Jump to content

Isofix u Twingu II


Branx

Recommended Posts

Dakle, Twingo II ph2, 2012.

Na suvozačkom sjedalu i sjedalu iza suvozača ima Isofix 'markice' tj. oznakice. Pretpostavljam da je potreban neki dodatak kako bi se isofix baza mogla staviti na ta sjedala?

Zna li tko?

Ako da koliko to košta i kako se montira?


Tnx

Link to comment
Share on other sites

Mislim da samo trebaš raskrojiti spoj.

Kod mene na laguni je bilo zašiveno i samo sa skalperom lagano prošao po koncu i otvorio rupu.

Isofix ti je ustvari metalna kopča/prihvat zavarena za karoseriju od auta.

A na autostjedalici imaš mehanizam koji se kopča na te prihvate.

Ako stavljaš sjedalicu na prednje sjedalo obavezno isključi suvozačev zračni jastuk.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je na mnogim autima to samo 'priprema' za Isofix, recimo na Mondeu su mi iza metalni prihvati ali sjedalica ne ide direktno na to već se mora kupiti adapter koji se šarafi u te prihvate a sjedalica onda na taj adapter.

Mislio sam da je možda tako i na Twingu, moram to malo pregledati.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam vidio kod drugih postoji nešto što se zove "isofix baza". To se prikači na ISOFIX kopče od auta, a onda sjedalica ide na tu bazu na klik. E sad da li baza može na prednji sic bez kemija i adaptera to i mene zanima. Također da li baza dolazi sa svakom sjedalicom ili su univerzalne? To mi je na listi stvari koje moram pitati u Baotiću kad odem idući puta.

Link to comment
Share on other sites

Baza ide ovisno o kojoj sjedalici se radi.

Koristi se za prvu sjedalicu (tzv jaje) da bi lakše vadio sjedalicu iz auta s malim djetetom. Djetetom koje još ne hoda.

Ta baza se hvata na isofix, a sjedalica na bazu i tvore čvrstu vezu.

Imao sam to dok su mi djeca bila za tu najmanu autosjedalicu. 

Kad su narasli tu bazu nisam koristio jer se sjedalica vezala direktno za auto. 

Link to comment
Share on other sites

Evo da sam sebi odgovorim, moj Twingo II Ph2 već ima sve spremno, na suvozačkom sjedalu i na sjedalu iza suvozača.

'Armatura' je tu, samo se ISOFIX baza zašteka na nju. Jedino što se da staviti jesu one plastikice koje služe da ne stružeš sa vodilicama po tkanini kada zakapčaš bazu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.