Jump to content

Laguna III - sitne pizdarije


hero_321

Recommended Posts

Najbolji detalj u mojoj Laguni je average 4,9 L/100km kad sam se neki dan vratio iz Plitvica... :D Za guštanje u vožnji imam Punto2 sa 60ks...:goni:

Jure, kao avatar se stavlja fotografija auta, a ne sebe. :)

Link to comment
Share on other sites

Je li to stvarno pravilo ili ode ljudi vole komunicirat s autima!? :) Eto ispricavam se... Izbrisat cu sliku, a auto cu slikat kad ga budem prodava... :D

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moj zemljace eto u tebe u francuze, i neka te... jel te to Sani nagovorija:-) dobar je to auto, ima je kolega evo vec godinu ipo dana vec, samo liva gorivo, al on liva malo cesće, jer njegova uz nekog nepoznatog razloga trosi 1-1ipo vise od svih ostalih 1.5 dci, a sve je ispita. Ok je to auto, samo "meni" ruzan od iza, pa kad god idemo di dalje pristignem ga da nemoram ga gledat od iza[emoji1] i meni je ovo prvi dizel, ajmo rec da san se navika jer dobro ide, a i francuz je pa se i necuje unutra[emoji2] sluzit ce te super, samo ga pročepaj koji put da se ne zaštopa, pa počnu one blesave poruke, ja san to sve pogasija, i egr i fap, sad sam ka Golf 1 dizel, samo puno brzi[emoji6] sritno sa Renđom, nije ka Pežo al dobar je[emoji23]

Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Poklopac rezervoara odbija suradnju!!!

Pozdrav ekipa,tražim po temama ali bezuspješno!
Došao na pumpu,pokušao otvoriti poklopac rezervoara,ali ne želi se otvoriti,gurnem prema unutra o ne napravi onaj "klik" i ne iskoči prema van.
Da li tko zna caku kako to otvoriti?!

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

pogledaj po gepeku jel imas crvenu ruckicu za otkljucavanje u nuzdi, morat ces skinut oplatu/tapecirung nutra... zastekal je solenoid

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: došao do auta,otključao daljinskim i vratašca se sama otvore, vjerojatno se samo nesretno zaglavila ona plastična polugica. Sad sam sve moguće podmazao s masti u spreju i sve radi savršeno. Do kad,to ćemo tek vidjeti.

Ipak išao skinuti tapecirung u bunkeru da nađem alternativno rješenje otvaranja,ali nikakve polugice nisam našao.

Link to comment
Share on other sites

Na 4 razčičita renoa sam pre ili kasnije imao isti problem, rešavan tako što povučem polugu i otkačim džek, nikakvo podmazivanje nije bilo trajno rešenje.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svjestan sam da nije trajno rješenje. Ovaj tjedan auto ide na redovni servis pa će se i to rješavati,a do tad ima 60L friškog goriva tako da ne moram strepiti. [emoji482]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nezgodno bude kad baš na pumpi zašteka a red se stvorio iza :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, markofhm said:

UPDATE: došao do auta,otključao daljinskim i vratašca se sama otvore, vjerojatno se samo nesretno zaglavila ona plastična polugica. Sad sam sve moguće podmazao s masti u spreju i sve radi savršeno. Do kad,to ćemo tek vidjeti.

Ipak išao skinuti tapecirung u bunkeru da nađem alternativno rješenje otvaranja,ali nikakve polugice nisam našao.

Nešto slično kao ovo

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezgodno bude kad baš na pumpi zašteka a red se stvorio iza default_smilie2.gif

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


To mi se danas desilo,ali sreća u nesreći je bila što nisam bio skroz naknap s gorivom pa sam mirno sjeo u auto i otišao doma(prvo na pivce za živce[emoji16])
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

m9r 816 131kw...citam da je interval zamjene lanca 160tkm? moguce tako malo?

ako sam fulao temu, premjestite i obavijestite me, nisam mogao nac neku prikladniju

Link to comment
Share on other sites

na jednom forumu za vivara je lik mjenjao na 200 cca i imao ostecenja svega i svacega, ali nije puko, a na drugom za qushqai da je pukao remen nakon 150tkm...

ugl pise se da 100t milja

Link to comment
Share on other sites

On 12. 10. 2019. at 21:07, nukleuz said:

Na 4 razčičita renoa sam pre ili kasnije imao isti problem, rešavan tako što povučem polugu i otkačim džek, nikakvo podmazivanje nije bilo trajno rešenje.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Potvrđujem, trajno ostaviti otključano i riješen problem. Ne krade se danas više gorivo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Isti problem imam i ja i to isključivo kad su velike vručine. Plastična se iglica jednostavno ne uvuće u svoje kućište kako bi se vratašca od rezervoara mogla otvoriti. Kako je to sve hrpa glupe jeftine plastike po čemu je Renault poznat, ona se jednostavno rastegne na visokoj temperaturi i ne želi se uvući. Jako puno puta sam ostao na rezervi i taj problem se dogodi pa onda strepi. Privremeno sam to rješavao tako što odem na zaobilaznicu i vozim malo brže kako bi se plastika ohladila i skupila. 

Najbolje tu iglicu malo izbrusiti kako bi se stanjila i onda ne bi trebalo biti problema.

Link to comment
Share on other sites

ni na jednom nisam imao taj problem, da kucnem o drvo...A bude li, novi motorić je par eura na alieexpresu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ista stvar i na novijim audijima... svaki treci-cetvrti ima otvorena vratasca od tanka... ni moj se ne zakljucava al ga je prijasnji vlasnik tak slozil da se bar zatvori do kraja... u gepeku bi trebala bit crvena spaga koju povuces da oslobodis solenoid ak zasteka, tog vise naja

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Budi oprezan s tim siluxom.
Dvaput sam od njih naručivao zadnje lampe, jednom za renola, drugi put za jednog citroena, oba puta pisalo valeo, depo,... Dobio neke noname koje sam morao napasivati. Nije bila neka lova i igri i stari auti, ali svejedno loše.
Na forum.hr imaš horror priče o narudžbama sa sliuxa.

Link to comment
Share on other sites

Od mojih su bolji sigurno.

 

Jel ću imati problem na tehničkom ako bi stavio ove s crnom plastikom?

 

 

Od Siluxa sam naručivao jedino brisače do sad i to je bilo ok.

 

Moram još malo pronjuškati za farove,na ovo sam slučajno naišao na Siluxu

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.