Jump to content

Antifriz i ulje


hedonist

Recommended Posts

Evo zanima me koji antifriz staviti u Megana 1.6 16V i koje ulje u motor?  Ulje sam mislio uzet Shell Helix ultra 5w40, a antifriz su mi preporučili neki crveni nemam pojma kako se zove pa me zanima da li postoje neke preporuke proizvođača za jedno i drugo? Auto je 2005 godište, ima 127000 km ja sam drugi vlasnik i nemam pojma što je prijašnji vlasnik stavljao.

Edited by hedonist
Link to comment
Share on other sites

Renault ima svoje službeno ulje ELF ( imaš ga kod Tokića, Kreše 5l /150 kn). Inače ako misliš kupovati "bolje" ulje uzmi 5w40 koje je sintetičko ulje (mjenjaš od 15 000 do 20 000 km) ili nešto lošije i dosta jeftinije 10w40 (polusintetika) koje mjenjaš na 10 000 km do 12 000 km.

Ostala ulja ne znam po kvaliteti jedino sam načuo da je Castrol dobro ulje za starija vozila jer je gušće i manje ga troše (dizelaši).

Antifriz kupujem za miješanje do -40 (koncetrat), ali ga nikad ne razrjeđivam :  Ja: "Molio bih koncetrat antifriz do -40" Prodavač: "Evo cijena je 40 kn (karikiram)" Ja: " A jel imate možda neki skuplji (kvalitetniji)". Prodavač : "U ponudi imamo ....... "  

Opisao sam ti kako kupujem, nadam se da će ti biti od pomoći. 

Link to comment
Share on other sites

Bas mijenjao ulje na svom,isri motor...prosle godine mobilovo neko 5-40...u 16000km ni kapi potrosio,pred koji tjedan mijenjao i stavio elf 5-40 900nf il kako vec oznak ide,uglavnom 200kn 5L kod tokica,pa cemo vidjet kak se s njim ponasa...inace imam na satu 146000km sada

Link to comment
Share on other sites

U taj auto po knjizici ide i 10w40 i 5w40. Bilo koje da stavis neces pogriješiti. Shell ti je izvrsno ulje ovo helix ultra 5w40. Mozda najbolje u kategoriji a kosta bagatelno 50 kn litra. Za taj motor nema loseg ulja. Ja sam za slican imao 1.4 16v i svasta je islo unutra. Nekak mi je ina milennium najbolje legla ali to je skupo ulje. 75 kn litra

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.