Jump to content

Period održavanja Twinga II


vdgg

Recommended Posts

Pozdrav svima !

Novi sam član ovog foruma te sam se predstavio u rubrici za nove članove.

Kako sam od nedavno vlasnik Twinga II , 1.2 16 v benzinca 4 god starog , imam par pitanja za iskusnije od mene a glase ovako:

Treba li na što posebno obratiti pažnju kod konkretno gore navedenog automobila i

ima li tko kakvu tablicu o periodu održavanja i odgovarajućim zamjenskim potrošnim dijelovima npr. ( koje sviječice , filteri , remenje itd ) ?

Skinuo sam manual u pdf-u no tamo ništa ne piše kada se što mijenja nego samo koji prekidać je za što , kako se mijenjaju žarulje i popis osigurača.

Ujedno bih zamolio nekoga sa istim automobilom ako ima ili postoji kakva tablica o periodu održavanja da mi se javi porukom.

 

Link to comment
Share on other sites

Svjecice na 60 tkm, filter zraka motora na 30 tkm (15 tkm ako su gradski uslovi, prasnjave ceste itd), filter ulja i ulje svakih 15 tkm. Filter peludi po potrebi, ili svakih 15 tkm.

Link to comment
Share on other sites

Direstraits :yeah: , a remenje , natezaci , zar u knjizi dobivenoj sa automobilom nista ne pise ( na zalost , nisam ju dobio od bivseg vlasnika ) ali rado bi ju fotokopirao.

 

Link to comment
Share on other sites

Kako se inace "ponasaju" Twingi II , imaju li kakvih mana , djecjih bolesti ?

Razmisljam i o ugradnji plina pa bih kakav savjet dobro dosao

Link to comment
Share on other sites

ima mi ga susjeda, pali vozi, nikakvih problema. a za plin, uvijek mozes stavit samo mislim da taj twingo ni benzina ne trosi previse

Link to comment
Share on other sites

Kakve ima veze kolko troši ako je cijena benge 5kn veća od cijene plina? Trošio 5L ili 10L, jedino je km koju radi bitna.

Ako radi malo km ne isplati se, ako radi 20k godišnje, debelo se isplati.

Kažu ljudi da ove mali 1.2 mašine nisu neka sreća za plin, da se ventili brzo unište. Ne znam jel ima netko na forumu da je prošao neku ozbiljniju kilometražu.

Link to comment
Share on other sites

na to sam i mislio kad je kolega spomenuo plin. stavio bi ja plin i u svog twinga da imam love ali od par ljudi sam cuo za taj problem sa ventilima

Link to comment
Share on other sites

Radim vise od 20 000 km godisnje a potrosnja je do 5.5 l kombinirane voznje. Zna li se zasto bi se ventili potrosili prije , jeli zbog toga sto je plin suh ili ? 

@ Zek@n 

Ako ne nabavim nikakav manual tj podatke koje trazim mozes li od susjede posuditi knjigu pa fotkati podatke te poslati na mail ?

:hop:

 

Link to comment
Share on other sites

evo pa provjeri tocno kakav je 1.2 16v a ne da mi govorimo sta smo culi :) mogu pitat, najmanji problem ali ja nebi ocekivao nista. to je onaj tip zene kojemu moras rec kada da ide na servis, kada da promjeni brzinu i tako to :jez: briga o autu 0 bodova, tako da cisto sumnjam da ima manual negdje u blizini :D ali ako treba, samo javi i ja pitam

Link to comment
Share on other sites

Direstraits :yeah: , a remenje , natezaci , zar u knjizi dobivenoj sa automobilom nista ne pise ( na zalost , nisam ju dobio od bivseg vlasnika ) ali rado bi ju fotokopirao.

 

koji dio knjige ti treba? i di si u zg?

Link to comment
Share on other sites

@zac7654321

Ako bu suseda dobre volje , možda dobiš knjigu o Twingu pa da malo prolistamo što nam francuzi nude  o održavanju :wavey:

Većinu stvari si mogu sam zamjeniti jedino zupčasti remen nebih solo dirao.

Imao sam Chevrolet Spark do sada i sam ga održavao , osim remena naravno , a auto me služio za poželjeti , vrlo malo popravaka , pouzdan, napravio sa njime 203 000 km , 3 cilinda , 800 ccm.

Čak niti ventili nisu bili hidroštos nego ih se moralo manualno štelati.

Nikada mjenjao vodenu pumpu , samo remen i natezač , nije procurila :respect:

Stara koncepcija motora , pouzdan , no potrošnja kao Twingo.

Da se vratim na temu , pošto sam zamjenio ulje ( Shell Ultra 5w40 ) i filter , sljedi zamjena filtera zraka i klime .

Još da mi je nabaviti felge za njega ( za zimske gume ) to bi bilo to .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok , uvecao sam broj na nicku za 1

Imam jos jedno pitanje

Felge na twingu su et 29 , ako stavim zimske gume na et 36 , moze li biti kakvih negativnih posljedica u bilo kojem smislu ??

Edited by vdgg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.