Jump to content

Brisači


Manix

Recommended Posts

E evo da objavim jednu spoznaju, danas sam odnio auto na servis nakon dugog traženja, usput sam prijavio da mi neradi vremenski prekidač za brisače, tj radi samo jedan interval plus prva i druga brzina. Kažu da kad ugasiš dnevna svjetla, clio storia je u pitanju, putem računala onda se ugasi i vremenski prekidač na brisačima. Ne možeš mijenjati brzinu intervala brisača...

Eto nadam se da ne ponavljam ovaj post, i da će nekome nekada jednom možda pomoći...

Link to comment
Share on other sites

Istina ja sam ih iskljucio mjesec dana nakon sto sam kupio novi auto ako mislis na paljenje svjetala automatski s paljenjem auta i isto sam bio skuzio da mi ne rade intervali, iskljucivanje sam naravno platio, a za nuspojavu skuzio mjesec dana kasnije pri visednevnim kisama i otisao im opciti s majkom kakav jesam :D i vratili mi intervale, a svjetla se vise nikad automatski nisu palila. Izgleda da je to nekako povezano.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Da li je clio sport II ph 1 imao mogućnost da pali vremenski prekidač? Imam ručicu i sat od clio sport ali pali samo određeni spori interval i 1. te 2 brzinu.
Treba li to softverski uključiti?

Link to comment
Share on other sites

Ima mogucnost, 4-5 "sporih" intervala, normalno brisanje i brzo. Mozda je do kakvig relej kojeg treba negdje ubacit, il je neka razlika ako je sajba bila sa senzorom za kisu...

Link to comment
Share on other sites

Tvoj auto ima senzor za kišu? Ja imam isti kilometar sat kao i ti, i ručku. Koliko znam komp.koji to regulira je u kilometar satu. Dakle treba samo otkriti gdje se to spaja. Jesam li u pravu ili zabludi, pitanje je sad!?

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

Senzor za kisu je u sofersajbi u visini retrovizora. Imas li ga tamo?

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

događalo mi se i prije ,ali rijetko da mi se pri paljenju poništi kilometraža,danas mi se 3 puta poništila km,a tu i tamo se pri paljenju znaju upaliti i sva 4 žmigavca..u čemu bi mogao biti problem???

Link to comment
Share on other sites

Thalia sigurno nema, ph-quick ima li tvoj?

Zar nisam negdje pročitao frenchkey da si ti samo dodao ručku sa regulacijom brine na sporom intervalu i da ti je odmah to radilo? 

 

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

je samo sam promijenio ručku i ručno podešavam vrijeme pauze između brisanja. Stara ručka to nije imala

Tko ima senzor u šajbi to se samo obavlja

024.jpg

Link to comment
Share on other sites

E takvu i ja imam. Ali mi ne radi. Danas mi je jedan majstor rekao da to nema veze sa kilometar satom već sa nekim drugim komp.koji se nalazi u motornom prostoru. 

Link to comment
Share on other sites

to je tzv UCH. Možda da na njemu aktiviraš upotrebu ručke putem clip dijagnostike?

Moj auto je malo stariji pa još nije imao taj UCH kompjutor unutrašnjosti i samom zamjenom ručke sam dobio funkciju

Link to comment
Share on other sites

Ja imam onu s tipkom za BC i intervalno brisanje, sve radi za sad, ali mi nije jasan izbor tih intervala obzirom da ih ima 4-5, a između susjedna 2 nije neka razlika... trebali su mozda stavit samo 2- brzi i sporiji... Nego, imam jedno pitanje kad smo kod brisaca... naime meni lijevi brisac kad se digne struze po haubi. Pogledam na svakom cliu 2ph1 i vecina ih isto ima ogreban lak na tom dijelu. Neki imaju zglob malo dalje kak ima ph2, ali vecina imaju zgrebanu haubu... u cemu je fora? Sumnjam da je po godini proizvodnje jer sam znao viđat starije od svog sa zglobom koji je pomaknut... A moj je zadnja serija ph1... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

čudno, nisam to primjetio. Možda previše digneš haubu kad gledaš motor? Imaš sliku tog mjesta?

Link to comment
Share on other sites

Nemojte miješati dvije stvari, tj dva različita sustava. Neki auti imaju senzor koji "broji" kapljice na šajbi, dok neki imaju jednostavniju inačicu sustava. Reguliraju brzinu/interval brisanja i sukladno brzini automobila. Dakle, ako voziš 60, staviš ručicu u veću brzinu te kada usporiš, prebacit će u manju brzinu. Za ovo nije potreban nikakav senzor na šajbi.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam onu s tipkom za BC i intervalno brisanje, sve radi za sad, ali mi nije jasan izbor tih intervala obzirom da ih ima 4-5, a između susjedna 2 nije neka razlika...  :nezna:

Prema ovome pretpostavljam da bi i kod mene trebalo raditi. Probati ću sa dijagnostikom.

Link to comment
Share on other sites

... naime meni lijevi brisac kad se digne struze po haubi.

Bome i kod mene na trojci. Cudio sam se ko pura tom dizajnerskom rijesenju. I onda susjeda digne brisace i dobro zaguli po haubi jer procijeni da sam ipak parkiran malo previse prema ulazu u zgradu a ja urlam da cu nekog skratit za glavu. Bitno da se proculo jer se vise nije ponovilo

Link to comment
Share on other sites

Na trojci povuces rucku brisaca dole kad izvadis kljuc i oni se dignu u servisni položaj pa ih onda mozes odmicati koliko hoces, nece dirati haubu

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo i slike kak to izgleda... ne kuzim kak to nije primjeceno vec na nekim testnim modelima, suludo mi je da su to tak pustili van... bilo kako bilo, evo,,,

DSC_0553.JPG

DSC_0554.JPG

Link to comment
Share on other sites

U tom polozaju se brisaci ne dizu! Za to postoji servisni položaj u kojem se mijenjaju metlice

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

ako to ne možeš postići povlačenjem ručke onda daš kontakt , upališ birisače i kada su u najgornjem položaju brzo isključiš kontakt bez diranja ručke brisača. Ostati će gore pa onda zamjeniš metlice.

Link to comment
Share on other sites

A da proba malo podici brisac jerbo konus na koji se nabija ruka brisaca ima zubce pa da digne za koja 2, s tim da pazi da mu u drugom krajnjem polozaju ne izleti van sajbe? 

ili da jednostavno izreze haubu na tom dijelu :zubo: bio je jedan uradak tu na forumu i nemas brige :p 

Link to comment
Share on other sites

U tom polozaju se brisaci ne dizu! Za to postoji servisni položaj u kojem se mijenjaju metlice

 

Papatalk

 

 

E vidiš, to nisam znao, a očito ni vlasnik prije mene... hvala na informaciji :yeah:

Link to comment
Share on other sites

Jel tko farbao ove nosače brisača ili ima preporuku kod koga otići da to napravi po PS... Kod mene se također boja oljuštila i to samo na vozačkom dok je suvozački kao novi. Pitao sam informativno kod Štarkelja za novi i kad je rekao da košta 500kn samo sam se zahvalio. :jez: 
 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam farbao na Twingu... skinuo sam brisač i metlicu, dobro ga utopio u nitru, bacio 2 ruke primera i 2 ruke crnog mat laka i bilo je ko novo... sad ovaj tj mislim to napravit i na cliu...

Link to comment
Share on other sites

Ja farbao mat sprayem bez primera, otislo sve u k... Nakon mjesec dana i dva pranja

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.