nista,nismo stigli napraviti to pa cu morati sam,uglavnom kaze on da pospricam odozgora kad maknem filter kabine po kileru i onda vratim filter i kresnem klimu
Link to comment
Share on other sites

Mozes i tako ali ne pali klimu. Pošpricaj i ostavi 5 min. Nakon toga samo ventilator na max da ispuhne beštije. Stavi novi filter i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Mozes i tako ali ne pali klimu. Pošpricaj i ostavi 5 min. Nakon toga samo ventilator na max da ispuhne beštije. Stavi novi filter i to je to.

a sta je s onim guranjem cijevcice u ventilacijske otvore,pise na bocici da pola ispustim dolje a drugu polovicu u otvore
Link to comment
Share on other sites

Tak je. S tim da uguraj u svaki otvor cjevcicu dokle ide i onda aktiviraj i istodobno vuci van da se rasprši po cijeloj dužini cijevi. I tako za svaki otvor i onaj koji puše na vjetrobran i centralni, bočni i na noge.

Link to comment
Share on other sites

bome odozdo sve zatvoreno nema nista,nismo stigli napraviti to pa cu morati sam,uglavnom kaze on da pospricam odozgora kad maknem filter kabine po kileru i onda vratim filter i kresnem klimu

 

Treba pomaknuti toplinsku zaštitu koja je poviše cijevi auspuha da bi se vidio kraj cijevi odvoda kondenzata. Očisti i nju možda je malo zaštopana pa ostane u njoj ležati voda kondenzata i kote se razne egzotične životinje.

 

post-14075-0-56435600-1436860403_thumb.j 

Link to comment
Share on other sites

heh danas sam spricao u ventilacijske otvore i onda mi se to govno fino cijedilo po nogama i na vozacevom i suvozacevom njestu,na vozacevom i po osiguracima!!! isparivac i cijev kondenzata to cu uskoro danas sam krepo od vrucine

Link to comment
Share on other sites

To zna tako cutit kad nagruvas previse spreja. Inace meni je znalo po komandama tempomata i esp tipki izbijat.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.