Jump to content

Laguna mk1 ph2 - daljnisko centralno


limma

Recommended Posts

Zadnje vrijeme imam problema s daljincem na ključu. Danima neće otključat, pa onda sam od sebe počne opet radit...i radi kratko pa opet neće...tako da više ne radi nego što radi.

Baterije su valjda dobre kad mi blica crvena lampica na ključi kad stisnem gumb, ali neće...niti kad sam pokraj auta niti kad sam koji metar dalje. Bio sam kod ključara, kaže da daljinac na ključu radi, da su baterije ok. Sad ne znam jesu oslabile pa ne hvata, ili je do prijemnika.

 

Tko zna gdje se nalazi prijemnik daljinskog? Jel kod onog gumba za zaključavanje iznutra, pokraj ručne? Gore kod retrovizora na šajbi nemam ništa...

 

Ako imate kakav savjet kako riješiti molio bih pomoć. Naravno, nije mi neka opcija kupovat univerzalni daljinac s modulom...

Već mi je dosta ručnog zaključavanja...pogotovo u ovo kišno doba.

Link to comment
Share on other sites

Meni je bila ista stvar.Blicala je crvena lampica ali auto nije htio zaključavati i otključavati.promijenio baterije i sve uredno radi.Probaj ih zamijeniti nisu skupe.

Link to comment
Share on other sites

Pa rekao mi ovaj ključar da su 25 kn/kom.

Čitam na uk forumu, pa vidim da ima dosta ljudi s istim problemom na tom godištu. Ne znam, morat ću se poigrat s tim kad stanu ove kiše.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Vidim da je stara tema, ali ako nisi već riješio ... Meni je bio isti problem. Prijemnik je ispod unutarnjeg osvjetljenja. Kod mene je doduše još uvijek infracrveni pa se vidi tamna kupolica gdje je prijemna dioda.

Ispostavilo se da je krovna antena propustila vodu, guma se izgleda osušila i ušla je kiša. Nažalost je već bilo kasno. U oglasu su nudili cijelu pločicu s elektronikom za 100Kn. Nisam išao na to nego na novi modul koji radi na radio principu. Sam sam ugradio pa me koštalo samo nabavno, 150 Kn.

Ako ti još prijemnik radi možda je samo vlažna pločica. Skini je osuši i probaj radi li ok. Svakako riješi antenu. Ja sam je skinuo i napunio ispod slikona i opet vratio. Sad je ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ako je neko imao sličan problem da mi pomogne

Naime kad sam promijenio baterije na daljinskom na ključu auto više ne prepoznaje ključ

Ne mogu otključati zaključati samo ručno

Kako riješiti problem bez odlaska u ovlašteni servis jer je preskupo

U pitanju je laguna 1997 god benzin

Imam dva ključa ali ni na jedan ne raguje sve moguće opcije sam probao

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko imao sličan problem da mi pomogne

Naime kad sam promijenio baterije na daljinskom na ključu auto više ne prepoznaje ključ

Ne mogu otključati zaključati samo ručno

Kako riješiti problem bez odlaska u ovlašteni servis jer je preskupo

U pitanju je laguna 1997 god benzin

Imam dva ključa ali ni na jedan ne raguje sve moguće opcije sam probao

 

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

 

 

Predpostavljam da imaš IR ključ.Dali ti svijetli crvena ledica na ključu kad ga pritisneš?Čudno je da ti ni jedan ključ ne radi.Probaj skinuti prijemnik iznad retrovizora pa pogledaj dali imaš korozije na pločici.

Link to comment
Share on other sites

Možda tebi pomogne,

Kolega Dragan ST je davno napisao ovo:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Otključaš auto (normalno kljucem, ne daljinski) onako kako sada otključavaš.

2. Držiš botun za centralno zaključavanje auta (onaj na centralnoj konzoli) jedno 5-10 sekundi, dok on automatski sam ne zaključa, pa ponovo otključa auto.

3. Tada bi ti trebala početi treperiti ili stalno svijetliti crvena immo lampica za blokadu na tabli

4. Sada pritisneš botun za otključavanje/zaključavanje na KLJUCU i auto bi trebao tada primiti kod tvog ključa da bi mogao sa njim otključavati/zaključavati.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ili ako znaš Španjolski   https://www.youtube.com/watch?v=3Rg_D7__dsM

 

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Predpostavljam da imaš IR ključ.Dali ti svijetli crvena ledica na ključu kad ga pritisneš?Čudno je da ti ni jedan ključ ne radi.Probaj skinuti prijemnik iznad retrovizora pa pogledaj dali imaš korozije na pločici.

Svijetli na oba ključa provjerio kamerom od mobitela mada se i onako vidi

Hvala

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Možda tebi pomogne,

Kolega Dragan ST je davno napisao ovo:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Otključaš auto (normalno kljucem, ne daljinski) onako kako sada otključavaš.

2. Držiš botun za centralno zaključavanje auta (onaj na centralnoj konzoli) jedno 5-10 sekundi, dok on automatski sam ne zaključa, pa ponovo otključa auto.

3. Tada bi ti trebala početi treperiti ili stalno svijetliti crvena immo lampica za blokadu na tabli

4. Sada pritisneš botun za otključavanje/zaključavanje na KLJUCU i auto bi trebao tada primiti kod tvog ključa da bi mogao sa njim otključavati/zaključavati.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ili ako znaš Španjolski  

 

Na koraku broj 2 auto se samo zaključa ali se ne otključa ponovo tako da ključ ne raguje

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izvadio akumulator

Da pokušam ponovo upariti ključeve sada neće da upali nikako upaljena blokada a ključeve ne prepoznaje infrared samo sam ranije mogao upaliti sad ni to ne mogu

Pomagajteeee

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odi kod majstora da ti iskljuci blokadu zauvijek, to ionako nitko ne krade

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

To je najlakše a nimalo jeftino 50 eura mislio sam da ima neko jeftinije i rješenje koje će to dovesti u red bez skidanja blokade

Ali hvala na odgovoru

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajmo opet problem skoro pa isti

Laguna 1997crko kompjuter motora da li odgovara sa druge lagune isti motor i dobijem i bravu s ključem da li će to raditi na autu da li neko zna

Hvala unaprijed

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.