Jump to content

Laguna III - sitne pizdarije


hero_321

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Vozim lagunu III 2.0 dci sad će biti sedma godina. Auto ima 150000 tisuća i do sada nisam imao apsolutno nikakvih problema s njom. 

Muče me dvije stvari, a servis tu je bezobrazno preskup pa vas molim za pomoć tj. informacije.
1. graničnik na vratima (krcka za popizditi) - zna li tko gdje se to može jeftino zamijeniti?
2. Ručica mjenjača - koža se raspala pa bih ju zamijenio rabljenom ručicom (sviđa mi se ona iz lagune GT) ili presvukao u novu kožu, pa ako mi možete i oko toga pomoći.
 

Kako čekam da izađe novi Talisman grandtour, vjerojatno će laguna sljedeće godine u prodaju. Znam da na tržištu rabljenih ne kotira baš najbolje cijenom, pa me zanima koliko da uopce tražim za svoju kada ju budem prodavao? Privilege oprema + grijanje sjedala + prednji park senzori + mp3 sa 5 cd-a mjenjač + dva seta 17" alu felgi (ljeto + zima), prvi vlasnik uredno servisirana svakih 15000, garažirana. Sve u svemu nije nova ali je jako lijepo uščuvana.

Hvala i pozdrav

kruno

 

Edited by hero_321
Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije ti je skinuti ručicu i nanovo tapicirat ja na mojoj isto moram ovih dana jer dosad sam par puta pito za skidanje pa nitko ni u servisu mi nisu znali reci a treba je samo potegnuti doslovce pocupati :)

Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije ti je skinuti ručicu i nanovo tapicirat ja na mojoj isto moram ovih dana jer dosad sam par puta pito za skidanje pa nitko ni u servisu mi nisu znali reci a treba je samo potegnuti doslovce pocupati :)

znaci samo prema gore povucemo i to je to? pitam jer se i meni koza razvalila sa vremenom a nasao sam ok rucicu mijenjaca sa led diodama ali mi treba FI stange... a ne mogu do nje dok ne skinem rucicu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel ti može druga ručica jer ima plastični dio koji ostaje na stangici tako da onda bi to morao uništava a onda iza toga više ne može original mislim da ti je bolje ostaviti u originalu

Link to comment
Share on other sites

graničnik nema zamjenski, nemože se urediti i novi košta oko 800kn

dok feder ne rikne do tada ćeš slušati pucketanja ali će ti imati graničnike prilikom otvaranja vrata

nakon toga će se vrata otvarati kao nekad na fići,

tada bez graničnika paziti se vjetra kod otvaranja da ih ne povuče i spiga

 

Edited by rodzonis
Link to comment
Share on other sites

kakav je mehanizam na laguni 3, dali je isti kao na meg 3,ako je onda se može za sitniš popravit,jedino mi sretnici sa meg 2 i secenic 2 ne možemo reparirat zbog genijalnog rješenja...

Link to comment
Share on other sites

graničnik nema zamjenski, nemože se urediti i novi košta oko 800kn

dok feder ne rikne do tada ćeš slušati pucketanja ali će ti imati graničnike prilikom otvaranja vrata

nakon toga će se vrata otvarati kao nekad na fići,

tada bez graničnika paziti se vjetra kod otvaranja da ih ne povuče i spiga

 

Postoji i mogućnost da se istokari nova plastična kugla (nije kugla, nego neki sličan geometrijski oblik, ne mogu se sad sjetit), kako li se već taj problemačni dio zove. Ima tema ovdje na forumu, treba prelistati stranice unazad.

Evo ga

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/47065-graničnik-vrata/&page=1

Edited by lebowski
Link to comment
Share on other sites

400 kn je novi original graničnik, a ručice rade ovi koji presvlače volan

Ovaj sa ebay a ne liči na original, mijenjao sam prije nekoliko mjeseci, a prošli izdržao oko dvije godine

Link to comment
Share on other sites

Imam ti ja origigi sa Meganea III (6 brzina) plastičnu. Skoro pa nekorištena. Javi na PM/Message ako si zainteresiran.

rucica-kugla-mjenjaca-renault-megane-sli

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel ti može druga ručica jer ima plastični dio koji ostaje na stangici tako da onda bi to morao uništava a onda iza toga više ne može original mislim da ti je bolje ostaviti u originalu

da li bi to bio dio koji sluzi za rikverc? onaj prstenasti k*rcic kaj ga povucem gore pa tutnem u rikija?

http://www.ebay.com/itm/6-Aisle-Gear-knob-Blue-Led-Illumination-universal-Vehicles-RGA-/151696297722?hash=item2351cdcefa

jer ovo sam nasao i to planiram staviti.

Link to comment
Share on other sites

I on ti ostaje Al mislio sam bas na šipki od mjenjaca ima kao neka plastična piksna na koju se navuče originalna kugla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ako se ne varam mislim da je kolega DamirVZ za granicnik koristio uputstva sa ovog topica:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pregorio mi je konektor za zarulju na lijevom faru, usput je i zica izgorila. To sam promjenio i sce opet radi super. No kako je gorio kabel stvorio se talog bijelog dima s unutarnje strane fara i sada taj far izgleda kao da je apšisao i da ga treba polirati. Trebao bih to nekako obrisati iznutra a ne znaam kako. Strah me je ako se bude rastavljao far da se vise ne bude mogao vratiti u prvotno stanje i da bude slinio vlagu unutra.

Jel ima tko kakvu ideju ili prijedlog?

Link to comment
Share on other sites

Ako riješiš javi kako meni isti problem samo nije zica nego kad su mjenjali žarulju pozicije malo je dodirivala sjenilo sto nisam primjetio i dogodilo se isto sto i tebi a ne znam jel moguce bez rastavljanja vanjskog stakla to riješiti

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pitanjce? Stavljao sam autosjedalicu nazad na isofix i jedva sam je ugurao. Poslje sam slučajno u uputstvima vidio da postoje nekakve "čašice" koje se umetnu između naslona i sjedala kroz koje se pričvršćuje sjedalo za isofix. Di se mogu nabaviti, jer to moj auto nema ili su negdi skrivene...

1.htm47.jpg

Edited by Jure-Ok
Link to comment
Share on other sites

Mislim da to ide iz sjedalicu, nije oprema auta, nisam vidio u ni jednoj marci auta da tonude. Mozda netko ima drugacija iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Palo mi je na pamet, ali nisam dobio uz sjedalicu pa zato pitam...;)

Ništa onda, napravit ću sam.

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ako si auto kupio u Stefana Dingemansa u Belgiji onda vjerojatno on ima te "čašice". Šala mala kolega moj iz srednje škole.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hrvoje, oko moje đe me nađe...:D !!! Kupljeno priko g. Dingemansa, ali stolica je od g.i gđe. Dingemans...:D

Edited by Jure-Ok
Link to comment
Share on other sites

Jesi zadovoljan Dingemansovom Lagunom? Kako ide s tim "moćnim" 1.5 dzlom? Moja je trenutno u garaži s dijagnozom "totalne štete", ali sam se rastrčao na sve strane da je osposobim.

Link to comment
Share on other sites

Vozim je i plačem za Vectrom! Premoćan stroj... ne moš' je obuzdat! ;)

Osim što je troma i ružna, sve ostalo je ok! :D Samo nek posluži

 

Link to comment
Share on other sites

Eto nisam jedini koji misli da je Laguna III ružna. :)

Poslužit će, nije to Opel. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.