Jump to content

Laguna Grandtour - kukice sjenila na stražnjim vratima


KillerLoop

Recommended Posts

Pozdrav,

 

nabavih Lagunu Grandtour 2008. i sada mi nedostaje jedna kukica za ono sjenilo što se izvlači iz stražnjih vrata. Baotić mi hoće prodati kompletnu plastiku okvira vrata s tim kukicama za 900 kuna...

 

Mogu li se one igdje nabaviti ili ako netko ima koju viška...

 

Thx!

Link to comment
Share on other sites

Frendu na Scenicu isto falilo pa sam napravio od plastike 1mm, zagrio upaljačem i savio u slovo "S" spustio malo prozor, zakačio i zatvorio prozor. Na dijelu gdje plastika dodiruje staklo stavio obostrano ljepljive trake da kuka ne nestane kad otvori prozor. Ne izgleda uopce loše.

Link to comment
Share on other sites

Budem probao nešto iskemijati... Thx na idejama!

 

Zna li itko kako da na engleskom i njemačkom to tražim?

 

Na engl. sam probao sa "sunshade hooks" i "blind clips" i kombinacije istih, ali većinom dobijem one kopče za prednje sjenilo.

Edited by KillerLoop
Link to comment
Share on other sites

Možeš li lupiti neku skicu ili nešto, provucem ti to kroz 3d printer i isprintam ti. Ako je samo kukica problem onda nema problema jer mi je radna ploha 19x19x19 cm

Edited by iglocsfi
Link to comment
Share on other sites

Možeš li lupiti neku skicu ili nešto, provucem ti to kroz 3d printer i isprintam ti. Ako je samo kukica problem onda nema problema jer mi je radna ploha 19x19x19 cm

 

Nisi ti ni lud :)

 

Imam jebenog tridejaša na poslu pa ću vidjeti s njim jel mi može izmodelirati. Mogu teoretski i ja, ali on će to brže :D

 

Ajd javim ti se još pa platim pivu! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Možeš li lupiti neku skicu ili nešto, provucem ti to kroz 3d printer i isprintam ti. Ako je samo kukica problem onda nema problema jer mi je radna ploha 19x19x19 cm

Mogao bi ti printati i one valjčiće za granicnike vrata. Samo da je plastika kvalitetna
Link to comment
Share on other sites

3D printer? Bog te vlagoslovuo, uvijej neke gluposti i komadici plastike mu pucaju

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

nabavih Lagunu Grandtour 2008. i sada mi nedostaje jedna kukica za ono sjenilo što se izvlači iz stražnjih vrata. Baotić mi hoće prodati kompletnu plastiku okvira vrata s tim kukicama za 900 kuna...

Mogu li se one igdje nabaviti ili ako netko ima koju viška...

Thx!

Ja sam tu kukicu (doduse za Lagunu 2) u Renaultu u Os platio 85kn ove godine. Tako da mi nije jasno ovo s 900kn?! Mozda se nisi razumio s ovima u servisu.

Stavi sliku, pa da vidim jel to to sto sam i ja mijanjao.

Link to comment
Share on other sites

Na toj kukici bi trebao biti i orginalni kataloski broj. Pogledas broj na onoj koju imas i odes po tome naruciti. Meni je cak i 85kn bilo puno za takvu sitnicu/glupost.

Link to comment
Share on other sites

Na toj kukici bi trebao biti i orginalni kataloski broj. Pogledas broj na onoj koju imas i odes po tome naruciti. Meni je cak i 85kn bilo puno za takvu sitnicu/glupost.

 

Budem skinuo drugu pa vidio. Sliknem kasnije pa stavim.

 

Anyway, jel postoji neka web stranica ili neki software gdje bih ja mogao pogledati taj dio isto onako kako gleda striček u servisu? Da mi pokaže kataloški broj itd...

Link to comment
Share on other sites

Thx!

 

Ovo pod 3 ili 4 bi bio taj dio što su mi u servisu rekli:

 

http://renault.epcdata.ru/laguna3/18388/interior_and_electric/obivka_dverey/obivka_dverey/01014941

 

Samo mi je čudno što i tu i u servisu prikazuje limuzinsku verziju, a moja je karavan. Ne znam jel to ima veze?

Link to comment
Share on other sites

Nema veze, program ne prikazuje uvijek dijelove u stvarnoj velicini i obliku, tako i karoseriju (3/5 vrata, sedan, karavan, itd.). Razlikuju se kod vozila sa zracnim jastukom/zavjesom i bez, vidi da li je kod tebe sa ili bez zracne zavjese.

Link to comment
Share on other sites

Meni treba nacrt na papiru i slikan mobitelom to mi je dosta. Ja cu ga nacrtati u PRG samo mi izvuci sve dimenzije pa ćemo probati ...

Link to comment
Share on other sites

Tko je trazio ove plasticne valjcice za puckanje u vratima ? daj na private adresu  sibni pa da pokusas ugraditi da vidimo hoce li to izdrzati i isplati li se to uopce printati (da li je plastika dosta cvrsta za takvo nesto)...

 

Prvi valjcici su isprintani ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tu kukicu (doduse za Lagunu 2) u Renaultu u Os platio 85kn ove godine. Tako da mi nije jasno ovo s 900kn?! Mozda se nisi razumio s ovima u servisu.

Stavi sliku, pa da vidim jel to to sto sam i ja mijanjao.

na l3 kukice idu samo u kompletu s unutarnjim okvirem prozora, zato je takva cijena

Link to comment
Share on other sites

Ne idu mogu se vaditi i nemas ih što vidit ako mislimo na iste kukice u mene ja probo i skinu o bez problema samo kukicu

Link to comment
Share on other sites

Da, to su te kukice, ali ih nema u prodaji zasebno... Gamad...

 

Kako si ju skinuo? Samo iščupao?

Edited by KillerLoop
Link to comment
Share on other sites

Meni treba nacrt na papiru i slikan mobitelom to mi je dosta. Ja cu ga nacrtati u PRG samo mi izvuci sve dimenzije pa ćemo probati ...

Ja izmodelirao :)

Nije high poly, ali budem ja to finim šmirglom doradio.

Daj mi reci u kojem formatu hoćeš model?

kukica.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.