Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Da vidimo koje gume su za vas dobre i zašto bi baš njih kupili i kakva iskustva imate do sada :heyy:

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

Posto ubrzo idu gore felge 15" uzeo bi toyo T1R,netrose se kao S a i cijena je prihvatljiva,195 50 15 dodu kojih 600kn.

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno imam 15" Toyo Proxes T1-s 195/50 jasno mi je da se brzo trose i puno kamenjcica lansiraju na sve strane, ali sam zadovoljan kako drze, stvarno jesam. ...doduse moj Clio nije nesto pretjerano brz, a Focusi su na njima vozili kup, pa nisu bas zadovoljni s njima kada se (pre)zagriju.

Kada sam uzimao ove gume razmisljao sam o Yokohama AVS sport, i jos uvijek smatram da su gume odlicne, no bile su dosta skuplje, pa sam nakraju Toyo stavio. Inace Honda Civic Type R kup ce izgleda vozit na njima ili na Yokohaminim slikovima i pokazale su se na testiranjima kao dosta dobre gume.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam `88. godine Tigar TG 615 i ostale su mi u sjecanju kao katastrofa od guma.Nakon toga sam stavio Michelin MXL i auto je po mokrom bolje dr

Link to comment
Share on other sites

ja sam prezadovoljan sa bf goodrich g-profiler gumama u 195x50x15 dimenziji.. nisu skupe gume(pogotovo ako ih kupujes u sloveniji kao i ja) a nikad nisam imao problema s njima, cak mi se auto bolje ponasa s njima nego s "toycama" :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio BRIDGESTONE POTENZU RE720V 195/50 15" na suhom su mi ok,ali posto nisam jos spustio tutaca neznam koliko stvarno mogu ici sa njima,sto se tice mokroga nisam bas naj,naj ali mozda se to promijeni dok se sredi ovijes....

Link to comment
Share on other sites

sa autom sam dobio continentalke i nisu mi bile bas nesto i brzo su mi se istrosile...a sad imam yokohamu avs sport 195/50 i stvarno sam zadovoljan gumom jer puno bolje drzi cestu :heyy:

Link to comment
Share on other sites

Trentno na autu Michelin Pilot Alpine zimska, jako zadovoljan, drzi dobro po snijegu mokrom i suhom, ne trosi se previse a i cijena je povoljna (Slovenija :)) )

Preko ljeta je bio gore Toyo T1S, ne losa guma, po suhom OK, po mokrom OK, brzo se trosi, ali za cijenu od 315kn definitivno best buy.

Eh da, posto povremeno vozim Polyanninog swifta gore je GY F1 Eagle, po mokrom dobar, nesto bolji od Toya, ali po suhom zato ide ko blesavo, tj drzi ko blesavo :)

I trosi se nesto manje od Toyica, tako da mislim da ce to na proljece sjesti na clia :))

Link to comment
Share on other sites

f1 je odlican odabir, samo ju treba dobro zagrijat i onda vozi kako ti god srce zeli, naravno u granicama da ne bi bilo :tupp: :tupp: Mali nedostatak je cijena i potrosnja, ali ko voli nek izvoli-ja ih imam vec 20 000 i pokazale su se vrlo dobre, ali sto je meni isto jako vazno izgledaju :wub::wub: Ja zadovoljan....... :heyy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znam da je bilo vec ovakvih topica....ali zelim preporuke za svoj clio....

Gume:205x45 R16 ..trebaju da budu.....

ljetne gume.....

molim vas vase preporuke...

ali sada preporuku u stilu: ...citao sam da je ova dobra....

...reko mi je frend da je ova ok.....

i gdje u Zagrebu ima povoljno za kupiti....po vasem misljenju

p.s. ja razmisljam o Sumitomo gumama

Link to comment
Share on other sites

..volio bi da dugo traje.....

nije da imam 200konja....pa da mora neznam kak drzati....

dali zna netko nesto o sumitomo gumama....na netu . ..koliko sam gledao...ljudi i testovi im daju jako velike ocjene...

Link to comment
Share on other sites

mislim da je Elf na svom renolceku imal sumitomo pa pitaj njega

...i neče ti reči ništa dobro o njima. Sad ima Yokohamu AVS sport i prezadovoljan je s njima. Više detalja od njega!

Link to comment
Share on other sites

Sumitomo ne bi preporucio ni neprijatelju, to je bjezalo na sve strane, uletis u zavoj auto doslovno ide ravno, po kisi i ne pomisljaj na brzu voznju jer ne mozes zakociti, jednostavno razocaranje gumom, a koliko sam se razocarao s tom gumom toliko me iznenadila yokohama avs sport, cak mi je i indeks veliki ali kad se zagrije doslovno se lijepi za cestu.

Link to comment
Share on other sites

Goodyear F1 GSD3...na svim testovima odlicna

Federal SS595....jeftina, al ljudi koji je imaju je hvale

Continetal Premium Contact vjerujem da si dobio sa Cliom. Pa mozes i sam ocijeniti dal ti je dobra. Ja je osobno ne preporucam.

Link to comment
Share on other sites

Continetal Premium Contact vjerujem da si dobio sa Cliom. Pa mozes i sam ocijeniti dal ti je dobra. Ja je osobno ne preporucam.

Ja sam dobio Continental eco contact. Dosta mi se palio ABS na njima, a nisam neki hard driver

Link to comment
Share on other sites

...pa..ove koje sada imam continetalke serijske su sasvim ok...jos su mi po mokrom bolje nego po suhom...

...znate na kaj mislim....

bolje se ponasaju na mokrom od mnogih drugih skupljih guma....koje sam isprobao na drugim autima...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.